Eurotrip
epimedica
franco
mesterescu

IMAGINI: Au înlemnit când şi-au văzut maşinile fără roţi în parcare la Iaşi

GALERIE
masina fara roti (1)masina fara roti (2)masina fara roti (3)masina fara roti (4)masina fara roti (5)masina fara roti (6)masina fara roti (7)masina fara roti (8)masina fara roti (9)masina fara roti (10)masina fara roti (11)masina fara roti (12)masina fara roti (13)
  • masina fara roti (1)
  • masina fara roti (2)
  • masina fara roti (3)
  • masina fara roti (4)
  • masina fara roti (5)
  • masina fara roti (6)
  • masina fara roti (7)
  • masina fara roti (8)
  • masina fara roti (9)
  • masina fara roti (10)
  • masina fara roti (11)
  • masina fara roti (12)
  • masina fara roti (13)
- +

Un ieşean care şi-a lăsat maşina cu un anunţ de vânzare în parcarea de lângă noul Bazar din CUG, a avut un şoc ieri-dimineaţă când a găsit-o fără roţi.

Acesta şi-a lăsat în parcare autoturismul Dacia Lodgy adus din Germania pentru a fi vândut. Culmea, hoţii i-au lăsat maşina direct pe asfalt, fără să-i mai pună vreo cărămidă sau bolţari în locul roţilor, aşa cum au făcut până în prezent alţi hoţi. Proprietarul a făcut plângere la poliţie ieri.

„Poliţiştii au pri­mit o plângere de la un ieşean despre faptul că în noaptea de miercuri spre joi i-au fost furate roţile autoturismului său înmatriculat în Germania. Poliţiştii au înce­put în acest sens cercetările pentru identificarea hoţilor şi recuperarea prejudiciului“, a precizat comisarul şef Mădălin Ţăranu, din cadrul Poliţiei.

Ieri la amiază, proprietarul a venit cu alte roţi pe care le-a montat. Acesta a spus că hoţii au fost cel mai probabil atraşi de jante deoarece erau din aliaj. La câţiva metri de maşina lăsată pe asfalt, se mai afla ieri şi un Opel Corsa. Cei din bazar au spus că maşina a fost lăsată fără roţi în urmă cu un an de zile.

Foto/ Video DAN LUCA

 

Comentarii Facebook

(3 comentarii)

Citeste Faq
Scrie un comentariu

Toate campurile sunt obligatorii!

