Eurotrip
epimedica
franco
mesterescu

IMAGINI: LA MULŢI ANI, IAŞI! Artificii, ger şi voie bună în faţa Palatului

GALERIE
Artificii Revelion 2015-2016, foto Dan Luca (4)Artificii Revelion 2015-2016, foto Dan Luca (32)Artificii Revelion 2015-2016, foto Dan Luca (40)
  • Artificii Revelion 2015-2016, foto Dan Luca (4)
  • Artificii Revelion 2015-2016, foto Dan Luca (32)
  • Artificii Revelion 2015-2016, foto Dan Luca (40)
- +

Sub genericul „Un nou an, un nou început!”, Primăria Municipiului Iași a organizat tradiționalul concert de Revelion în faţa Palatului Culturii. A fost ger, deci numărul ieşenilor care au ieşit în stradă a fost mult mai mic. Dar a fost şi multă voie bună.

GALERIE FOTO I

A meritat ieşirea în Centrul Iaşului.

Spectacolul a fost frumos.

GALERIE FOTO II

Nu au fost incidente.

Artificiile au fost cu adevărat spectaculoase.

Clip realizat de Iuliana Luca 

Cel mai aşteptat moment a fost focul de artificii care a încheiat concertul susţinut de la ora 20:30 de BZN, Karma (o formație ieșeană cunoscută, până de curând, ca Roșu și Negru), Maxim, Mandinga, Alex Velea și Direcția 5.

Comentarii Facebook

(3 comentarii)

Citeste Faq
Scrie un comentariu

Toate campurile sunt obligatorii!

