Eurotrip agentie de turism
mesterescu

miercuri, 23.07.2014

UPDATE: Meciul CSMS - Rapid, pe 23 octombrie

GALERIE
Petrescu-Tomi-rezervaTiganasu-Puscas-csms-cliinceni131411
  • Petrescu-Tomi-rezerva
  • Tiganasu-Puscas-csms-cliinceni131411
- +

Considerat o soluţie pentru întărirea benzii stângi, decimată de accidentările lui Vladu şi Bădic, Tomi Petrescu nu a făcut deplasarea la Constanţa. Este posibil ca meciul cu Rapid, de săptămâna viitoare, să se amâne din cauza selecţiilor la lotul de tineret

Comitetul de Urgenţă al Federaţiei Române de Fotbal a amânat partidele CSMS Iaşi - Rapid şi ASA Tg. Mureş - FC Olt, din cadrul etapelor a VII-a şi a VI-a a Ligii a II-a, reprogramându-le pentru 23 octombrie, de la ora 15.00, informează site-ul oficial al FRF. Meciul CSMS Iaşi - Rapid era programat iniţial la 9 octombrie, în Seria I, iar ASA Târgu Mureş - FC Olt la 12 octombrie, în Seria a II-a. Cluburile au solicitat amânarea partidelor deoarece în acea perioadă au mai mulţi jucători convocaţi la loturile naţionale Under 21 şi Under 19 ale României. 

 
CSMS Iaşi are probleme serioase de lot înaintea meciului de sâmbătă, cu Farul Constanţa, din etapa a VI-a a Ligii a II-a de fotbal. În autocarul cu care ieşenii au plecat ieri spre Litoral nu au urcat patru jucători, toţi urmând a lipsi din cauza problemelor medicale. Dacă despre Codruţ Cioranu se ştia că lipseşte o perioadă lungă, ritmul “ziua şi accidentatul”, început marţi, când a ieşit din calcule Iulian Vladu, şi continuat miercuri, când a picat Bădic, a continuat ieri, ca urmare a unor probleme acuzate de Tomi Petrescu. “După Cioranu, Vladu şi Bădic, l-am pierdut şi pe Tomi Petrescu, care a acuzat o criză de sciatică”,  a spus antrenorul Costel Enache, cel care-l vedea pe finlandez drept o soluţie de întărire a benzii stângi, care stă acum doar în Radu Miron şi Alex Ţigănaşu. În ciuda problemelor de lot, antrenorul a spus că echipa sa merge la Constanţa cu gândul la victorie. “Cu Farul vom avea un joc dificil, cu o echipă care a arătat o formă bună în startul sezonului, ce are jucători cu experienţă şi continuitate la nivelul ligii secunde, iar câţiva chiar la nivelul primei ligi. Indiferent de adversar, noi trebuie să avem continuitate în ceea ce priveşte rezultatele pozitive şi să continuăm să creştem calitatea jocului. De aceea, obiectivul nostru este câştigarea celor trei puncte, mai ales că sunt convins că Farul se va califica în play-off” a declarat tehnicianul, care s-a arătat încrezător în lotul cu care va aborda jocul cu “rechinii”: “Nu trebuie să ne gândim la accidentări, nu trebuie să ne gândim la problemele de pe flancul stâng. Am mare încredere în jucătorii cu care vom aborda jocul de la Constanţa şi sunt optimist, mai ales că atmosfera la nivelul echipei s-a mai îmbunătăţit după victoria cu Slobozia, jucătorii fiind mai relaxaţi la antrenamentele din această săptămână. E drept, nu putem acoperi cu o victorie necazul de acum două săptămâni, însă e un pas înainte”.
În ceea ce priveşte problemele de natură fizică existente la echipă, Enache a punctat: “Gândiţi-vă cu ce jucători am lucrat. Unii care au stat doi ani, unii care au stat şase luni, unii care vin după accidentări foarte vechi. Majoritatea dintre ei nu au avut continuitate în pregătire, mulţi dintre ei nu au avut jocuri oficiale şi nu e chiar simplu să găseşti un numitor comun pentru lucrul ăsta”.
Şeful băncii tehnice ieşene a mai precizat că “stoperul spaniol de 19 ani care se pregăteşte cu noi, Gonzalo Sanchez, e un jucător de perspectivă” şi că are în vedere plecarea într-un cantonament de o săptămână: “Aşteptăm să vedem dacă vom juca meciul cu Rapid, care e programat miercuri, dar care s-ar putea amâna, din cauza selecţiilor la lotul de tineret. Apoi, avem şi două etape în care stăm. Avem în vedere să plecăm într-un cantonament de 6-7 zile în perioada în care nu jucăm în campionat, undeva unde să avem şi terenuri bune şi parteneri de antrenament”. (Ovidiu MINEA)
 
