Eurotrip
epimedica
franco
mesterescu

Becali, băgat ieri la zdup de puii de la Iaşi

GALERIE
becali
  • becali
- +

EXCLUSIV: "Ziarul de Iaşi" publică astăzi date în premieră din dosarul care l-a întors alaltăseară pe Gigi Becali de la Aeroport, aflat în drum spre Israel. Plângerea aparţine unei firme din Botoşani. S-a speculat că finanţatorul Stelei, care deţine şi Avicola Iaşi, ar fi vrut s-o şteargă din ţară cu doar câteva ore înainte de aflarea sentinţei. A fost oprit chiar înainte de a urca în avion. "M-am dus la procuror, omul mi-a arătat o notă de la SRI. Au inventat o înşelăciune şi un abuz în serviciu la Avicola Iaşi. Păi eu, la Avicola, am dat 15 milioane de euro. Mi s-a spus că am făcut înşelăciuni şi mi-a dat interdicţie de a părăsi ţara", a declarat Becali. Dacă Avicola a făcut posibilă încătușarea de ieri, condamnarea este pentru o altă acuzaţie: schimbul a zeci de hectare de teren cu complicitatea unor înalţi funcţionari guvernamentali. Amanunte, în ediția tipărită a Ziarului de Iași

Comentarii Facebook

(6 comentarii)

Citeste Faq
Scrie un comentariu

Toate campurile sunt obligatorii!

Cod verificare* Security Code
Toate campurile sunt obligatorii!
Comentariile cu continut licentios vor fi sterse.
Marti, 21 Mai 2013, 08:49
Georgescu
Functionarii guvernamentali care au acceptat schimbul de terenuri cati ani au luat?
Marti, 21 Mai 2013, 08:38
Mirel Radoi
Mai jurnalistul lui peste de doi bani facut la FF unde dracu ai vazut tu ca aceasta condamnare a lui Becali are legatura cu puii de la Iasi. Esti si prost, inapt si neinformat. A fost condamnat pentru un schimb de terenuri. Bolovane ce esti. Dute acasa si mai citeste povesti nemuritoare.
vlad Marti, 21 Mai 2013, 09:49
Tu esti idiotul, nu jurnalistul. Daca nu era treaba cu Avicola Iasi, Becali nu mai era in tara si nici nu putea fi incarcerat.
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
gogu Marti, 21 Mai 2013, 09:11
Fara prea multa carte dar cu tzap-tzarapu adica FURAND poti ajunge in fruntea tarii! BA, du-te si te arunca in Bahlui! Ratatu asta a furat, a exploatat, a umilit in stinga si in dreapta, a folosit si a batjocurit sute si mii de oameni si mi-l dai tu exemplu pe rapanosul asta de oier! Daca mai sunt asa ca tine, e trist, ne ducem toti dracului in 10-20 de ani! La mititica cu ciobanu asta imputit care face circ si perturba linistea....
Marti, 21 Mai 2013, 07:50
Marius
ce titlu neinspirat, in dezacord cu realitatea si in acord cu nivelul intelectual al celui care l-a inventat
Marti, 21 Mai 2013, 07:12
gigi
Da cu haita de la umf ce faceti,arestoaie ,dorobat (7 case,hotel),si mumlti altii
Marti, 21 Mai 2013, 08:49
Georgescu
Functionarii guvernamentali care au acceptat schimbul de terenuri cati ani au luat?
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
Marti, 21 Mai 2013, 07:50
Marius
ce titlu neinspirat, in dezacord cu realitatea si in acord cu nivelul intelectual al celui care l-a inventat
Marti, 21 Mai 2013, 08:38
Mirel Radoi
Mai jurnalistul lui peste de doi bani facut la FF unde dracu ai vazut tu ca aceasta condamnare a lui Becali are legatura cu puii de la Iasi. Esti si prost, inapt si neinformat. A fost condamnat pentru un schimb de terenuri. Bolovane ce esti. Dute acasa si mai citeste povesti nemuritoare.
vlad Marti, 21 Mai 2013, 09:49
Tu esti idiotul, nu jurnalistul. Daca nu era treaba cu Avicola Iasi, Becali nu mai era in tara si nici nu putea fi incarcerat.
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
gogu Marti, 21 Mai 2013, 09:11
Fara prea multa carte dar cu tzap-tzarapu adica FURAND poti ajunge in fruntea tarii! BA, du-te si te arunca in Bahlui! Ratatu asta a furat, a exploatat, a umilit in stinga si in dreapta, a folosit si a batjocurit sute si mii de oameni si mi-l dai tu exemplu pe rapanosul asta de oier! Daca mai sunt asa ca tine, e trist, ne ducem toti dracului in 10-20 de ani! La mititica cu ciobanu asta imputit care face circ si perturba linistea....
Marti, 21 Mai 2013, 07:12
gigi
Da cu haita de la umf ce faceti,arestoaie ,dorobat (7 case,hotel),si mumlti altii

Ultima ora

editorial

 Uniunea Europeană după Bratislava (II)

Lucian DÎRDALA

Uniunea Europeană după Bratislava (II)

 În prima parte a acestui articol, publicată săptămâna trecută, am trecut în revistă câteva dintre motivele pentru care Consiliul European informal de la Bratislava, desfăşurat în ziua de 16 septembrie fără participarea Marii Britanii, nu putea reprezenta un punct de cotitură în plan instituţional. El a avut doar rolul de a deschide o perioadă de reflecţie care trebuie atent valorificată, dacă se doreşte ca în martie 2017, la Roma, festivităţile prilejuite de cea de a şaizecea aniversare a comunităţii să nu se transforme într-un eşec.

Filmuletul zilei

opinii

Doamna Wanda

Nichita DANILOV

Doamna Wanda

Stând proţăpit în faţa doamnei Wanda, am vrut să rostesc dialogul lui Romeo, dar m-am oprit la timp. Nu sosise încă momentul potrivit să dau cu tifla! Sunt sigur că doamna Wanda avea o vagă idee despre ce înseamnă slăbiciunile lui Shakespeare. N-avea rost să-mi răcesc gura de pomană!

Manipulări cu „ştiri alternative”

Michael ASTNER

Manipulări cu „ştiri alternative”

 Zilele trecute, un prieten a postat pe peretele unui prieten un link la un articol de pe www.alternativenews.ro: „Noaptea minţii: UE vrea ca România să-şi ARD| VIILE”. Măi să fie!

Pelesh

Briscan ZARA

Pelesh

Privind opulenţa aceea debordantă, centimetrii aceia umpluţi până la refuz cu artă, cu lemn, sticlă, metal, cu orice de valoare mai mare decât tot ce am eu şi voi avea vreodată în viaţă, m-a prins rău de la stomac şi un dor de comunism cum n-am simţit niciodată.

pulspulspuls

Iaca surprizele de pe listele leberale, aflate la negocieri!

Iaca surprizele de pe listele leberale, aflate la negocieri!

"Vom aduce sânge proaspăt la Iaşi pe listele de candidaturi de la parlamentarele din decembre" - cam aşa ceva ne-a spus alaltăieri madama Alinuţa, prezidenta pe ţară a leberalilor, care a vizitat filiala pentru a-i înscăuna pe noii şefi ai acesteia. 

Caricatura zilei

Proiect de țară

Editia PDF

Bancul zilei

Daniel Barbu, de la partidul lui Tariceanu (ALDE), a spus ca "meseria de politician este riscanta, mai riscanta decât (...)

Intrebarea zilei

Ce reproșuri aduceți autorităților locale?

vezi raspunsuri