Eurotrip agentie de turism
mesterescu

sambata, 30.08.2014

Becali, băgat ieri la zdup de puii de la Iaşi

GALERIE
becali
  • becali
- +

EXCLUSIV: "Ziarul de Iaşi" publică astăzi date în premieră din dosarul care l-a întors alaltăseară pe Gigi Becali de la Aeroport, aflat în drum spre Israel. Plângerea aparţine unei firme din Botoşani. S-a speculat că finanţatorul Stelei, care deţine şi Avicola Iaşi, ar fi vrut s-o şteargă din ţară cu doar câteva ore înainte de aflarea sentinţei. A fost oprit chiar înainte de a urca în avion. "M-am dus la procuror, omul mi-a arătat o notă de la SRI. Au inventat o înşelăciune şi un abuz în serviciu la Avicola Iaşi. Păi eu, la Avicola, am dat 15 milioane de euro. Mi s-a spus că am făcut înşelăciuni şi mi-a dat interdicţie de a părăsi ţara", a declarat Becali. Dacă Avicola a făcut posibilă încătușarea de ieri, condamnarea este pentru o altă acuzaţie: schimbul a zeci de hectare de teren cu complicitatea unor înalţi funcţionari guvernamentali. Amanunte, în ediția tipărită a Ziarului de Iași

Comentarii Facebook

(6 comentarii)

Citeste Faq
Scrie un comentariu

Toate campurile sunt obligatorii!

Cod verificare* Security Code
Toate campurile sunt obligatorii!
Comentariile cu continut licentios vor fi sterse.
Marti, 21 Mai 2013, 08:49
Georgescu
Functionarii guvernamentali care au acceptat schimbul de terenuri cati ani au luat?
Marti, 21 Mai 2013, 08:38
Mirel Radoi
Mai jurnalistul lui peste de doi bani facut la FF unde dracu ai vazut tu ca aceasta condamnare a lui Becali are legatura cu puii de la Iasi. Esti si prost, inapt si neinformat. A fost condamnat pentru un schimb de terenuri. Bolovane ce esti. Dute acasa si mai citeste povesti nemuritoare.
vlad Marti, 21 Mai 2013, 09:49
Tu esti idiotul, nu jurnalistul. Daca nu era treaba cu Avicola Iasi, Becali nu mai era in tara si nici nu putea fi incarcerat.
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
gogu Marti, 21 Mai 2013, 09:11
Fara prea multa carte dar cu tzap-tzarapu adica FURAND poti ajunge in fruntea tarii! BA, du-te si te arunca in Bahlui! Ratatu asta a furat, a exploatat, a umilit in stinga si in dreapta, a folosit si a batjocurit sute si mii de oameni si mi-l dai tu exemplu pe rapanosul asta de oier! Daca mai sunt asa ca tine, e trist, ne ducem toti dracului in 10-20 de ani! La mititica cu ciobanu asta imputit care face circ si perturba linistea....
Marti, 21 Mai 2013, 07:50
Marius
ce titlu neinspirat, in dezacord cu realitatea si in acord cu nivelul intelectual al celui care l-a inventat
Marti, 21 Mai 2013, 07:12
gigi
Da cu haita de la umf ce faceti,arestoaie ,dorobat (7 case,hotel),si mumlti altii
Marti, 21 Mai 2013, 08:49
Georgescu
Functionarii guvernamentali care au acceptat schimbul de terenuri cati ani au luat?
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
Marti, 21 Mai 2013, 07:50
Marius
ce titlu neinspirat, in dezacord cu realitatea si in acord cu nivelul intelectual al celui care l-a inventat
Marti, 21 Mai 2013, 08:38
Mirel Radoi
Mai jurnalistul lui peste de doi bani facut la FF unde dracu ai vazut tu ca aceasta condamnare a lui Becali are legatura cu puii de la Iasi. Esti si prost, inapt si neinformat. A fost condamnat pentru un schimb de terenuri. Bolovane ce esti. Dute acasa si mai citeste povesti nemuritoare.
vlad Marti, 21 Mai 2013, 09:49
Tu esti idiotul, nu jurnalistul. Daca nu era treaba cu Avicola Iasi, Becali nu mai era in tara si nici nu putea fi incarcerat.
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
gogu Marti, 21 Mai 2013, 09:11
Fara prea multa carte dar cu tzap-tzarapu adica FURAND poti ajunge in fruntea tarii! BA, du-te si te arunca in Bahlui! Ratatu asta a furat, a exploatat, a umilit in stinga si in dreapta, a folosit si a batjocurit sute si mii de oameni si mi-l dai tu exemplu pe rapanosul asta de oier! Daca mai sunt asa ca tine, e trist, ne ducem toti dracului in 10-20 de ani! La mititica cu ciobanu asta imputit care face circ si perturba linistea....
Marti, 21 Mai 2013, 07:12
gigi
Da cu haita de la umf ce faceti,arestoaie ,dorobat (7 case,hotel),si mumlti altii

Ultima ora

editorial

Nebuloasa din Andromeda

Nicolae GRECU

Nebuloasa din Andromeda

Cei care speră calificarea unei echipe româneşti direct în grupele Ligii Campionilor viseză cai verzi pe pereţi.

Filmuletul zilei

opinii

Cârpaci

Briscan ZARA

Cârpaci

Bicicleta mea este un exemplu excelent. Fiecare componentă a fost recondiţionată şi reparată de mine personal de mai mult de 10 ori. Frânele sunt desperecheate, firul de la schimbător este înnădit, farul este legat cu o sârmă din gard, stopul este lipit cu scoci.

Cu Descartes în vacanţă

Sorin CUCERAI

Cu Descartes în vacanţă

Nu putem accede la adevăr decât prin intermediul intelectului. Dar adevărul pe care intelectul ni-l face accesibil este unul manifest, aşadar unul care, o dată descoperit, nu mai poate fi ignorat şi, în consecinţă, cei care continuă să îl ignore dau dovadă de rea credinţă şi trebuie trataţi ca atare - ei trebuie fie reeducaţi, fie excluşi din grupul social.

Aeroportul lui Dumnezeu

pr. Constantin STURZU

Aeroportul lui Dumnezeu

Recenta inaugurare a noii piste a Aeroportului din Iaşi, moment (prea) îndelung aşteptat de locuitorii celui mai mare oraş de la graniţa estică a Uniunii Europene, a fost nu doar prilej de bucurie, ci şi de inevitabile cârteli.

Propunerea redactorului sef

O nouă cultură urbană

Toni HRITAC

O nouă cultură urbană

Lucruri nemaiîntâlnite se petrec în Iaşi. Pe un vârf de deal, la Rediu, a apărut un bloc de şase etaje.

Caricatura zilei

Ordonanta care da liber la traseism

 

Editia PDF

Intrebarea zilei

Cine va deveni preşedintele României?

vezi raspunsuri