Eurotrip
epimedica
franco
mesterescu

Remiză albă în ultimul test

GALERIE
ciuca-ianis-hagi-csms-viitorul1516frasinescu-csms-prezentare-palas002
  • ciuca-ianis-hagi-csms-viitorul1516
  • frasinescu-csms-prezentare-palas002
- +

 CSMS – Vozdovac 0-0, în cantonamentul din Antalya. Echipa revine mâine acasă, iar luni reia antrenamentele în Copou

 
CSMS Iaşi a încheiat la egalitate ultimul meci amical al acestei ierni. Aseară, în Antalya, unde se află în cantonament începând cu 18 ianuarie, formaţia ieşeană a remizat alb cu formaţia FK Vozdovac Belgrad, care se situează pe locul IX în prima ligă din Serbia, eşalon care are 16 echipe.
Partida a fost echilibrată, fără ocazii foarte mari. CSMS a început mai bine. Cristea a avut primul şut cadrat în minutul 18, iar o acţiune iniţiată de atacantul legitimat în această iarnă şi continuată de Golubovic a fost finalizată cu un şut bun al lui V. Gheorghe (’29), deviat în corner. Apoi, sârbii au avut două şuturi pe poartă, însă slabe (’35 şi ’45). Cea mai mare ocazie a primului act a aparţinut Iaşului: în minutul 45^3, Golubovic l-a lansat pe Cristea, acesta a centrat bine, reduta sârbă rezistând la trei şuturi consecutive, expediate de V. Gheorghe, Onduku şi Creţu. Actul secund a fost la fel de echilibrat, însă şi mai fad. Iaşul nu a mai avut niciun şut, iar sârbii au fost la fel de discreţi până pe final, când Grahovac a parat o încercare periculoasă de la 16 metri (’84). Vozdovac a mai avut şi un gol anulat corect, pe motiv de ofsaid (’85) şi încă un şut bun, peste poartă (’89).
Antrenorul CSMS, Nicolo Napoli, a mizat aseară pe Grahovac – Voicu, Frăsinescu (’20 - Mihalache), Ciucă (’44 - Saric), Ţigănaşu – Böle (’73 - Bădic), V. Gheorghe, Creţu, Onduku (’65 - Enescu) – Cristea (’46 - Viveiros), Golubovic (’65 - Boiciuc). Schimbările din prima repriză au avut cauze diferite. Frăsinescu a fost înlocuit din cauza unor dureri la genunchi, iar Ciucă pentru că a fost eliminat.
În minutul 38, fundaşul ieşean a comis un fault, un sârb a ripostat, arbitrul a exagerat şi le-a arătat cartonaşul roşu celor doi. Meciul a fost întrerupt şase minute, ambele echipe (jucători şi oficiali) protestând, însă fără să apară incidente.
Tehnicianul italian a făcut mai multe schimbări de poziţionare în actul doi. În startul reprizei secunde, Onduku a trecut lângă Golubovic, iar Viveiros pe stânga, în minutul 65 a fost avansat Vasile Gheorghe în zona centrală, la mijloc evoluând Enescu şi Creţu, iar în minutul 73 Viveiros a fost mutat pe banda dreaptă în timp ce Bădic a jucat pe stânga. La echipa sârbă au jucat şi Milos Mihajlov, fostul jucător al Politehnicii Iaşi, precum şi  Milos Pavlovic, care a evoluat în trecut la FC Vaslui.
Reamintim, Iaşul a înregistrat următoarele rezultate în celelalte cinci teste din Turcia: 1-0 cu Sopron (Ungaria II), 0-1 cu Lokomotiv Plovdiv (Bulgaria I), 2-3 contra Chikhura Sachkhere (Georgia I), 0-3 cu Zbrojovka Brno (Cehia I) şi 1-0 cu Bohemians Praga (Cehia I).
Aseară, după ora închiderii ediţiei, erau programate negocieri între preşedintele Florin Prunea şi stoperul croat Ante Saric pentru parafarea unui contract.
CSMS va reveni mâine în ţară, iar luni după amiază este programat un antrenament în Copou. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Comentarii Facebook

(15 comentarii)

Citeste Faq
Scrie un comentariu

Toate campurile sunt obligatorii!

