Eurotrip
epimedica
franco
mesterescu

vineri, 27.05.2016

IMAGINI: LA MULŢI ANI, IAŞI! Artificii, ger şi voie bună în faţa Palatului

GALERIE
Artificii Revelion 2015-2016, foto Dan Luca (4)Artificii Revelion 2015-2016, foto Dan Luca (32)Artificii Revelion 2015-2016, foto Dan Luca (40)
  • Artificii Revelion 2015-2016, foto Dan Luca (4)
  • Artificii Revelion 2015-2016, foto Dan Luca (32)
  • Artificii Revelion 2015-2016, foto Dan Luca (40)
- +

Sub genericul „Un nou an, un nou început!”, Primăria Municipiului Iași a organizat tradiționalul concert de Revelion în faţa Palatului Culturii. A fost ger, deci numărul ieşenilor care au ieşit în stradă a fost mult mai mic. Dar a fost şi multă voie bună.

GALERIE FOTO I

A meritat ieşirea în Centrul Iaşului.

Spectacolul a fost frumos.

GALERIE FOTO II

Nu au fost incidente.

Artificiile au fost cu adevărat spectaculoase.

Clip realizat de Iuliana Luca 

Cel mai aşteptat moment a fost focul de artificii care a încheiat concertul susţinut de la ora 20:30 de BZN, Karma (o formație ieșeană cunoscută, până de curând, ca Roșu și Negru), Maxim, Mandinga, Alex Velea și Direcția 5.

Comentarii Facebook

(3 comentarii)

Citeste Faq
Scrie un comentariu

Toate campurile sunt obligatorii!

