Eurotrip
epimedica
franco
mesterescu

miercuri, 24.08.2016

IMAGINI: Au înlemnit când şi-au văzut maşinile fără roţi în parcare la Iaşi

GALERIE
masina fara roti (1)masina fara roti (2)masina fara roti (3)masina fara roti (4)masina fara roti (5)masina fara roti (6)masina fara roti (7)masina fara roti (8)masina fara roti (9)masina fara roti (10)masina fara roti (11)masina fara roti (12)masina fara roti (13)
  • masina fara roti (1)
  • masina fara roti (2)
  • masina fara roti (3)
  • masina fara roti (4)
  • masina fara roti (5)
  • masina fara roti (6)
  • masina fara roti (7)
  • masina fara roti (8)
  • masina fara roti (9)
  • masina fara roti (10)
  • masina fara roti (11)
  • masina fara roti (12)
  • masina fara roti (13)
- +

Un ieşean care şi-a lăsat maşina cu un anunţ de vânzare în parcarea de lângă noul Bazar din CUG, a avut un şoc ieri-dimineaţă când a găsit-o fără roţi.

Acesta şi-a lăsat în parcare autoturismul Dacia Lodgy adus din Germania pentru a fi vândut. Culmea, hoţii i-au lăsat maşina direct pe asfalt, fără să-i mai pună vreo cărămidă sau bolţari în locul roţilor, aşa cum au făcut până în prezent alţi hoţi. Proprietarul a făcut plângere la poliţie ieri.

„Poliţiştii au pri­mit o plângere de la un ieşean despre faptul că în noaptea de miercuri spre joi i-au fost furate roţile autoturismului său înmatriculat în Germania. Poliţiştii au înce­put în acest sens cercetările pentru identificarea hoţilor şi recuperarea prejudiciului“, a precizat comisarul şef Mădălin Ţăranu, din cadrul Poliţiei.

Ieri la amiază, proprietarul a venit cu alte roţi pe care le-a montat. Acesta a spus că hoţii au fost cel mai probabil atraşi de jante deoarece erau din aliaj. La câţiva metri de maşina lăsată pe asfalt, se mai afla ieri şi un Opel Corsa. Cei din bazar au spus că maşina a fost lăsată fără roţi în urmă cu un an de zile.

Foto/ Video DAN LUCA

 

Comentarii Facebook

(3 comentarii)

Citeste Faq
Scrie un comentariu

Toate campurile sunt obligatorii!