Cod verificare* Security Code
Toate campurile sunt obligatorii!
Comentariile cu continut licentios vor fi sterse.
Duminica, 07 Februarie 2016, 20:09
paul
era clar ca nu avem nicio sansa la dubul, totusi nu inteleg, cum de pliskova a putut juca la dublu, iar halep ori niculescu, nu? nu tine vrajeala ca nu au experienta la dublu, pentru ca acolo nu prea conteaza, daca ai serviciul bun
gin Duminica, 07 Februarie 2016, 23:13
Paul, Monicai i s-a facut rau, iar Simona a vrut sa joace dublu. Cum puteti fi in stare de atata ura? Mai incape si alt sentiment in voi???
Duminica, 07 Februarie 2016, 19:23
ion gheorghe
Iata Pliskova poate duce si un meci de dublu. Halep a spus pas. Ciudat nu? Halep nr 3 WTA ( nu WTP cum scrie parameciul de TC-ist) e vedeta. Nu se coboara ea la asa ceva. Sunt rau dar parca ceva nu se leaga in toate astea
gin Duminica, 07 Februarie 2016, 23:12
Auzi, bre nea Ion Gheorghe! In primul rand, multumesc ca m-ai facut fan Tucheac. Eu duminica dupa-amiaza am enorm de multa treaba la redactie, nu mrec fenta ca dta, sau sa ma ocup de sensibilitatile dtale.. In al doilea rand, esti paralel cu tenisul. Afla dta ca Simona si-a aratat disponibilitatea sa joace dublu, dar n-a vrut capitanul. Eu zic ca Simona Halep este egala in mintea dtale cu Tucheac. Cantitatea de ura e aceeasi! Sa-ti fie rusine!!!
TC FLORIN Duminica, 07 Februarie 2016, 21:47
Auzi Ion Gheorghe ar fi bine sa te duci la Socola sa te internezi sa te ia asistentii si gardienii in primire si sa te lege de pat de miini si picioare iar asistenta sa vina sa te injecteze cu somnifere iar atuncea cind vine vizita cu doamna doctor Donciu Dorina vizita mare, sa te vada pleostit dar ce mai tu si asa esti pleostit Ion Gheorghe asa ca iti recomand o vizita acolo la ""fara clanta""deci sa vezi si tu ce bine este acolo mamaa.
ion gheorghe Duminica, 07 Februarie 2016, 19:28
Si ca sa fiu rau pana la capat. Acest meci cu Cehia l-am cam pierdut din cauza lui Halep. A pierdut aiurea in primul meci, acu nu serveste meciul de dublu, mai ales ca ia a avut pauza aproape 3 ore, pe cand Pliskova a stat doar 30 de minute. Din pacate la dublu nu avem nici o sansa. Am ratat o ocazie imensa sa jucam finala, caci in semifinale ar fi fost mult mai usor cu Elvetia sau Germania.
Duminica, 07 Februarie 2016, 18:43
TC FLORIN
Bravo Simona Halep ai egalat pe serviciul lui Petra Kvitova si ai facut 2-2 iar Monica Niculescu eu sper sa o invinga pe Pliskova iar cum Pliskova se lupta ca sa o egaleze pe Monica a noastra dar nu va reusi asa ca Romania va cistiga acest meci de dublu haideti fetelor ca se poate sa le demonstrati cehoaiocelor ca sunteti o forta o putere in tenisul feminin romanesc.
ion gheorghe Duminica, 07 Februarie 2016, 19:21
Aaaa, deci cunosti si doctorii. Inseamna ca treci des pe acolo. Pai atunci du-te si mai cere un pumn de pastile. Sigur ai nevoie
TC FLORIN Duminica, 07 Februarie 2016, 19:13
Auzi mai retardatule oligoid esti tu nu vezi cit esti de prost de agramat dupa ce ca scrii cu nickuridiferite te mai dai asi mare.Auzi mai panarama ce esti tu nu vezica locul tau este la Socola legat de pat de gardieni batut si injectat cu somnifere, la doamna doctor Donciu Dorina la""fara clanta"" iar atuncea cinde vrei sa te duci in sala de mese sa te uiti la un film sa iti ceri voie de la gardieni daca te lasa sau nu dar cel mai important pentru tine este tratamentul si sa il faci cit mai mult poate ca iti revii cit de cit si te ameliorezi stii.
ion gheorghe Duminica, 07 Februarie 2016, 19:03
Vezi ca nu poti lua de idiotul asta. Mister Gin este un fan infocat al oligoidului. Asa ca trebuie sa suportam mereu si mereu aberatiile handicapatului asta