Telenovelă la comisii
 

Situaţiile contractuale ale jucătorilor Adrian Avrămia şi Andrei Herghelegiu rămân încurcate, Comisia de Recurs din cadrul Federaţiei Române de Fotbal neluând nici ieri o decizie în cazul celor doi. “Am prezentat câteva documente noi, care i-au făcut pe membrii Comisiei de Recurs să amâne judecarea cererilor lui Avrămia şi Herghelegiu de reziliere unilaterală a contractelor pentru data de 10 octombrie” a spus preşedintele CSMS, Florin Prunea, imediat după şedinţă. Şeful executivului ieşean a mai spus că amânarea jocului cu Rapid, programat miercurea viitoare, ar putea fi luată în discuţie abia astăzi. “Rapid are trei jucători la lotul de tineret, noi îi avem pe Creţu şi Avrămia. Cred că vineri se va şti dacă jocul se dispută miercuri sau se va amâna”.

 

(30 comentarii)

Citeste Faq
Scrie un comentariu

Toate campurile sunt obligatorii!

Cod verificare* Security Code
Toate campurile sunt obligatorii!
Comentariile cu continut licentios vor fi sterse.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 23:13
acaru PAUN
domnisorule GHEBOSU noi si d-soru AS-adica Adevarat Suporter/noi noi va va apreciem postarile si asa dati/i inainte / injurati vanjos asa cum stiti de o viata si sa fiti sanatos
Vineri, 04 Octombrie 2013, 22:33
dolby
D-le SARRO , am presupus - gresit insa- ca un om" rafinat " ,un orasean get-beget cum va pretindeti a fi, prin disociere , cunoaste sumedenie de limbi straine , care , altminteri , se studiaza in elementara ,oriunde , engleza fiind una dintre " MAJOR LANGUAGES " in zilele noastre ! Am indraznit sa va adresez cateva cuvinte in alta limba pentru a ma face mai bine inteles de dvs. decat pana in acel moment , anticipand eruditia dvs. ,dovedita, mai mult sau mai putin in "pshianaliza" deja efectuata . Scuze !Observ ca aveti o" afectiune" deosebita pentru viata la tara , unde aerul este mai curat , eu asisderea. Nu va inteleg ..acolo, cu ironia sateasca ... sa stiti ca si in the U.K. , dar si in alte tari, ironia este la ea acasa... " in the countryside !" La oras acesta sufera puternic , asa dupa cum puteti vedea si din unele postari unde grosolania i-a luat locul ! In rest , bine ati venit pe acest site !
sarro Sambata, 05 Octombrie 2013, 00:08
Suferi domnule.Suferi de mania grandorii sau poate chiar mai mult!Sunt oameni care ar putea sa te ajute.Medici cu o anumita specializare.Sau poate stii acest lucru si iti cunosti si diagnosticul.
Mos Groza Vineri, 04 Octombrie 2013, 23:28
Iar te dai mare fraierici? Cit te mai tine pamantul profesorul lui peste prajit?
Vineri, 04 Octombrie 2013, 21:50
AS-Adevarat Suporter!
Eu=dolby=Dukadam=David=FanFan=Yolyol=V=acelasi homosexual care incearca sa rada de voi de mult timp :(((( Pacat ca iar am scris in graba si nu am lasat un pic de timp intre comentariul scris cu Yolyol si cel cu V,poate eram mai credibil :((((
Vineri, 04 Octombrie 2013, 21:45
V
AS ,- clona nenorocita , te oftigi ?
Vineri, 04 Octombrie 2013, 21:42
Yolyol
SARRO = AS =BOTO =VASILE DE VASLUI =Carabas =Fleanca = Fleandura etc.= nu te mai saturi ?( tot mic...)
sarro Vineri, 04 Octombrie 2013, 22:01
Esti retardat baiete.Ai o imaginatie bolnava.Sau te-a scapat mama,in copilarie,de la etaj!In cap presupun dupa ceea ce afisezi!D-le Dolby retardatul asta face parte din cercul dumneavoastra de sustinatori?Felicitari!
Vineri, 04 Octombrie 2013, 21:30
AS-Adevarat Suporter!