Cod verificare* Security Code
Toate campurile sunt obligatorii!
Comentariile cu continut licentios vor fi sterse.
Sambata, 02 Ianuarie 2016, 11:00
pt sandu
presupun ca esti un cretin din ala care tot asteapta ajutor social de mii de euro si se plange ca nu ii primeste. formatiile care canta nu sunt platite degeaba si sunt platite pentru ca au muncit o gramada sa ajunga pana acolo. daca vrei sa primesti bani...du-te si munceste si nu te mai plange atat ca se organizeaza concerte in loc sa ti se dea tie bani degeaba. suntem unii care mai si muncim (fata de tine), unii care avem un program de cel putin 40 de ore de munca pe saptamana, care ne obosesc si uneori ne epuizeaza, iar la sfarsit de an avem nevoie de o schimbare pentru a ne relaxa, avem nevoie sa se dea bani pe beculete aprins in oras si avem nevoie sa se dea bani pe concerte si artificii pentru a ne aminti ca viata nu inseamna doar munca si avem si motive de bucurie uneori si pentru a iesi din rutina. se pare ca tu nu te saturi de rutina in care cersesti bani
Sambata, 02 Ianuarie 2016, 10:51
sandu
FELICITARI IESENII,VA DOARE IN CUR IN CE MIJERIE TRAIESC PARINTII,BUNICII VOSTRI,DISTRACTIA CONTEAZA. BANII VI S-AU DUS PE CONCERT,EI S-AI INBOGATIT NOI STAM SI NE UITAM CA PROSTII.DUPA CE SUNTEM MORTI DE FOAME STAM SI NE UITAM CA PROSTII LA CEI CE SE INBOGATESC PE BANII NOSTRI. DACA NU E ASA NU VA MAI PLINGETI CA NU AVEM LOCURI DE MUNCA,NU AVEM SALARII,INSEAMNA CA CISTIGAM ILEGAL BANII,MUNCA LA NEGRU ESTE LEGE IN ROMANIA.VREM PENSII MARI DAR AVEM MAI PUTINI ANGAJATI DECIT PENSIONARII. PE CE LUME TRAIM NOI,SUMTEM DUSI DE TOT NU NUMAI CU CAPUL.
Vineri, 01 Ianuarie 2016, 10:08
dsds
ce impresii mi-a lasat mie seara trecuta: bzn...un concert foarte frumos, nu am fost niciodata un mare fan si nici nu sunt...dar chiar au cantat foarte frumos, la "el condor pasa" mi se facea pielea de gaina, deci felicitari pentru aducerea acestei formatii. spre surprinderea mea multi ieseni chiar se simteau bine in ciuda frigului, si batrani si tineri dansau, o faceau intr-un mod civilizat, nu am mai vazut sticle de sampanie, petarde si voma prin multime ca in anii trecuti, deci sa speram la mai multe revelioane geroase. referitor la focul de artificii (sunt mare pasionat de focuri de artificii): i-as da o nota de 6/10. au fost unele focuri pe care nu le-am vazut anii trecuti si oarecum frumos per total dar cu multe minusuri: sincronizare proasta intre parti, sincronizare proasta cu muzica, taranii de pe scena urlau in continuu (Prieteni....muzica este foarte importanta la un foc de artificii deci taci dracu din gura), plus ca de multe ori se ridicau luminile de pe scena spre public, si mai intelegeai un rahat din artificii. revenind la organizare iar, cei 2 de pe scena nu stiu cine erau dar sunt fix niste tarani pe care nu i-as lasa sa prezinte nici balul la cel mai josnic liceu din iasi, nu stiu de unde au fost scosi si tot referitor la organizare: eu sunt total apolitic si habar nu am cine e chirica asta dar parca nu am vazut in viata mea atat de multa campanie electorala la un eveniment public. i se striga numele de pe scena de parca era ceausescu ca sa nu mai spun de mesajul electoral care aparea continuu pe ecran. iesenii au avut o stare buna si s-au simtit bine ...dar organizarea per total a fost penibila.
dsds Vineri, 01 Ianuarie 2016, 10:10
*la partea cu "nu am vazut sticle de sampanie" voiam sa zic de fapt, nu am vazut sticle de sampanie sparte (Un obicei cretin, parerea mea)
Vineri, 01 Ianuarie 2016, 10:08
dsds
ce impresii mi-a lasat mie seara trecuta: bzn...un concert foarte frumos, nu am fost niciodata un mare fan si nici nu sunt...dar chiar au cantat foarte frumos, la "el condor pasa" mi se facea pielea de gaina, deci felicitari pentru aducerea acestei formatii. spre surprinderea mea multi ieseni chiar se simteau bine in ciuda frigului, si batrani si tineri dansau, o faceau intr-un mod civilizat, nu am mai vazut sticle de sampanie, petarde si voma prin multime ca in anii trecuti, deci sa speram la mai multe revelioane geroase. referitor la focul de artificii (sunt mare pasionat de focuri de artificii): i-as da o nota de 6/10. au fost unele focuri pe care nu le-am vazut anii trecuti si oarecum frumos per total dar cu multe minusuri: sincronizare proasta intre parti, sincronizare proasta cu muzica, taranii de pe scena urlau in continuu (Prieteni....muzica este foarte importanta la un foc de artificii deci taci dracu din gura), plus ca de multe ori se ridicau luminile de pe scena spre public, si mai intelegeai un rahat din artificii. revenind la organizare iar, cei 2 de pe scena nu stiu cine erau dar sunt fix niste tarani pe care nu i-as lasa sa prezinte nici balul la cel mai josnic liceu din iasi, nu stiu de unde au fost scosi si tot referitor la organizare: eu sunt total apolitic si habar nu am cine e chirica asta dar parca nu am vazut in viata mea atat de multa campanie electorala la un eveniment public. i se striga numele de pe scena de parca era ceausescu ca sa nu mai spun de mesajul electoral care aparea continuu pe ecran. iesenii au avut o stare buna si s-au simtit bine ...dar organizarea per total a fost penibila.
dsds Vineri, 01 Ianuarie 2016, 10:10
*la partea cu "nu am vazut sticle de sampanie" voiam sa zic de fapt, nu am vazut sticle de sampanie sparte (Un obicei cretin, parerea mea)
Sambata, 02 Ianuarie 2016, 11:00
pt sandu
presupun ca esti un cretin din ala care tot asteapta ajutor social de mii de euro si se plange ca nu ii primeste. formatiile care canta nu sunt platite degeaba si sunt platite pentru ca au muncit o gramada sa ajunga pana acolo. daca vrei sa primesti bani...du-te si munceste si nu te mai plange atat ca se organizeaza concerte in loc sa ti se dea tie bani degeaba. suntem unii care mai si muncim (fata de tine), unii care avem un program de cel putin 40 de ore de munca pe saptamana, care ne obosesc si uneori ne epuizeaza, iar la sfarsit de an avem nevoie de o schimbare pentru a ne relaxa, avem nevoie sa se dea bani pe beculete aprins in oras si avem nevoie sa se dea bani pe concerte si artificii pentru a ne aminti ca viata nu inseamna doar munca si avem si motive de bucurie uneori si pentru a iesi din rutina. se pare ca tu nu te saturi de rutina in care cersesti bani
Sambata, 02 Ianuarie 2016, 10:51
sandu
FELICITARI IESENII,VA DOARE IN CUR IN CE MIJERIE TRAIESC PARINTII,BUNICII VOSTRI,DISTRACTIA CONTEAZA. BANII VI S-AU DUS PE CONCERT,EI S-AI INBOGATIT NOI STAM SI NE UITAM CA PROSTII.DUPA CE SUNTEM MORTI DE FOAME STAM SI NE UITAM CA PROSTII LA CEI CE SE INBOGATESC PE BANII NOSTRI. DACA NU E ASA NU VA MAI PLINGETI CA NU AVEM LOCURI DE MUNCA,NU AVEM SALARII,INSEAMNA CA CISTIGAM ILEGAL BANII,MUNCA LA NEGRU ESTE LEGE IN ROMANIA.VREM PENSII MARI DAR AVEM MAI PUTINI ANGAJATI DECIT PENSIONARII. PE CE LUME TRAIM NOI,SUMTEM DUSI DE TOT NU NUMAI CU CAPUL.