satul de prosti Duminica, 07 Februarie 2016, 18:55
Mai prostalaule s-a terminat de mult meciul lui Niculescu! numai tampenii debitezi aici, nu stiu cum te mai poate suporta lumea... auzi la el: wtp, Halep si Niculescu la dublu, le ametesti cu Copil, cu Mergea, cu Hanescu, o tii cu Marius Niculae la Dinamo etc, numai idiotenii scoti... oare cand naiba se va scapa de tine totusi???
Duminica, 07 Februarie 2016, 18:33
TC FLORIN
La dublu vor juca Simona Haleo si Monica Niculescu impotriva celor doua cehoaice Petra Kvitova si Pliskova.
satul de prosti Duminica, 07 Februarie 2016, 18:59
Daca nu esti in stare sa cauti o stire desi ai acces la internet... da-te cu capul de pereti; faci bine cititorilor forumului; insa se spune ca esti bolnav... atunci ia-ti naibii medicamentele si abtine-te sa tastezi toti fluturii pe care ii prinzi!
Duminica, 07 Februarie 2016, 18:17
paul
sa joace la dublu : halep / niculescu .
Duminica, 07 Februarie 2016, 16:54
papistas
Bre Ioane , bre ! Nu uita ...aia au avut ani buni cu un prim la timona ! Nu dispera , va veni si vremea ta ! Pana una alta , TFC e un subiect mai acatarea , da?
TC FLORIN Duminica, 07 Februarie 2016, 18:31
Auzi mai Papistas de ce ti-ai spus asa tu esti cumva romano-catolic?Daca da inseamna ca esti un eretic ca si colegii tai,pardon adunatura cu care te intilnesti duminica de duminica la biserica si daca da inseamna ca esti in erezie frate stiai.
i Duminica, 07 Februarie 2016, 18:11
Pai asta e dureroros ca ăștia de la Iași au fost tot timpul împotriva curentului. Plus ca nici unul dintre ei nu a realizat ce beneficii poate aduce pt un oraș o bază sportivă de prima clasa.
Duminica, 07 Februarie 2016, 15:19
ion gheorghe
Urmaresc meciul de FED Cup si ma intristez can vad ce sala de sport au cei de la Cluj Napoca. Numai la noi nu se poate. Niciodata politicienii nostri nu au stiu sa atraga fonduri, sa-si exercite influenta astfel incat sa avem si noi un mic beneficiu.
Duminica, 07 Februarie 2016, 14:34
TC FLORIN
Ar fi foarte bine ca Prunea sa ii poata aduce la echipa pe Brandan ASA Tg Mures si Marius Nicolae Dinamo si poate inca un jucator de la Pandurii Tg Jiu vedeti Ciucur tot cu imprumut ar insemna ceva stiti deci in concluzie cu Marius Nicolae in echipa si cu Brandan, si cu Ciucur ar fi ceva stiti dar si sa poata fi adus un portar foarte bun de la Pandurii Tg Jiu vedeti Mingote si de ce nu poate si pe Herghelegiu si Avramia cine stie s-ar putea dar cu conditia dinsilor de a reveni la echipa de la care au plecat incercind sa o ajute.Si acuma intrebarea mea de 6 puncte va fi de acord Prunea si NN cu aceste lucruri?Da asau nu.
TC FLORIN Duminica, 07 Februarie 2016, 15:11
Daca nu joacaMarius Nicolae atuncea ai sa joci tu in locul lui ca si asa esti bun de gura si prost ca noaptea IG.
ion gheorghe Duminica, 07 Februarie 2016, 14:37
Tu esti tampit rau de tot. Mai prostul pamantului, ti-am spus si ieri ca M Niculae nu mai joaca la Dinamo si tot o tii asa inainte. Mai handicapatule, tu esti bun de impaiat si folosit ca material didactic la scoala.
Duminica, 07 Februarie 2016, 09:35
cititor s.
Dle Ion , orice pt a-i stavili elanul postarilor cu iz fotbalistic ! Asta daca dvs. veti citi si intre rânduri . Dar daca devine mai pasionat de tenis ? Postările i se vor scurta plus ca fotbalul va rasufla " usurat" .
Sambata, 06 Februarie 2016, 20:10
paul
as, atunci, sa nu mai reprezinte tara, sa isi vada de turnele si de banii ei, ca mai mult incurca echipa. saraca Niculescu a trebuit sa lupte incredibil sa o poata bate pe Kvitova, in timp ce Halep parca mergea pe teren, sa-i fie rusine. nu e prima oara cand Halep incurca echipa, pierzand lamentabil.