Cod verificare* Security Code
Toate campurile sunt obligatorii!
Comentariile cu continut licentios vor fi sterse.
Sambata, 02 Ianuarie 2016, 11:00
pt sandu
presupun ca esti un cretin din ala care tot asteapta ajutor social de mii de euro si se plange ca nu ii primeste. formatiile care canta nu sunt platite degeaba si sunt platite pentru ca au muncit o gramada sa ajunga pana acolo. daca vrei sa primesti bani...du-te si munceste si nu te mai plange atat ca se organizeaza concerte in loc sa ti se dea tie bani degeaba. suntem unii care mai si muncim (fata de tine), unii care avem un program de cel putin 40 de ore de munca pe saptamana, care ne obosesc si uneori ne epuizeaza, iar la sfarsit de an avem nevoie de o schimbare pentru a ne relaxa, avem nevoie sa se dea bani pe beculete aprins in oras si avem nevoie sa se dea bani pe concerte si artificii pentru a ne aminti ca viata nu inseamna doar munca si avem si motive de bucurie uneori si pentru a iesi din rutina. se pare ca tu nu te saturi de rutina in care cersesti bani
Sambata, 02 Ianuarie 2016, 10:51
sandu
FELICITARI IESENII,VA DOARE IN CUR IN CE MIJERIE TRAIESC PARINTII,BUNICII VOSTRI,DISTRACTIA CONTEAZA. BANII VI S-AU DUS PE CONCERT,EI S-AI INBOGATIT NOI STAM SI NE UITAM CA PROSTII.DUPA CE SUNTEM MORTI DE FOAME STAM SI NE UITAM CA PROSTII LA CEI CE SE INBOGATESC PE BANII NOSTRI. DACA NU E ASA NU VA MAI PLINGETI CA NU AVEM LOCURI DE MUNCA,NU AVEM SALARII,INSEAMNA CA CISTIGAM ILEGAL BANII,MUNCA LA NEGRU ESTE LEGE IN ROMANIA.VREM PENSII MARI DAR AVEM MAI PUTINI ANGAJATI DECIT PENSIONARII. PE CE LUME TRAIM NOI,SUMTEM DUSI DE TOT NU NUMAI CU CAPUL.
Vineri, 01 Ianuarie 2016, 10:08
dsds
ce impresii mi-a lasat mie seara trecuta: bzn...un concert foarte frumos, nu am fost niciodata un mare fan si nici nu sunt...dar chiar au cantat foarte frumos, la "el condor pasa" mi se facea pielea de gaina, deci felicitari pentru aducerea acestei formatii. spre surprinderea mea multi ieseni chiar se simteau bine in ciuda frigului, si batrani si tineri dansau, o faceau intr-un mod civilizat, nu am mai vazut sticle de sampanie, petarde si voma prin multime ca in anii trecuti, deci sa speram la mai multe revelioane geroase. referitor la focul de artificii (sunt mare pasionat de focuri de artificii): i-as da o nota de 6/10. au fost unele focuri pe care nu le-am vazut anii trecuti si oarecum frumos per total dar cu multe minusuri: sincronizare proasta intre parti, sincronizare proasta cu muzica, taranii de pe scena urlau in continuu (Prieteni....muzica este foarte importanta la un foc de artificii deci taci dracu din gura), plus ca de multe ori se ridicau luminile de pe scena spre public, si mai intelegeai un rahat din artificii. revenind la organizare iar, cei 2 de pe scena nu stiu cine erau dar sunt fix niste tarani pe care nu i-as lasa sa prezinte nici balul la cel mai josnic liceu din iasi, nu stiu de unde au fost scosi si tot referitor la organizare: eu sunt total apolitic si habar nu am cine e chirica asta dar parca nu am vazut in viata mea atat de multa campanie electorala la un eveniment public. i se striga numele de pe scena de parca era ceausescu ca sa nu mai spun de mesajul electoral care aparea continuu pe ecran. iesenii au avut o stare buna si s-au simtit bine ...dar organizarea per total a fost penibila.
dsds Vineri, 01 Ianuarie 2016, 10:10
*la partea cu "nu am vazut sticle de sampanie" voiam sa zic de fapt, nu am vazut sticle de sampanie sparte (Un obicei cretin, parerea mea)
Vineri, 01 Ianuarie 2016, 10:08
dsds
ce impresii mi-a lasat mie seara trecuta: bzn...un concert foarte frumos, nu am fost niciodata un mare fan si nici nu sunt...dar chiar au cantat foarte frumos, la "el condor pasa" mi se facea pielea de gaina, deci felicitari pentru aducerea acestei formatii. spre surprinderea mea multi ieseni chiar se simteau bine in ciuda frigului, si batrani si tineri dansau, o faceau intr-un mod civilizat, nu am mai vazut sticle de sampanie, petarde si voma prin multime ca in anii trecuti, deci sa speram la mai multe revelioane geroase. referitor la focul de artificii (sunt mare pasionat de focuri de artificii): i-as da o nota de 6/10. au fost unele focuri pe care nu le-am vazut anii trecuti si oarecum frumos per total dar cu multe minusuri: sincronizare proasta intre parti, sincronizare proasta cu muzica, taranii de pe scena urlau in continuu (Prieteni....muzica este foarte importanta la un foc de artificii deci taci dracu din gura), plus ca de multe ori se ridicau luminile de pe scena spre public, si mai intelegeai un rahat din artificii. revenind la organizare iar, cei 2 de pe scena nu stiu cine erau dar sunt fix niste tarani pe care nu i-as lasa sa prezinte nici balul la cel mai josnic liceu din iasi, nu stiu de unde au fost scosi si tot referitor la organizare: eu sunt total apolitic si habar nu am cine e chirica asta dar parca nu am vazut in viata mea atat de multa campanie electorala la un eveniment public. i se striga numele de pe scena de parca era ceausescu ca sa nu mai spun de mesajul electoral care aparea continuu pe ecran. iesenii au avut o stare buna si s-au simtit bine ...dar organizarea per total a fost penibila.
dsds Vineri, 01 Ianuarie 2016, 10:10
*la partea cu "nu am vazut sticle de sampanie" voiam sa zic de fapt, nu am vazut sticle de sampanie sparte (Un obicei cretin, parerea mea)
Sambata, 02 Ianuarie 2016, 11:00
pt sandu
presupun ca esti un cretin din ala care tot asteapta ajutor social de mii de euro si se plange ca nu ii primeste. formatiile care canta nu sunt platite degeaba si sunt platite pentru ca au muncit o gramada sa ajunga pana acolo. daca vrei sa primesti bani...du-te si munceste si nu te mai plange atat ca se organizeaza concerte in loc sa ti se dea tie bani degeaba. suntem unii care mai si muncim (fata de tine), unii care avem un program de cel putin 40 de ore de munca pe saptamana, care ne obosesc si uneori ne epuizeaza, iar la sfarsit de an avem nevoie de o schimbare pentru a ne relaxa, avem nevoie sa se dea bani pe beculete aprins in oras si avem nevoie sa se dea bani pe concerte si artificii pentru a ne aminti ca viata nu inseamna doar munca si avem si motive de bucurie uneori si pentru a iesi din rutina. se pare ca tu nu te saturi de rutina in care cersesti bani
Sambata, 02 Ianuarie 2016, 10:51
sandu
FELICITARI IESENII,VA DOARE IN CUR IN CE MIJERIE TRAIESC PARINTII,BUNICII VOSTRI,DISTRACTIA CONTEAZA. BANII VI S-AU DUS PE CONCERT,EI S-AI INBOGATIT NOI STAM SI NE UITAM CA PROSTII.DUPA CE SUNTEM MORTI DE FOAME STAM SI NE UITAM CA PROSTII LA CEI CE SE INBOGATESC PE BANII NOSTRI. DACA NU E ASA NU VA MAI PLINGETI CA NU AVEM LOCURI DE MUNCA,NU AVEM SALARII,INSEAMNA CA CISTIGAM ILEGAL BANII,MUNCA LA NEGRU ESTE LEGE IN ROMANIA.VREM PENSII MARI DAR AVEM MAI PUTINI ANGAJATI DECIT PENSIONARII. PE CE LUME TRAIM NOI,SUMTEM DUSI DE TOT NU NUMAI CU CAPUL.