Ultima ora

editorial

Ne face Internetul mai deştepţi sau din contra?

Alexandru LĂZESCU

Ne face Internetul mai deştepţi sau din contra?

E fără îndoială o discuţie complicată în care graniţa dintre beneficiile indiscutabile aduse de lumea virtuală în care suntem cu toţii mai mult sau mai puţin inseraţi şi preţul pe care îl plătim pentru acestea e foarte greu de trasat.

Filmuletul zilei

opinii

Blestemul

Nichita DANILOV

Blestemul

Nu cumva moartea îţi accentuează anumite tare sufleteşti?! Dacă ai fost sadic, devii şi mai sadic, dacă ai fost masochist, devii şi mai masochist... Şi atunci, mă întreb, la ce foloseşte purgatoriul?! Nu cumva el serveşte pentru retuşarea viciilor? Îngroşând liniile, începi să vezi mai bine tarele de caracter. Conştientizându-le, te debarasezi de ele. Metoda cea mai bună e supradoza... Se produce suprasaturaţia. Înţelegi?

O idee bizară: armata comună europeană

Lucian DÎRDALA

O idee bizară: armata comună europeană

Confederaţiile nu se mai fac între principi, se fac între naţiuni, iar Europa nu are un CV exemplar în această privinţă. Poate că liderii polonezi ar trebui să explice mai bine cum ar putea funcţiona structura şi de ce ar fi în interesul altor ţări să le îmbrăţişeze ideea.

O poveste veche de când lumea

Michael ASTNER

O poveste veche de când lumea

Cunoaştem cu toţii clişeul privind tinerii din ziua de azi, nu-i aşa? Conform căruia, ehei, pe vremea „noastră”, pe când eram tineri noi, adulţii, vârstnicii ori bătrânii de azi, altul era comportamentul tinerilor, ca de pildă respectul faţă de părinţi ori oamenii mai în vârstă în general!

pulspulspuls

Se întoarce Bot Ia la manşă au ba? Azi s-ar putea să aflăm

Se întoarce Bot Ia la manşă au ba? Azi s-ar putea să aflăm

Ziua cea mare a sosit la leberalii ieşeni, stimaţi telespectatori, iar omul negru încă n-a venit. 

Caricatura zilei

Cumintenia modificata

 

Editia PDF

Bancul zilei

– Cum conduce soferul prudent? – Soferul prudent se uita în ambele sensuri înainte de a trece pe rosu! & (...)