gin Duminica, 07 Februarie 2016, 09:14
Anul trecut n-a fost accidentata, ci avea dificultati cu programul. Trebuie sa traverseze de doua ori oceanul si era greu. Insa asta n-are importanta. Important este ca ea sa castige (Kvitova este intr-o pasa si mai neagra) si sa obtinem calificarea in fata detinatoarei trofeului. Si, nu in ultimul rand, important este ca haterii sunt minoritari..
AS adevarat suporter Duminica, 07 Februarie 2016, 04:25
Stimate domn Paul, va aduc la cunostinta ca a ieșit o isterie naționala anul trecut cand nu a participat la meciul cu Canada ,deoarece era accidentata. Acum vine accidentata si tot nu e bine. E greu sa mai pricepi ce vrea poporul. Poate numai victorii si acelea sa fie la zero . Eu sunt mândru ca machidoanca , se bate pentru glorie si bani sub drapel românesc. Cred in Simona indiferent de rezultatul de moment .
gin Sambata, 06 Februarie 2016, 20:22
Felicitari, Monica! Hai Simona maine!!
Sambata, 06 Februarie 2016, 19:05
AS adevarat suporter
Sa privim cu optimism . Repet , ne trebuie 3 victorii consecutive si basca jocul rezultatelor sa ne fie favorabil . Vad ca deja Pandurii , cer amânarea meciului cu Tg Mureș,e semn bun,poate se va juca pe teren si nu in culise locul 6 . Pentru Napoli e dificil,el a trebuit sa calculeze pregătirea pentru a fi in vârf de forma acum la început de sezon . Sa speram ca asa va fi . PS - cred ca nici un roman nu are dreptul sa o judece ,statul roman nu a investit o lețcaie in fata asta,totul face pe cont propriu . Deci, liniște si ciocul mic stimați compatrioți !
M G Duminica, 07 Februarie 2016, 00:14
Wow !!! Nu stiam ca d.l Gin, poate fi si ...fair-play !!? apropo, cand este, este !...
gin Sambata, 06 Februarie 2016, 20:20
Cand este, este. Un like de la mine pt. AS si un dislike pentru hateri.
AS adevara suporter Sambata, 06 Februarie 2016, 19:58
E vorba evident de sa o judece pe Simona Halep ,din viteza nu a ieșit . E bine ca Niculescu Monica,readuce egalarea,se joaca .
Sambata, 06 Februarie 2016, 15:57
vio
România - Cehia 0-1 !!?? | Halep pierde primul punct al întâlnirii: 7-6, 4-6, 2-6 cu Pliskova. S-a facut din nou de ras. Ce se intampla cu fata asta ??? E de nerecunoscut !!! Ba se opereaza,ba nu se mai opereaza,nici ea nu stie incotro s-o apuce. Cert e ca de ceva vreme nu-i mai merge nimic. Toate bune !!!
Sambata, 06 Februarie 2016, 15:22
vio
A semnat si SARIC ! Fundasul croat a parafat un contract pe un an si jumatate. Clubul are o clauza de reziliere in cazul in care nu este multumit de serviciile sale. Cu asta,se pare,ca se cam incheie agenda transferurilor si nu ne ramane decat sa asteptam evolutiile echipei in cele 3 etape si sa speram la ceva frumos. Cine stie,pana pe 20.02. cand se incheie definitiv perioada transferurilor,poate le mai vine in gand ceva pe ultima suta....??!! Toate bune !!!
Sambata, 06 Februarie 2016, 08:10
geo
dupa un cantonament destul de lung , e cam scurta "vacanta"... in alta ordine de idei , salut editorialul d-lui Grecu privind bazele sportive din Iasi si poate cineva din targ arunca un ochi si la reusita celor de la Timisoara : http://www.ziaruldeiasi.ro/stiri/acs-poli-a-devenit-poli--118378.html ! O zi buna , tuturor !!
Vineri, 05 Februarie 2016, 22:20
vio
Parerea mea e ca Ante Saric ar trebui transferat tinand cont de multe meciuri ce urmeaza cat si posibilele accidentari a celor care joaca in centrul liniei de fundasi. In alta ordine de idei,le doresc intregii delegatii drum bun la intoarcere,multa liniste in vestiar si pregatirea in cele mai bune conditii a unui meci CAPITAL cu Viitorul de care se poate lega o performanta UNICA in COPOU !!! Toate bune !!!