Iara scriu in engleza deoarece cred ca ceilalti nu inteleg ce spun :((((Cand nu mai stiu ce sa zic recurg la ironii ieftine sau schimb limba,dar daca am avea o conversatie orala nu as stii sa ma exprim:(((Scriu cu dolby ca sa va distrag atentia de la celelalte comentarii ale mele,cele injurioase :((
Vineri, 04 Octombrie 2013, 21:21
dolby
D-le SARRO , nu stiam ca exista ironie rurala si una urbana ! Ironia -i ironie mai ales daca beneficiezi nativ de simtul umorului , ce nu e cazul la DVS ! SA INTELEG CA VA DATI DREPT .."an urban guy ? " I quite really do not think so ! Frankly speaking the way you overreacted at somebody else's opinion contradicting yours is eloquent and developed your lack of self-support ! Guess what ? Why don't you suggested changing the coach instead ? It is by far more difficult to pick and choose eleven soccer-players to your own taste , Mr. SARRO rather than one good coach , if you can get the picture ! ... So stop pulling country-boys legs , it will be quite a lost of time and you are being so busy that I have never read anything posted by yourself ! Sleep tight and ...happy dreams !
Dragos Sambata, 05 Octombrie 2013, 02:08
Valeeeeu si asta a gasit programul de traducere automata in engleza, numa-i ca-i in "americana" dupa cum se vede. Soccer-ul lor de americani!
Mos Groza Vineri, 04 Octombrie 2013, 23:53
bv
sarro Vineri, 04 Octombrie 2013, 21:49
Probabil sunteti sau ati fost dascal intr-o localitate rurala.Sincer,nu este nicidecum o insulta.Chiar exist o ironie rurala adica taraneasca.Ca aproape orice dascal nu suportati pareri contrare celor pe care le sustineti si manifestati o suficienta,repet poate o sa pricepeti de ce,gratuita.Sunteti penibil cu engleza d-vs,chiar nu realizati?Ce doriti sa dovediti cu aceasta?.Presupunem ca nu am cunostinte de limba lui Shakespeare.Ce ati fi realizat?Ce mesaj ati fi transmis?Ati fi vorbit singur ca Andreea Esca cand ma duc la toaleta!Totusi cand veti alege primul unsprezece?
Vineri, 04 Octombrie 2013, 19:59
AS-Adevarat Suporter!
Sufar de schizofrenie :(( Sunt asa de retard ca am crezut ca va pot fraierii daca scriu cu 100 de nume pe zi(dolby,FanFan etc) care sunt aruncate aici doar ca sa imi iasa mie planul :((N-am ce face e vina lui mama ea ma abuzeaza mereu si ma pune sa io trag la popou:(((
Vineri, 04 Octombrie 2013, 19:54
AS-Adevarat Suporter!
M-ati prins eu am scris cu Duckadam,Laur si David :((( ......ma duc sa ma fhut in khur poate imi trece supararea:(((
Vineri, 04 Octombrie 2013, 19:51
Fanfan
asa-i asa-i d-le DAVID , abea ce la- clonat pe mosu Groza , este chiar GHEBOU' SUL , e GHEBOU'sul!
Vineri, 04 Octombrie 2013, 19:48
David
D-le DUKADAM si D-le LAUR - nu e nici un vasluian este aceeasi clona retardata , acum pe post de VASLUIKKA ! de unde stiu ? Pai ia vedeti ce scrie , are ce are cu COSTEL il terfeleste si surpriza...foloseste ceva de ...ieri ! si ieri zicea tot " dilimani" (despre cei care postau aici) intr-o postare , e preten cu GHEBUOSU'L sau e chiar GHEBOSUL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vineri, 04 Octombrie 2013, 19:37
Dukadam
Cred ca era mai indicat sa scrii simplu Vasile,nu sa ne luminezisi cu localitatea de bastina.Consider ca e rusinos sa domiciliezi acolo si sa te arati mare cucos pe aici.Cred ca mustul pe care l-ai baut s-a facut vin mai repede decat credeai.Stiai ca vasluiul tau va fi penalizat cu 8 puncte?Sanse mici sa se salveze de la retrogradare,mucea de vaslui.Oricum la anul se va desfiinta,caci fara porumboiu: muriti cu totii de foame. Apa nu-i,lumina nu-i,sa-mi bag beep in el vaslui.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:56
Vasile din Vaslui