Cod verificare* Security Code
Toate campurile sunt obligatorii!
Comentariile cu continut licentios vor fi sterse.
Vineri, 12 Februarie 2016, 10:15
CETATEAN
Nu i plang eu pe samsari !! :))) .. Mai bine platesc si au asigurata paza, decat sa parcheze in locuri unde parcarea e gratuita pentru toata lumea dar nu mai incape nimeni de masinile lor !!
andrei Sambata, 13 Februarie 2016, 10:40
Masina are si ea sublet nu? ce treaba au avut cu ea?
CETATEAN Vineri, 12 Februarie 2016, 10:18
Acum toate ca toate. daca e vreo razbunare ceva. pacat de masina, ce treaba are masina in conflictul lor ?? Am mai vazut eu dobitoci care s-au razbunat tot pe masina, crezand ca a rezolvat conflictul cu proprietarul !! :)))) ..
Vineri, 12 Februarie 2016, 08:43
nana
Primaria este buna de plata. Incaseaza bani ptr a tine masina acolo si este o activitate patronata de primarie. Deci scoate banii dle. Chirica. camere de supraveghere nu exista? Daca nu, de ce? Daca ar fi camere s-ar vedea multe lucruri interesante. Figuri care aduc zeci de masini la vanzare si care cred ca nu prea dau taxe la stat.
Vineri, 12 Februarie 2016, 05:58
gigi
suntem mai rau ca-n Africa!!!!
stai sa vezi... Vineri, 12 Februarie 2016, 10:22
cum noaptea asta, in zona capat Pacurari s-au spart (la propriu) vreo patru masini. Minunatii de la Sectia II au avut o singura reactie. Sa vina pagubitii la Sectie, noi nu ne putem deplasa, avem sedinta. Poate ar trebui cineva sa le explice pe banii cui isi odihnesc ei burtile dolofane si, poate, cum ar trebui sa actioneze.
Vineri, 12 Februarie 2016, 05:58
gigi
suntem mai rau ca-n Africa!!!!
stai sa vezi... Vineri, 12 Februarie 2016, 10:22
cum noaptea asta, in zona capat Pacurari s-au spart (la propriu) vreo patru masini. Minunatii de la Sectia II au avut o singura reactie. Sa vina pagubitii la Sectie, noi nu ne putem deplasa, avem sedinta. Poate ar trebui cineva sa le explice pe banii cui isi odihnesc ei burtile dolofane si, poate, cum ar trebui sa actioneze.
Vineri, 12 Februarie 2016, 08:43
nana
Primaria este buna de plata. Incaseaza bani ptr a tine masina acolo si este o activitate patronata de primarie. Deci scoate banii dle. Chirica. camere de supraveghere nu exista? Daca nu, de ce? Daca ar fi camere s-ar vedea multe lucruri interesante. Figuri care aduc zeci de masini la vanzare si care cred ca nu prea dau taxe la stat.
Vineri, 12 Februarie 2016, 10:15
CETATEAN
Nu i plang eu pe samsari !! :))) .. Mai bine platesc si au asigurata paza, decat sa parcheze in locuri unde parcarea e gratuita pentru toata lumea dar nu mai incape nimeni de masinile lor !!
andrei Sambata, 13 Februarie 2016, 10:40
Masina are si ea sublet nu? ce treaba au avut cu ea?
CETATEAN Vineri, 12 Februarie 2016, 10:18
Acum toate ca toate. daca e vreo razbunare ceva. pacat de masina, ce treaba are masina in conflictul lor ?? Am mai vazut eu dobitoci care s-au razbunat tot pe masina, crezand ca a rezolvat conflictul cu proprietarul !! :)))) ..

Ultima ora

editorial

Fata morgana ieşeana

Radu MEȘNIȚĂ

Fata morgana ieşeana

Impresia celor care vin acasă în concediu este că Iaşul arată din ce în ce mai bine. Norocul lor că pleacă repede înapoi.

Filmuletul zilei

opinii

Manevre electorale

Florin CÎNTIC

Manevre electorale

Îmi voi surprinde, sper, cititorii cu un text care vorbeşte într-un mod diferit despre politica ieşeană plecând de la o scrisoare găsită de mine în arhivele Academiei. Şi, ca un bun român, "Pac, la Resboiu!".

Un conclav de familie

Radu PĂRPĂUȚĂ

Un conclav de familie

 (din romanul Moartea vine pe Bahlui aflat în aşteptarea unei edituri)

Elevaţia ca miză electorală

Ghenadie NICU

Elevaţia ca miză electorală

Articolul e mai vechi (apare la 10 iunie), dar, deloc paradoxal, devine tot mai actual, ba chiar stringent. E specificul perioadei: prezidenţialele bat la uşă, ca să folosesc un clişeu, primul, apropo, care îţi vine sub taste, mânat de atâtea imperative. 

pulspulspuls

Culturnicul Chir Nica şi cocălărimea de partid şi de stat

Culturnicul Chir Nica şi cocălărimea de partid şi de stat

O observaţiune foarte bună făcută zilele acestea de amicul nostru comun Archibald Tănase, stimaţi telespectatori, pe care musai vrem să v-o transmitem şi domniilor voastre în rândurile de mai jos, căci chiar merită s-o ştie tătă lumea. 

Caricatura zilei

Colaborare inter-disciplinara

 

Editia PDF

Bancul zilei

Doua femei canibale stau de vorba. Una se plânge: – Nu stiu ce sa fac cu barbatul meu.... Cealalta: – Stai sa (...)

Intrebarea zilei

Ce reproșuri aduceți autorităților locale?

vezi raspunsuri