Vineri, 05 Februarie 2016, 22:20
vio
Parerea mea e ca Ante Saric ar trebui transferat tinand cont de multe meciuri ce urmeaza cat si posibilele accidentari a celor care joaca in centrul liniei de fundasi. In alta ordine de idei,le doresc intregii delegatii drum bun la intoarcere,multa liniste in vestiar si pregatirea in cele mai bune conditii a unui meci CAPITAL cu Viitorul de care se poate lega o performanta UNICA in COPOU !!! Toate bune !!!
Duminica, 07 Februarie 2016, 19:23
ion gheorghe
Iata Pliskova poate duce si un meci de dublu. Halep a spus pas. Ciudat nu? Halep nr 3 WTA ( nu WTP cum scrie parameciul de TC-ist) e vedeta. Nu se coboara ea la asa ceva. Sunt rau dar parca ceva nu se leaga in toate astea
gin Duminica, 07 Februarie 2016, 23:12
Auzi, bre nea Ion Gheorghe! In primul rand, multumesc ca m-ai facut fan Tucheac. Eu duminica dupa-amiaza am enorm de multa treaba la redactie, nu mrec fenta ca dta, sau sa ma ocup de sensibilitatile dtale.. In al doilea rand, esti paralel cu tenisul. Afla dta ca Simona si-a aratat disponibilitatea sa joace dublu, dar n-a vrut capitanul. Eu zic ca Simona Halep este egala in mintea dtale cu Tucheac. Cantitatea de ura e aceeasi! Sa-ti fie rusine!!!
TC FLORIN Duminica, 07 Februarie 2016, 21:47
Auzi Ion Gheorghe ar fi bine sa te duci la Socola sa te internezi sa te ia asistentii si gardienii in primire si sa te lege de pat de miini si picioare iar asistenta sa vina sa te injecteze cu somnifere iar atuncea cind vine vizita cu doamna doctor Donciu Dorina vizita mare, sa te vada pleostit dar ce mai tu si asa esti pleostit Ion Gheorghe asa ca iti recomand o vizita acolo la ""fara clanta""deci sa vezi si tu ce bine este acolo mamaa.
ion gheorghe Duminica, 07 Februarie 2016, 19:28
Si ca sa fiu rau pana la capat. Acest meci cu Cehia l-am cam pierdut din cauza lui Halep. A pierdut aiurea in primul meci, acu nu serveste meciul de dublu, mai ales ca ia a avut pauza aproape 3 ore, pe cand Pliskova a stat doar 30 de minute. Din pacate la dublu nu avem nici o sansa. Am ratat o ocazie imensa sa jucam finala, caci in semifinale ar fi fost mult mai usor cu Elvetia sau Germania.
Duminica, 07 Februarie 2016, 15:19
ion gheorghe
Urmaresc meciul de FED Cup si ma intristez can vad ce sala de sport au cei de la Cluj Napoca. Numai la noi nu se poate. Niciodata politicienii nostri nu au stiu sa atraga fonduri, sa-si exercite influenta astfel incat sa avem si noi un mic beneficiu.
Sambata, 06 Februarie 2016, 19:05
AS adevarat suporter
Sa privim cu optimism . Repet , ne trebuie 3 victorii consecutive si basca jocul rezultatelor sa ne fie favorabil . Vad ca deja Pandurii , cer amânarea meciului cu Tg Mureș,e semn bun,poate se va juca pe teren si nu in culise locul 6 . Pentru Napoli e dificil,el a trebuit sa calculeze pregătirea pentru a fi in vârf de forma acum la început de sezon . Sa speram ca asa va fi . PS - cred ca nici un roman nu are dreptul sa o judece ,statul roman nu a investit o lețcaie in fata asta,totul face pe cont propriu . Deci, liniște si ciocul mic stimați compatrioți !
M G Duminica, 07 Februarie 2016, 00:14
Wow !!! Nu stiam ca d.l Gin, poate fi si ...fair-play !!? apropo, cand este, este !...
gin Sambata, 06 Februarie 2016, 20:20
Cand este, este. Un like de la mine pt. AS si un dislike pentru hateri.
AS adevara suporter Sambata, 06 Februarie 2016, 19:58
E vorba evident de sa o judece pe Simona Halep ,din viteza nu a ieșit . E bine ca Niculescu Monica,readuce egalarea,se joaca .
Sambata, 06 Februarie 2016, 15:57
vio