Tot aceeasi dilimani pe aici,hmmmm nimic nu se schimba, nu-i asa ,,bajeti"?????De curiozitate,evenimentul sportiv al anului in Iasi(Raliul) va produs un orgasm asa de mare,ca va trebuie o zi de odihna?Nu de alta,dar vad doar vreo 16 comentarii pe-aici,minim istoric!!!?Legat de fotbal,poate(am spus poate) ne vedem mai repede decat credeti,sa facem ,,de-o miuta" la voi sau la noi,unde vreti(stiti de ce)!Ar fi pacat,deja avem o traditie in a juca cu voi,chiar ne face placere!In final ,sa nu uit,salutari calduroase lui Costel, ,,mandru" chirias al orasului resedinta de judet din sudul vostru!
Laur Vineri, 04 Octombrie 2013, 19:30
marshin phixda mathi de taranoi. aibalega intre degete si-ti permiti sa scrii aici. mori de foame dar te dai mare fudul. satul vaslui,rusinea moldovei. cu voi se incep stirile de la pro tv. viol,incest,talharie,crima,betivi,cei mai saraci,etc. ar trebui sa fii mai ingrijorat ca nu ai ce manca,nu sa scrii tu aici,rapandula.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:54
Parvu
FRIG ...FRIG ...D-le CRISTI ! Chiar asa , dle , mai bine cu actualul , indiferent de ce va fi ? Pai daca e asa , sa renunte la promovare si s-o ia cu juniorii tot ENACHE si fac si eu ca unul aici peste 4-5 ani la IASI va fi un nou CEAHLAUL ! D-ta sa stii aa si in liga a 3a tot atatia spectatori ca si acum ar veni ! Noi doi printre ei , nu-i asa?Hai ca zau ti-am luat de buna sugestia facuta sa mai radem si noi un piculet! Forzza IASUL!
Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:45
dolby
Chiar ma bucur de faptul ca d-nii SARRO si altii dau credit excelentului ENACHE . Eu nu-i contest meritele , iata CEAHLAUL a ramas in elita dupa ce a invins acasa cu 1-0 in prelungirile prelungirilor o echipa care fusese la o ...nunta cu 2 zile inainte . Si ce s-au mai imbratisat la gol... iar invinsii , nimeni altii decat megiesii lor , iesenii, sedeau lati de suparare ! Daca e asa de bun iar jucatorii asa de rai de ce l-a tinut pe tusa pe TOMMY, ca tot nu are lot ? Realisti? Ce desen tactic realizase CIOBOTARIU ? Ce joaca CSMS de vreo 3 luni ? Ce au jucatorii supraponderali cu antrenorul sau mai bine zis ce are el cu ei ? Tolereaza . Joaca cu portarul pe post de coordinator de joc. Jocul merge spre inapoi si nu invers cum ar fi normal. Nu are inspiratie la schimbari desi ar trebui . Tipetele sale de pe margine( basic line ) nu-i cresc autoritatea , jocul este lent , previzibil . Victoriile de pana acum au fost norocoase sau datorita eficientei individuale a catorva . Cand a venit ceasul adevarului - CLINCENI ( la IASI ) n-a mai mers ... Cu Bacaul lui HUSEIN care are un joc modern , doar norocul si AVRAMIA. Cu SLOBOZIA norocul si ratarile exasperante ale acelor tineri . Jocul iesean este mediocru . Ar trebui adusi de pe la PETROLUL, VASLUI, PANDURII STEAUA etc spre a avea antrenorul de unde sa aleaga un 11 competitiv??? Asa si dl SARRO si nu numai, poate proceda , la o adica , ca antrenor !Dar astea sunt subiectivisme , vedem la CONSTANTA , (ca de RAPID s-a scapat deja pentru catva timp ! ) SUCCES !
sarro Vineri, 04 Octombrie 2013, 20:47
Ironie satesca.Suficienta gratuita.Sunteti un bun"parerolog".Doar atat.Admiratie fata de parerile d-vs si chiar fata de d-vs. Nu suportati alte opinii.Le contraziceti cu o inversunare pe care incercati sa o ascundeti sub o anumita ironie.O ironie rurala.De curiozitate,dovediti-va marea competenta alegand din lotul iesean un unsprezece care sa practice un fotbal pe care cu totii il dorim.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:44
IESEANUL
