Eurotrip
mesterescu

Becali, băgat ieri la zdup de puii de la Iaşi

GALERIE
becali
  • becali
- +

EXCLUSIV: "Ziarul de Iaşi" publică astăzi date în premieră din dosarul care l-a întors alaltăseară pe Gigi Becali de la Aeroport, aflat în drum spre Israel. Plângerea aparţine unei firme din Botoşani. S-a speculat că finanţatorul Stelei, care deţine şi Avicola Iaşi, ar fi vrut s-o şteargă din ţară cu doar câteva ore înainte de aflarea sentinţei. A fost oprit chiar înainte de a urca în avion. "M-am dus la procuror, omul mi-a arătat o notă de la SRI. Au inventat o înşelăciune şi un abuz în serviciu la Avicola Iaşi. Păi eu, la Avicola, am dat 15 milioane de euro. Mi s-a spus că am făcut înşelăciuni şi mi-a dat interdicţie de a părăsi ţara", a declarat Becali. Dacă Avicola a făcut posibilă încătușarea de ieri, condamnarea este pentru o altă acuzaţie: schimbul a zeci de hectare de teren cu complicitatea unor înalţi funcţionari guvernamentali. Amanunte, în ediția tipărită a Ziarului de Iași

Comentarii Facebook

(6 comentarii)

Citeste Faq
Scrie un comentariu

Toate campurile sunt obligatorii!

Cod verificare* Security Code
Toate campurile sunt obligatorii!
Comentariile cu continut licentios vor fi sterse.
Marti, 21 Mai 2013, 08:49
Georgescu
Functionarii guvernamentali care au acceptat schimbul de terenuri cati ani au luat?
Marti, 21 Mai 2013, 08:38
Mirel Radoi
Mai jurnalistul lui peste de doi bani facut la FF unde dracu ai vazut tu ca aceasta condamnare a lui Becali are legatura cu puii de la Iasi. Esti si prost, inapt si neinformat. A fost condamnat pentru un schimb de terenuri. Bolovane ce esti. Dute acasa si mai citeste povesti nemuritoare.
vlad Marti, 21 Mai 2013, 09:49
Tu esti idiotul, nu jurnalistul. Daca nu era treaba cu Avicola Iasi, Becali nu mai era in tara si nici nu putea fi incarcerat.
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
gogu Marti, 21 Mai 2013, 09:11
Fara prea multa carte dar cu tzap-tzarapu adica FURAND poti ajunge in fruntea tarii! BA, du-te si te arunca in Bahlui! Ratatu asta a furat, a exploatat, a umilit in stinga si in dreapta, a folosit si a batjocurit sute si mii de oameni si mi-l dai tu exemplu pe rapanosul asta de oier! Daca mai sunt asa ca tine, e trist, ne ducem toti dracului in 10-20 de ani! La mititica cu ciobanu asta imputit care face circ si perturba linistea....
Marti, 21 Mai 2013, 07:50
Marius
ce titlu neinspirat, in dezacord cu realitatea si in acord cu nivelul intelectual al celui care l-a inventat
Marti, 21 Mai 2013, 07:12
gigi
Da cu haita de la umf ce faceti,arestoaie ,dorobat (7 case,hotel),si mumlti altii
Marti, 21 Mai 2013, 08:49
Georgescu
Functionarii guvernamentali care au acceptat schimbul de terenuri cati ani au luat?
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
Marti, 21 Mai 2013, 07:50
Marius
ce titlu neinspirat, in dezacord cu realitatea si in acord cu nivelul intelectual al celui care l-a inventat
Marti, 21 Mai 2013, 08:38
Mirel Radoi
Mai jurnalistul lui peste de doi bani facut la FF unde dracu ai vazut tu ca aceasta condamnare a lui Becali are legatura cu puii de la Iasi. Esti si prost, inapt si neinformat. A fost condamnat pentru un schimb de terenuri. Bolovane ce esti. Dute acasa si mai citeste povesti nemuritoare.
vlad Marti, 21 Mai 2013, 09:49
Tu esti idiotul, nu jurnalistul. Daca nu era treaba cu Avicola Iasi, Becali nu mai era in tara si nici nu putea fi incarcerat.
Marti, 21 Mai 2013, 07:56
mishu
Becali reprezenta pentru orice tinar din Romania un exemplu ca fara prea multa carte poti sa ajungi in fruntea tarii. Situatia de fata este o normalitate pentru societatea noastra .Nu stiu cat o sa tina normalitatea asta . Justitia in societatea noastra este de multe ori schioapa.
gogu Marti, 21 Mai 2013, 09:11
Fara prea multa carte dar cu tzap-tzarapu adica FURAND poti ajunge in fruntea tarii! BA, du-te si te arunca in Bahlui! Ratatu asta a furat, a exploatat, a umilit in stinga si in dreapta, a folosit si a batjocurit sute si mii de oameni si mi-l dai tu exemplu pe rapanosul asta de oier! Daca mai sunt asa ca tine, e trist, ne ducem toti dracului in 10-20 de ani! La mititica cu ciobanu asta imputit care face circ si perturba linistea....
Marti, 21 Mai 2013, 07:12
gigi
Da cu haita de la umf ce faceti,arestoaie ,dorobat (7 case,hotel),si mumlti altii

Ultima ora

editorial

Eşecul uninominalului

Cătălin ONOFREI

Eşecul uninominalului

Şi nevoia de vot electronic.

Filmuletul zilei

opinii

„Prea târziu. Axinte e mort”

Bogdan CREȚU

„Prea târziu. Axinte e mort”

Deşi caraghioase, ridicole, deşi ironizate sau demne de dispreţ, aceste personaje nu repetă mecanic gesturi lipsite de vitalitate: proza lui Val Gheorghiu este plină de viaţă, nu e bântuită de fantoşe gri, de siluete fără consistenţă.

Nemţeşti

Stelian DUMISTRĂCEL

Nemţeşti

Şi perioada recentă din istoria naţională ne atrage atenţia asupra faptului cât de important ar fi să-i înţelegem pe nemţi, şi nu doar aici, la noi, ci şi pe glob. În cele ce urmează prezentăm câteva fişe de lectură.

Câteva cuvinte despre Tăceri

Mihai DORIN

Câteva cuvinte despre Tăceri

Tăcerea este spaţiul discreţiei premeditat asumate, al trăierii sub corola amintirilor, al restituirii în filigran a trecutului. E atâta delicateţe în rostirea sentimentelor şi a stărilor sufleteşti, încât senzaţia pe care o ai, citindu-i poemele, este aceea că oricând poţi rupe vraja, printr-un singur gest ori o privire indiscretă.

Propunerea redactorului sef

Fazele autostrăzii fazate

Toni HRITAC

Fazele autostrăzii fazate

Greşeala USL şi a actualului Guvern este că au transformat tema autostrăzilor dintr-o chestiune tehnică şi financiară într-o destrăbălare electorală.

Caricatura zilei

Orban răsturnat

 

Editia PDF

Intrebarea zilei

Cum sunteţi trataţi în spitalele ieşene?

vezi raspunsuri