România - Cehia 0-1 !!?? | Halep pierde primul punct al întâlnirii: 7-6, 4-6, 2-6 cu Pliskova. S-a facut din nou de ras. Ce se intampla cu fata asta ??? E de nerecunoscut !!! Ba se opereaza,ba nu se mai opereaza,nici ea nu stie incotro s-o apuce. Cert e ca de ceva vreme nu-i mai merge nimic. Toate bune !!!
Sambata, 06 Februarie 2016, 08:10
geo
dupa un cantonament destul de lung , e cam scurta "vacanta"... in alta ordine de idei , salut editorialul d-lui Grecu privind bazele sportive din Iasi si poate cineva din targ arunca un ochi si la reusita celor de la Timisoara : http://www.ziaruldeiasi.ro/stiri/acs-poli-a-devenit-poli--118378.html ! O zi buna , tuturor !!
Duminica, 07 Februarie 2016, 20:09
paul
era clar ca nu avem nicio sansa la dubul, totusi nu inteleg, cum de pliskova a putut juca la dublu, iar halep ori niculescu, nu? nu tine vrajeala ca nu au experienta la dublu, pentru ca acolo nu prea conteaza, daca ai serviciul bun
gin Duminica, 07 Februarie 2016, 23:13
Paul, Monicai i s-a facut rau, iar Simona a vrut sa joace dublu. Cum puteti fi in stare de atata ura? Mai incape si alt sentiment in voi???
Sambata, 06 Februarie 2016, 20:10
paul
as, atunci, sa nu mai reprezinte tara, sa isi vada de turnele si de banii ei, ca mai mult incurca echipa. saraca Niculescu a trebuit sa lupte incredibil sa o poata bate pe Kvitova, in timp ce Halep parca mergea pe teren, sa-i fie rusine. nu e prima oara cand Halep incurca echipa, pierzand lamentabil.
gin Duminica, 07 Februarie 2016, 09:14
Anul trecut n-a fost accidentata, ci avea dificultati cu programul. Trebuie sa traverseze de doua ori oceanul si era greu. Insa asta n-are importanta. Important este ca ea sa castige (Kvitova este intr-o pasa si mai neagra) si sa obtinem calificarea in fata detinatoarei trofeului. Si, nu in ultimul rand, important este ca haterii sunt minoritari..
AS adevarat suporter Duminica, 07 Februarie 2016, 04:25
Stimate domn Paul, va aduc la cunostinta ca a ieșit o isterie naționala anul trecut cand nu a participat la meciul cu Canada ,deoarece era accidentata. Acum vine accidentata si tot nu e bine. E greu sa mai pricepi ce vrea poporul. Poate numai victorii si acelea sa fie la zero . Eu sunt mândru ca machidoanca , se bate pentru glorie si bani sub drapel românesc. Cred in Simona indiferent de rezultatul de moment .
gin Sambata, 06 Februarie 2016, 20:22
Felicitari, Monica! Hai Simona maine!!
Duminica, 07 Februarie 2016, 18:17
paul
sa joace la dublu : halep / niculescu .
Sambata, 06 Februarie 2016, 15:22
vio
A semnat si SARIC ! Fundasul croat a parafat un contract pe un an si jumatate. Clubul are o clauza de reziliere in cazul in care nu este multumit de serviciile sale. Cu asta,se pare,ca se cam incheie agenda transferurilor si nu ne ramane decat sa asteptam evolutiile echipei in cele 3 etape si sa speram la ceva frumos. Cine stie,pana pe 20.02. cand se incheie definitiv perioada transferurilor,poate le mai vine in gand ceva pe ultima suta....??!! Toate bune !!!
Duminica, 07 Februarie 2016, 09:35
cititor s.
Dle Ion , orice pt a-i stavili elanul postarilor cu iz fotbalistic ! Asta daca dvs. veti citi si intre rânduri . Dar daca devine mai pasionat de tenis ? Postările i se vor scurta plus ca fotbalul va rasufla " usurat" .
Duminica, 07 Februarie 2016, 14:34
TC FLORIN
Ar fi foarte bine ca Prunea sa ii poata aduce la echipa pe Brandan ASA Tg Mures si Marius Nicolae Dinamo si poate inca un jucator de la Pandurii Tg Jiu vedeti Ciucur tot cu imprumut ar insemna ceva stiti deci in concluzie cu Marius Nicolae in echipa si cu Brandan, si cu Ciucur ar fi ceva stiti dar si sa poata fi adus un portar foarte bun de la Pandurii Tg Jiu vedeti Mingote si de ce nu poate si pe Herghelegiu si Avramia cine stie s-ar putea dar cu conditia dinsilor de a reveni la echipa de la care au plecat incercind sa o ajute.Si acuma intrebarea mea de 6 puncte va fi de acord Prunea si NN cu aceste lucruri?Da asau nu.