Cum Mos Groza chiar nu ai inteles nimic din ceea ce eu am scris?De ce te inytrb tocmai pentru ca d-voastra ati spus acest lucru.Eu unul v-am explicat la toti suporterii ieseni dar si la forumisti adica toti cei care ne exprimam parerile de dimineata pina seara pro sau contra echipei de fotbal CSMS IASI.Eu unul mi-am mai exprimat temerea Mos Groza ca echipa noastra va face greseli in aparare care ar putea dezavantaja foarte clar echipa moldava ceea ce nu ar fi de dorit.De aceea ca sa putem cistiga acest meci care este capital Mos Groza,si este un meci de 6 puncte iar echipa noastra are nevoie de aceste 3 puncte ca de aer avind in vedere ca saptamina viitoare Simbata 12 Octombrie vine la Iasi echipa Rapid Bucuresti si daca voi credeti ca rapidistii au venit sa vada frumusetile Iasiului turistic sa stiti ca va inselati.Ei vor veni la Iasi pe stadionul din Dealul Copoului in confruntarea cu CSMS IASI da sa cistige,dar sa speram ca noi nu ii vom lasa nicipe rapidisti sa cistige saptamina viitoare dar cum v-am mai spus miine la Constanta in meciul cu Farul echipa noastra va trebui sa joace foarte bine si sa ii ia tare pe cei de la Farul Constanta si sa nu ii lase nici sa respire si sa practice echipa noastra un meci impecabil.Acum ati intekes ce am vrut sa spun Mos Groza?
Mos Groza Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:50
Iar ai uitat de MEDICAMENTEEEEEEEEEEEE.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:30
Cristi frig
Cred ca domnul Andreescu a facut cel mai bun si pertinent comentariu referitor la caracterul domnului prunea cu P mic.Sunt sigur ca daca pierdem la Constanta [sper ca nu ] viitorul antrenor cu siguranta nu va fi Popa [iubit de Ieseni dar urat de prunea ] , ci sluga ion viorel alta petarda.Asa ca mult mai bine cu Enache chiar daca de foarte multe ori este depasit de situatie.HAI IASUL ORICUM S-AR NUMI !!
vio Vineri, 04 Octombrie 2013, 19:44
Decat cu Ion Viorel ,mai BINE CU ENACHE !!
Vineri, 04 Octombrie 2013, 17:45
birlic
FARUL - CSMS 4- 0 !!!
Vineri, 04 Octombrie 2013, 17:20
Andreescu
Prunea,spre finalul perioadei de pregatire ai declarat,in dese randuri,ca avem un lot de jucatori care poate face fata chiar si rigorilor primei divizii.Ai mintit cum numai un rapan tiganesc ca tine este in stare.Nu ti-a fost de ajuns.Lipsa de caracter pe care o ai te-a facut,pentru a abate atentia de la calitatea jucatorilor adusi de tine,sa incerci sa transferi toata vina rezultatelor modeste ale CSMS-ULUI asupra domnului Enache.Manevra de satra, manevra tipic ti.ganeasca.Daca ai avea un minim de onoare ai recunoaste ca transferurile realizate de tine,transferuri pentru care ai avut probabil un profit material consistent,nu sunt in concordanta cu obiectivul de a promova in Divizia A si ca urmare a incompetentei tale ti-ai prezenta demisia.Totusi este prea mult pentru un individ de teapa ta.Nu ti-e rusine?
Vineri, 04 Octombrie 2013, 17:18
vio
Buna ziua D-le DOLBY !!! Aveti perfecta dreptate ! Enache daca "are sange in instalatie" si stie sa pregateasca acest meci, merita toate aprecierile suporterilor si nu numai !! El a facut ceva treaba la Ceahlaul,dar acolo se pare ca echipa era mult mai omogena si chiar alte conditii de performanta. Au simtit cei de sub Petricica ca e ceva in neregula si i-au facut "vant" si uitati-va ce face acest Mireuta,un antrenor nu prea cunoscut dar cu mari ambitii. Stie sa-si motiveze jucatorii si treaba merge struna. Meciul cu Rapid s-a amanat pentru data de 23.10.2013 (miercuri) !! Vom vedea ce va fi maine ! O seara placuta si sa auzim NUMAI DE BINE despre IASI !!!