Ultima ora

editorial

După 25 de ani

Toni HRIŢAC

După 25 de ani

Regula presei în România este în afara normelor acceptate în alte state. La noi, din nefericire, normalitatea profesională a devenit un fapt rar. O lebădă neagră. S-a ajuns astfel ca simplul comportament salubru să reprezinte o performanţă.

Filmuletul zilei

opinii

Revoluţia culturală chineză: dimensiunile unui dezastru

Alexandru CĂLINESCU

Revoluţia culturală chineză: dimensiunile unui dezastru

Nu se cunoaşte numărul victimelor: se apreciază că au fost în jur de un milion de morţi, dar dincolo de cifre, oricât de şocante, îngrozitoare au fost traumele provocate de zelul fanatic al tinerilor îndobitociţi de învăţăturile din Cărticica roşie.

Populisme electorale moldoveneşti pe bani româneşti

Radu POPESCU

Populisme electorale moldoveneşti pe bani româneşti

România trebuie să aleagă pe cine dezamăgeşte.

Despre laşitate

Codrin Liviu CUȚITARU

Despre laşitate

Se vorbeşte esopic astăzi, cu aluzii indirecte şi complicate la realitatea imediată, se critică deviat şi doar prin insinuare, se mimează inocenţa, se face cultul „tăcerii de aur” şi se sugerează, compulsiv, frica de „a nu fi ascultat”.

pulspulspuls

Povestiri fierbinţi la gura sobei cu Anticristi, servantul partidoiului

Povestiri fierbinţi la gura sobei cu Anticristi, servantul partidoiului

Dacă tot începe uichendul, ne-am gândit pe astăzi, stimaţi telespectatori şi drăguţe telespectatoriţe, să mai punem niţeluş politichia în cui, să încălecăm pe-o şa şi să vă spunem câte una sau alta şi despre alte năzdrăvănii şi poveşti care se mai întâmplă prin târg sau pe lângă el, fără legătură cu politichia sau campania electorală de Bahlui sau de Dâmboviţa. 

Caricatura zilei

Accidentul lui Condrea

Editia PDF

Intrebarea zilei

Cine credeti ca va ajunge primarul Iasului?

vezi raspunsuri