TC FLORIN Duminica, 07 Februarie 2016, 15:11
Daca nu joacaMarius Nicolae atuncea ai sa joci tu in locul lui ca si asa esti bun de gura si prost ca noaptea IG.
ion gheorghe Duminica, 07 Februarie 2016, 14:37
Tu esti tampit rau de tot. Mai prostul pamantului, ti-am spus si ieri ca M Niculae nu mai joaca la Dinamo si tot o tii asa inainte. Mai handicapatule, tu esti bun de impaiat si folosit ca material didactic la scoala.
Duminica, 07 Februarie 2016, 18:43
TC FLORIN
Bravo Simona Halep ai egalat pe serviciul lui Petra Kvitova si ai facut 2-2 iar Monica Niculescu eu sper sa o invinga pe Pliskova iar cum Pliskova se lupta ca sa o egaleze pe Monica a noastra dar nu va reusi asa ca Romania va cistiga acest meci de dublu haideti fetelor ca se poate sa le demonstrati cehoaiocelor ca sunteti o forta o putere in tenisul feminin romanesc.
ion gheorghe Duminica, 07 Februarie 2016, 19:21
Aaaa, deci cunosti si doctorii. Inseamna ca treci des pe acolo. Pai atunci du-te si mai cere un pumn de pastile. Sigur ai nevoie
TC FLORIN Duminica, 07 Februarie 2016, 19:13
Auzi mai retardatule oligoid esti tu nu vezi cit esti de prost de agramat dupa ce ca scrii cu nickuridiferite te mai dai asi mare.Auzi mai panarama ce esti tu nu vezica locul tau este la Socola legat de pat de gardieni batut si injectat cu somnifere, la doamna doctor Donciu Dorina la""fara clanta"" iar atuncea cinde vrei sa te duci in sala de mese sa te uiti la un film sa iti ceri voie de la gardieni daca te lasa sau nu dar cel mai important pentru tine este tratamentul si sa il faci cit mai mult poate ca iti revii cit de cit si te ameliorezi stii.
ion gheorghe Duminica, 07 Februarie 2016, 19:03
Vezi ca nu poti lua de idiotul asta. Mister Gin este un fan infocat al oligoidului. Asa ca trebuie sa suportam mereu si mereu aberatiile handicapatului asta
satul de prosti Duminica, 07 Februarie 2016, 18:55
Mai prostalaule s-a terminat de mult meciul lui Niculescu! numai tampenii debitezi aici, nu stiu cum te mai poate suporta lumea... auzi la el: wtp, Halep si Niculescu la dublu, le ametesti cu Copil, cu Mergea, cu Hanescu, o tii cu Marius Niculae la Dinamo etc, numai idiotenii scoti... oare cand naiba se va scapa de tine totusi???
Duminica, 07 Februarie 2016, 16:54
papistas
Bre Ioane , bre ! Nu uita ...aia au avut ani buni cu un prim la timona ! Nu dispera , va veni si vremea ta ! Pana una alta , TFC e un subiect mai acatarea , da?
TC FLORIN Duminica, 07 Februarie 2016, 18:31
Auzi mai Papistas de ce ti-ai spus asa tu esti cumva romano-catolic?Daca da inseamna ca esti un eretic ca si colegii tai,pardon adunatura cu care te intilnesti duminica de duminica la biserica si daca da inseamna ca esti in erezie frate stiai.
i Duminica, 07 Februarie 2016, 18:11
Pai asta e dureroros ca ăștia de la Iași au fost tot timpul împotriva curentului. Plus ca nici unul dintre ei nu a realizat ce beneficii poate aduce pt un oraș o bază sportivă de prima clasa.
Duminica, 07 Februarie 2016, 18:33
TC FLORIN
La dublu vor juca Simona Haleo si Monica Niculescu impotriva celor doua cehoaice Petra Kvitova si Pliskova.
satul de prosti Duminica, 07 Februarie 2016, 18:59
Daca nu esti in stare sa cauti o stire desi ai acces la internet... da-te cu capul de pereti; faci bine cititorilor forumului; insa se spune ca esti bolnav... atunci ia-ti naibii medicamentele si abtine-te sa tastezi toti fluturii pe care ii prinzi!