Cod verificare* Security Code
Toate campurile sunt obligatorii!
Comentariile cu continut licentios vor fi sterse.
Vineri, 12 Februarie 2016, 10:15
CETATEAN
Nu i plang eu pe samsari !! :))) .. Mai bine platesc si au asigurata paza, decat sa parcheze in locuri unde parcarea e gratuita pentru toata lumea dar nu mai incape nimeni de masinile lor !!
andrei Sambata, 13 Februarie 2016, 10:40
Masina are si ea sublet nu? ce treaba au avut cu ea?
CETATEAN Vineri, 12 Februarie 2016, 10:18
Acum toate ca toate. daca e vreo razbunare ceva. pacat de masina, ce treaba are masina in conflictul lor ?? Am mai vazut eu dobitoci care s-au razbunat tot pe masina, crezand ca a rezolvat conflictul cu proprietarul !! :)))) ..
Vineri, 12 Februarie 2016, 08:43
nana
Primaria este buna de plata. Incaseaza bani ptr a tine masina acolo si este o activitate patronata de primarie. Deci scoate banii dle. Chirica. camere de supraveghere nu exista? Daca nu, de ce? Daca ar fi camere s-ar vedea multe lucruri interesante. Figuri care aduc zeci de masini la vanzare si care cred ca nu prea dau taxe la stat.
Vineri, 12 Februarie 2016, 05:58
gigi
suntem mai rau ca-n Africa!!!!
stai sa vezi... Vineri, 12 Februarie 2016, 10:22
cum noaptea asta, in zona capat Pacurari s-au spart (la propriu) vreo patru masini. Minunatii de la Sectia II au avut o singura reactie. Sa vina pagubitii la Sectie, noi nu ne putem deplasa, avem sedinta. Poate ar trebui cineva sa le explice pe banii cui isi odihnesc ei burtile dolofane si, poate, cum ar trebui sa actioneze.
Vineri, 12 Februarie 2016, 05:58
gigi
suntem mai rau ca-n Africa!!!!
stai sa vezi... Vineri, 12 Februarie 2016, 10:22
cum noaptea asta, in zona capat Pacurari s-au spart (la propriu) vreo patru masini. Minunatii de la Sectia II au avut o singura reactie. Sa vina pagubitii la Sectie, noi nu ne putem deplasa, avem sedinta. Poate ar trebui cineva sa le explice pe banii cui isi odihnesc ei burtile dolofane si, poate, cum ar trebui sa actioneze.
Vineri, 12 Februarie 2016, 08:43
nana
Primaria este buna de plata. Incaseaza bani ptr a tine masina acolo si este o activitate patronata de primarie. Deci scoate banii dle. Chirica. camere de supraveghere nu exista? Daca nu, de ce? Daca ar fi camere s-ar vedea multe lucruri interesante. Figuri care aduc zeci de masini la vanzare si care cred ca nu prea dau taxe la stat.
Vineri, 12 Februarie 2016, 10:15
CETATEAN
Nu i plang eu pe samsari !! :))) .. Mai bine platesc si au asigurata paza, decat sa parcheze in locuri unde parcarea e gratuita pentru toata lumea dar nu mai incape nimeni de masinile lor !!
andrei Sambata, 13 Februarie 2016, 10:40
Masina are si ea sublet nu? ce treaba au avut cu ea?
CETATEAN Vineri, 12 Februarie 2016, 10:18
Acum toate ca toate. daca e vreo razbunare ceva. pacat de masina, ce treaba are masina in conflictul lor ?? Am mai vazut eu dobitoci care s-au razbunat tot pe masina, crezand ca a rezolvat conflictul cu proprietarul !! :)))) ..

Ultima ora

editorial

Veşnice promisiuni

Cătălin ONOFREI

Veşnice promisiuni

 Am ajuns să ştim totul despre şmenurile politicienilor.

Filmuletul zilei

opinii

A cui este Basarabia (II)

Mihai DORIN

A cui este Basarabia (II)

Voi invoca trei argumente în favoarea unei abordări raţionale a chestiunii basarebene. Toate sunt de ordine istorică. Înapoi la istorie, aşadar şi la lecţia ei. 

300 de ani de la moartea lui Antim Ivireanul

Bogdan CREȚU

300 de ani de la moartea lui Antim Ivireanul

Figură providenţială a culturii române, prin opera sa de tipograf şi de traducător, de Mitropolit care a contribuit esenţial la introducerea limbii române în oficierea slujbei, martir al Bisericii, orator desăvârşit, ctitor al unui lăcaş de cult emblematic, care îi poartă şi astăzi numele, Antim Ivireanul a fost canonizat în 1992, fiind prăznuit la 27 septembrie.

Microlimba mass-mediei # 1

Stelian DUMISTRĂCEL

Microlimba mass-mediei # 1

La al XV-lea Simpozion Internaţional organizat de Institutul „A. Philippide" al Filialei Iaşi a Academiei Române (21-23 septembrie 2016), sub genericul „Valenţe europene ale românisticii actuale" şi-au găsit un binevenit loc şi comunicările consacrate principalului mijloc de atragere şi integrare în mediul nostru a celor interesaţi de peste hotare: însuşirea limbii române, în special în cadrul formelor organizatorice ale lectoratelor de „limbă, cultură şi civilizaţie românească".

pulspulspuls

Hopa: nume nou pe post de locomotivă leberală la Iaşi?

Hopa: nume nou pe post de locomotivă leberală la Iaşi?

Veşti calde despre ultimele zvonuri privind listele leberale de candidaturi de la Iaşi, stimaţi telexpectatori. 

Caricatura zilei

La muzeu

 

Editia PDF

Bancul zilei

Sotia isi intreaba tovarasul de viata: - Spune-mi, dragul meu, cum te-ai indragostit de mine? - Vezi? Acum acest lucru te mira s (...)

Intrebarea zilei

Ce reproșuri aduceți autorităților locale?

vezi raspunsuri