Eurotrip agentie de turism
mesterescu

miercuri, 23.07.2014

Becali, băgat ieri la zdup de puii de la Iaşi

GALERIE
becali
  • becali
- +

EXCLUSIV: "Ziarul de Iaşi" publică astăzi date în premieră din dosarul care l-a întors alaltăseară pe Gigi Becali de la Aeroport, aflat în drum spre Israel. Plângerea aparţine unei firme din Botoşani. S-a speculat că finanţatorul Stelei, care deţine şi Avicola Iaşi, ar fi vrut s-o şteargă din ţară cu doar câteva ore înainte de aflarea sentinţei. A fost oprit chiar înainte de a urca în avion. "M-am dus la procuror, omul mi-a arătat o notă de la SRI. Au inventat o înşelăciune şi un abuz în serviciu la Avicola Iaşi. Păi eu, la Avicola, am dat 15 milioane de euro. Mi s-a spus că am făcut înşelăciuni şi mi-a dat interdicţie de a părăsi ţara", a declarat Becali. Dacă Avicola a făcut posibilă încătușarea de ieri, condamnarea este pentru o altă acuzaţie: schimbul a zeci de hectare de teren cu complicitatea unor înalţi funcţionari guvernamentali. Amanunte, în ediția tipărită a Ziarului de Iași

(6 comentarii)

Citeste Faq
Scrie un comentariu

Toate campurile sunt obligatorii!

Cod verificare* Security Code
Toate campurile sunt obligatorii!
Comentariile cu continut licentios vor fi sterse.
Marti, 21 Mai 2013, 08:49
Georgescu
Functionarii guvernamentali care au acceptat schimbul de terenuri cati ani au luat?
Marti, 21 Mai 2013, 08:38
Mirel Radoi
Mai jurnalistul lui peste de doi bani facut la FF unde dracu ai vazut tu ca aceasta condamnare a lui Becali are legatura cu puii de la Iasi. Esti si prost, inapt si neinformat. A fost condamnat pentru un schimb de terenuri. Bolovane ce esti. Dute acasa si mai citeste povesti nemuritoare.
vlad Marti, 21 Mai 2013, 09:49
Tu esti idiotul, nu jurnalistul. Daca nu era treaba cu Avicola Iasi, Becali nu mai era in tara si nici nu putea fi incarcerat.
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
gogu Marti, 21 Mai 2013, 09:11
Fara prea multa carte dar cu tzap-tzarapu adica FURAND poti ajunge in fruntea tarii! BA, du-te si te arunca in Bahlui! Ratatu asta a furat, a exploatat, a umilit in stinga si in dreapta, a folosit si a batjocurit sute si mii de oameni si mi-l dai tu exemplu pe rapanosul asta de oier! Daca mai sunt asa ca tine, e trist, ne ducem toti dracului in 10-20 de ani! La mititica cu ciobanu asta imputit care face circ si perturba linistea....
Marti, 21 Mai 2013, 07:50
Marius
ce titlu neinspirat, in dezacord cu realitatea si in acord cu nivelul intelectual al celui care l-a inventat
Marti, 21 Mai 2013, 07:12
gigi
Da cu haita de la umf ce faceti,arestoaie ,dorobat (7 case,hotel),si mumlti altii
Marti, 21 Mai 2013, 08:49
Georgescu
Functionarii guvernamentali care au acceptat schimbul de terenuri cati ani au luat?
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
Marti, 21 Mai 2013, 07:50
Marius
ce titlu neinspirat, in dezacord cu realitatea si in acord cu nivelul intelectual al celui care l-a inventat
Marti, 21 Mai 2013, 08:38
Mirel Radoi
Mai jurnalistul lui peste de doi bani facut la FF unde dracu ai vazut tu ca aceasta condamnare a lui Becali are legatura cu puii de la Iasi. Esti si prost, inapt si neinformat. A fost condamnat pentru un schimb de terenuri. Bolovane ce esti. Dute acasa si mai citeste povesti nemuritoare.
vlad Marti, 21 Mai 2013, 09:49
Tu esti idiotul, nu jurnalistul. Daca nu era treaba cu Avicola Iasi, Becali nu mai era in tara si nici nu putea fi incarcerat.
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
gogu Marti, 21 Mai 2013, 09:11
Fara prea multa carte dar cu tzap-tzarapu adica FURAND poti ajunge in fruntea tarii! BA, du-te si te arunca in Bahlui! Ratatu asta a furat, a exploatat, a umilit in stinga si in dreapta, a folosit si a batjocurit sute si mii de oameni si mi-l dai tu exemplu pe rapanosul asta de oier! Daca mai sunt asa ca tine, e trist, ne ducem toti dracului in 10-20 de ani! La mititica cu ciobanu asta imputit care face circ si perturba linistea....
Marti, 21 Mai 2013, 07:12
gigi
Da cu haita de la umf ce faceti,arestoaie ,dorobat (7 case,hotel),si mumlti altii

Ultima ora

editorial

PDL - sfârşitul istoriei

Cătălin ONOFREI

PDL - sfârşitul istoriei

Democrat-liberalii au ajuns, via Băsescu, în staţia Blaga în care nu vor mai putea fi definiţi prin harisma unui singur cârmaci, ci printr-o opţiune politică fermă. Dreapta sau stânga?    

Filmuletul zilei

opinii

Memoria Moldovei (II)

Florin CÎNTIC

Memoria Moldovei (II)

Aşa că primul pas spre alcătuirea unitară a unui corp comun de arhive care să stea la dispoziţia istoricilor şi cercetătorilor cu informaţii despre istoria Moldovei îl constituie, surprinzător, un vast program de traducere a instrumentelor de evidenţă.

Spiritul vremii

Tiberiu BRĂILEAN

Spiritul vremii

Avem multe oportunităţi, dar şi multe incertitudini. Dar spiritul vremii este eliberarea, de soartă, de soacră, de legăminte etc. şi creativitatea. Ne putem mişca liber chiar stând pe loc, putem crea din nimic şi ne putem bucura să fim.

Planeta albastră se face roşie

Radu PĂRPĂUȚĂ

Planeta albastră se face roşie

Această deviere de la problemele mari ale ţării sau ale lumii „prinde” la mase atât de uşor. No offence, dar nu scăpăm nici unul de a ne păcăli şi de a fi stupid manipulaţi.

Propunerea redactorului sef

Diferenţele dintre Bucureşti şi provincie cresc în ritm galopant

Toni HRITAC

Diferenţele dintre Bucureşti şi provincie cresc în ritm galopant

De ce n-ar lucra Hrebenciuc şi în interesul Iaşului?

Caricatura zilei

Johannis, candidatul PNL la Presedintie

 

Editia PDF

Intrebarea zilei

Soselele iesene sunt pline de soferi vitezomani. De ce?

vezi raspunsuri