Ultima ora

editorial

Ne face Internetul mai deştepţi sau din contra?

Alexandru LĂZESCU

Ne face Internetul mai deştepţi sau din contra?

E fără îndoială o discuţie complicată în care graniţa dintre beneficiile indiscutabile aduse de lumea virtuală în care suntem cu toţii mai mult sau mai puţin inseraţi şi preţul pe care îl plătim pentru acestea e foarte greu de trasat.

Filmuletul zilei

opinii

Blestemul

Nichita DANILOV

Blestemul

Nu cumva moartea îţi accentuează anumite tare sufleteşti?! Dacă ai fost sadic, devii şi mai sadic, dacă ai fost masochist, devii şi mai masochist... Şi atunci, mă întreb, la ce foloseşte purgatoriul?! Nu cumva el serveşte pentru retuşarea viciilor? Îngroşând liniile, începi să vezi mai bine tarele de caracter. Conştientizându-le, te debarasezi de ele. Metoda cea mai bună e supradoza... Se produce suprasaturaţia. Înţelegi?

O idee bizară: armata comună europeană

Lucian DÎRDALA

O idee bizară: armata comună europeană

Confederaţiile nu se mai fac între principi, se fac între naţiuni, iar Europa nu are un CV exemplar în această privinţă. Poate că liderii polonezi ar trebui să explice mai bine cum ar putea funcţiona structura şi de ce ar fi în interesul altor ţări să le îmbrăţişeze ideea.

O poveste veche de când lumea

Michael ASTNER

O poveste veche de când lumea

Cunoaştem cu toţii clişeul privind tinerii din ziua de azi, nu-i aşa? Conform căruia, ehei, pe vremea „noastră”, pe când eram tineri noi, adulţii, vârstnicii ori bătrânii de azi, altul era comportamentul tinerilor, ca de pildă respectul faţă de părinţi ori oamenii mai în vârstă în general!

pulspulspuls

Se întoarce Bot Ia la manşă au ba? Azi s-ar putea să aflăm

Se întoarce Bot Ia la manşă au ba? Azi s-ar putea să aflăm

Ziua cea mare a sosit la leberalii ieşeni, stimaţi telespectatori, iar omul negru încă n-a venit. 

Caricatura zilei

Cumintenia modificata

 

Editia PDF

Bancul zilei

– Cum conduce soferul prudent? – Soferul prudent se uita în ambele sensuri înainte de a trece pe rosu! & (...)

Intrebarea zilei

Ce reproșuri aduceți autorităților locale?

vezi raspunsuri