sarro Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:23
Asa este viata.Nedreapta uneori!Unul cu munca(Enache),altul culege roadele(Miriuta)!Cu certitudine,rezultatele excelente pe care le are in prezent Miriuta sunt produsul muncii de buna calitate depusa de Enache timp de cativa ani la Piatra Neamt.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 17:12
Marius
S-a amanat meciul cu Rapidul domnilor.A confirmat Digisportul acum cateva minute....
Vineri, 04 Octombrie 2013, 17:01
Mos Groza
Mai fratilor, o fi EL ISEANUL nostru mai...ANAPODA in felul lui (unic ) de a posta, dar parca acum, prea nu am inteles nimic din ceea ce a vrut sa spuna...!? Parca nu ar fi Ieseanul, dar oricum e...HAZOASA rau postarea... Felicitari ! Te mai asteptam, asa pentru buna-dispozitie...! PS. Prefer asa ceva, in locul obcenitatilor...
IESEANUL Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:16
Mos Groza daca v-ati fi dat silinta ati fi inteles tot dar si toti ceilakti.Haideti mai baieti ca nu-i chiar asa de indescifrabuk ceea ce am scris eu aicea.Mai sa fie.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 14:48
IESEANUL
Mai baueti echipa noastra sa dus la Constanta sa cistige prima ei victorie din deplasare dar care este cu adevarat un meci capital,un meci de sase puncte.Doamne fereste eu atita va spun ca echipa noastra sa nu joace la adevarata ei valoare si sa lase spatii cit mai largi in apararea ieseana iar echipa Farul Constanta sa inscrie in uralele unui stadion plin la Constanta.Spun asta ca daca s-ar intimpla eroarea asta atunci noi toti suporterii ieseni dar si cei de la galerii le vom cere demisiile de urgenta in primul presedintelui de onoare al clubului Florin Prunea dar si antrenorului Costel Enache care la rindul sau va trebui sa ia o hotarire in acest sens si sa ii dea afara pe acei fotbalisti care nu au dat randament si nu se ridica pretentiilor ligii a 2 a si sunt incompetenti.Eu unul va spun drept ca tare imi este frica ca in meciul de miine de la Constanta,echipa noastra sa nu faca greseli si sa nu ia bataie,avind in vedere ca asa cum este echipa locala ||Farul""este totusi o echipa ambitioasa care poate pune probleme multor echipe din liga a 2 a atunci cind vor juca la Constanta.Dar eu unul nu cred asa ceva eu unul sper sa invingem.Voi nu care este parerea voastra stimabililor?
Cristi frig Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:37
Ai dreptate stadionul va fi plin dar numai primul rand.Vezi ca am mai jucat 2 meciuri in deplasare [asta nu e primul] . Cum e tlburelul? bun? mai pune putin sifon.
vio Vineri, 04 Octombrie 2013, 17:26
Dupa cum se vede,sunteti cam "pesimist" !! Aceasta frica s-a instalat la noi toti tinand cont de cum joaca echipa de o bucata de vreme !! Acele pase inapoi,duc numai si numai la comiterea unor gafe mari in aparere si de aici sigur se ivesc ocazii mari in favoarea echipei adverse. Speram sa fi invatat ceva din greselile anterioare si maine sa asistam la un meci ofensiv din partea iesenilor care sa le aduca MULT ASTEPTATA VICTORIE !!!
Vineri, 04 Octombrie 2013, 14:12
dolby
