Eurotrip
mesterescu

vineri, 31.10.2014

Becali, băgat ieri la zdup de puii de la Iaşi

GALERIE
becali
  • becali
- +

EXCLUSIV: "Ziarul de Iaşi" publică astăzi date în premieră din dosarul care l-a întors alaltăseară pe Gigi Becali de la Aeroport, aflat în drum spre Israel. Plângerea aparţine unei firme din Botoşani. S-a speculat că finanţatorul Stelei, care deţine şi Avicola Iaşi, ar fi vrut s-o şteargă din ţară cu doar câteva ore înainte de aflarea sentinţei. A fost oprit chiar înainte de a urca în avion. "M-am dus la procuror, omul mi-a arătat o notă de la SRI. Au inventat o înşelăciune şi un abuz în serviciu la Avicola Iaşi. Păi eu, la Avicola, am dat 15 milioane de euro. Mi s-a spus că am făcut înşelăciuni şi mi-a dat interdicţie de a părăsi ţara", a declarat Becali. Dacă Avicola a făcut posibilă încătușarea de ieri, condamnarea este pentru o altă acuzaţie: schimbul a zeci de hectare de teren cu complicitatea unor înalţi funcţionari guvernamentali. Amanunte, în ediția tipărită a Ziarului de Iași

Comentarii Facebook

(6 comentarii)

Citeste Faq
Scrie un comentariu

Toate campurile sunt obligatorii!

Cod verificare* Security Code
Toate campurile sunt obligatorii!
Comentariile cu continut licentios vor fi sterse.
Marti, 21 Mai 2013, 08:49
Georgescu
Functionarii guvernamentali care au acceptat schimbul de terenuri cati ani au luat?
Marti, 21 Mai 2013, 08:38
Mirel Radoi
Mai jurnalistul lui peste de doi bani facut la FF unde dracu ai vazut tu ca aceasta condamnare a lui Becali are legatura cu puii de la Iasi. Esti si prost, inapt si neinformat. A fost condamnat pentru un schimb de terenuri. Bolovane ce esti. Dute acasa si mai citeste povesti nemuritoare.
vlad Marti, 21 Mai 2013, 09:49
Tu esti idiotul, nu jurnalistul. Daca nu era treaba cu Avicola Iasi, Becali nu mai era in tara si nici nu putea fi incarcerat.
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
gogu Marti, 21 Mai 2013, 09:11
Fara prea multa carte dar cu tzap-tzarapu adica FURAND poti ajunge in fruntea tarii! BA, du-te si te arunca in Bahlui! Ratatu asta a furat, a exploatat, a umilit in stinga si in dreapta, a folosit si a batjocurit sute si mii de oameni si mi-l dai tu exemplu pe rapanosul asta de oier! Daca mai sunt asa ca tine, e trist, ne ducem toti dracului in 10-20 de ani! La mititica cu ciobanu asta imputit care face circ si perturba linistea....
Marti, 21 Mai 2013, 07:50
Marius
ce titlu neinspirat, in dezacord cu realitatea si in acord cu nivelul intelectual al celui care l-a inventat
Marti, 21 Mai 2013, 07:12
gigi
Da cu haita de la umf ce faceti,arestoaie ,dorobat (7 case,hotel),si mumlti altii
Marti, 21 Mai 2013, 08:49
Georgescu
Functionarii guvernamentali care au acceptat schimbul de terenuri cati ani au luat?
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
Marti, 21 Mai 2013, 07:50
Marius
ce titlu neinspirat, in dezacord cu realitatea si in acord cu nivelul intelectual al celui care l-a inventat
Marti, 21 Mai 2013, 08:38
Mirel Radoi
Mai jurnalistul lui peste de doi bani facut la FF unde dracu ai vazut tu ca aceasta condamnare a lui Becali are legatura cu puii de la Iasi. Esti si prost, inapt si neinformat. A fost condamnat pentru un schimb de terenuri. Bolovane ce esti. Dute acasa si mai citeste povesti nemuritoare.
vlad Marti, 21 Mai 2013, 09:49
Tu esti idiotul, nu jurnalistul. Daca nu era treaba cu Avicola Iasi, Becali nu mai era in tara si nici nu putea fi incarcerat.
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
gogu Marti, 21 Mai 2013, 09:11
Fara prea multa carte dar cu tzap-tzarapu adica FURAND poti ajunge in fruntea tarii! BA, du-te si te arunca in Bahlui! Ratatu asta a furat, a exploatat, a umilit in stinga si in dreapta, a folosit si a batjocurit sute si mii de oameni si mi-l dai tu exemplu pe rapanosul asta de oier! Daca mai sunt asa ca tine, e trist, ne ducem toti dracului in 10-20 de ani! La mititica cu ciobanu asta imputit care face circ si perturba linistea....
Marti, 21 Mai 2013, 07:12
gigi
Da cu haita de la umf ce faceti,arestoaie ,dorobat (7 case,hotel),si mumlti altii

Ultima ora

editorial

Cu cine votează Iaşul duminică?

Cosmin PAȘCA

Cu cine votează Iaşul duminică?

Dincolo de semnificaţia lui naţională, votul acordat duminică de ieşeni va indica “trendul” politic în perspectiva alegerilor locale din 2016.

Filmuletul zilei

opinii

(Cine) stinge lumina!(?)

George ŢURCĂNAŞU

(Cine) stinge lumina!(?)

Preliminarii: Orice societate distopică respectabilă se situează din punct de vedere temporal în viitor. Întotdeauna o astfel de societate a fost generată de o discontinuitate majoră în evoluţia normală a lucrurilor. Poziţionând acţiunea în spaţiul carpato-danubiano-pontic, nu e nevoie să apelăm la un viitor prea îndepărtat.

Grădina inocenţei

Ioan MILICĂ

Grădina inocenţei

Privim cruciţi la televizor şi ne vine să exclamăm: Doamne, e plină ţara asta de nevinovaţi! Geme grădina Carpaţilor de atâta inocenţă!

Vrednic este?

Emil STRATAN

Vrednic este?

„Dacă vă uitaţi la lanţurile muntoase ale lumii ele formează o cruce... Iar România se află chiar în mijlocul ei. Ţara dumneavoastră are o istorie de miracole. Aveţi sfinţi care au făcut minuni, aveţi preoţi care au făcut minuni, aveţi localnici care chiar recent au făcut minuni, oprind exploataţia de aur de la Roşia Montană.” (John Perkins)

Propunerea redactorului sef

Robert Turcescu nu trebuie să iasă aşa din scenă

Toni HRITAC

Robert Turcescu nu trebuie să iasă aşa din scenă

Ar trebui să calculeze ravagiile făcute în breaslă şi să încerce o cât de câtă “acoperire” a acestora. Trebuie să meargă cu mărturisirile până la capăt.

Caricatura zilei

Cocoş la DNA

 

Editia PDF

Intrebarea zilei

Mergeţi la alegerile prezidenţiale?

vezi raspunsuri