Buna ziua d. VIO ! Cum zici bine , ce sa-i mai ceri lui ENACHE ? ACUM? .... sa-i ceri VICTORIE LA FARUL si ...Alea jahta est !( zarurile au fost aruncate ! ) In situatia lui Enache ,ca FARUL , am putea zice : TERTIUM NON DATUR ! ( adica nu exista a 3a cale ( victorie sau egal ...in rest ...?!) In cazul infrangerii ....i-ar fi valabila zicala stramosilor nostri : vae victis ! (adica : vai celor invinsi !) Daca Enache e tare ca antrenor sa dea acum dovada : VICTORIE cu FARUL ! Daca nu , se va dovedi ca alegerea sa din vara a fost , asa cum unii fani anticipasem aici , eronata ! Deci ENACHE are cuvantul !Sa vedem ce poate ca noi stim ce trebuie CSMS IASI : VICTORIE ! FORZA IASUL ! ( daca invinge FARUL scontez pe prezenta a mii de ieseni cu RAPID ! asa-s iesenii ...imi aduc aminte de POLI- fc VASLUI din liga a 3a , televizat, =tribunele pline !
sarro Vineri, 04 Octombrie 2013, 17:47
Nu Enache este problema.El,ca antrenor are calitatile necesare unei promovari.Si-a dovedit priceperea la Ceahlaul.Problema grava o reprezinta calitatea mediocra a lotului,lot ale carui probleme majore le-a prezentat cat se poate de clar in declaratia sa din articol.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 12:58
vio
Buna ziua Domnilor !! E una sa speri si alta sa se VREA VICTORIA !! Ori,din cele relatate de antrenor nu prea se vede ce vrea. E clar echipa e subtire si au mai intervenit ZVONURILE de ieri prin presa ca deja se vorbeste de Ion Viorel sau Ionut Popa plus accidentarile,ce sa-i ceri in asemenea conditii lui Costel Enache care merge la Constanta cu "sabia deasupra capului" !!?? E deranj mare la Iasi atat in presa locala cat si la nivelul vestiarului !!! Vom vedea ce va fi !! Sa SPERAM,a nu stiu cata oara in VICTORIE care este VITALA in aceste momente cand Clinceni si Rapid iti "sufla in ceafa" !!! O zi buna si un sfarsit de saptamana pe masura asteptarilor fanilor echipei din COPOU !!!
Vineri, 04 Octombrie 2013, 12:29
IESEANUL
Mai baieti v-am spus si ieri si de cite ori am avut ocazia ca echipa noastra trebuie sa cistige in deplasare musai avind in vedere ca alta so;utie nu au decit victoria tocmai la Constanta si eu sper ca echipa noastra ba cistiga v-am spus dar in acelasi timp si cred ca vom avea un meci greu,dar nu imposibil de cistigat dar cu conditia ca fotbalistii iesenii sa se concentreze la maximum asupra meciului si sa joace tare inca din primul minut al primei reprize si daca se poate ca tot fotbalistii nostrii sa inscrie repede,si daca se poate de cit mai multe ori in poarta celor de la ""Farul Constanta""asa ca echipa noastra va trebui sa scoata din circuit pe ""Farul Constanta"" si sa isi treaca in palmares echipa de fotbal ieseana o noua victorie dar de data aceasta in deplasare iar eu dau un pronostic ca echipa noastra va cistiga la Constanta in fata celor de la Farul cu scorul de 4-0 3-0 la pauza.dar coroborat cu o infringere a echipei Fc Clinceni dar si Rapid Bucuresti.Eu stiu poate pina la urma echipa noastra va putea orca din nou in fotoliul de lider al ligii a 2 a seria intii.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 10:50
dolby
Sa ne traiti mos GROZA , sa aveti parte de bucurii ! ( hai sa ma opresc aici caci """"prietenarul""""va avea motive in plus ...cum v-a facut si DVS ieri "GHEBOSUL" desi doar va purtaserati civilizat !) ) Nu-s neaparat pessimist dar cum i-am vazut evoluand in CLINCENI -SLOBOZIA , parca niciodata mai rau ...! Sunt totusi tolerant , au si cativa buni, dar daca apararea ( in frunte cu AVRAMIA ) si acusi VLADU ar juca precum o faceau in elita ...Ma uitam aseara la PANDURII , au in aparare 2 de care nu poti trai ca atacant decat daca faci 3-4 pase rapide si IMPREVIZIBILE ( ca la golul egalarii ) , dar si CRETU era bun anul trecut insa parca i-a turnat cineva plumb in ghete ! Pacat de TOMMY( vai , PETRESCU , sa nu-i zica cineva " motanul" pe aici... glumesc !) la FARUL eu contam pe el . Sunt chiar optimist daca tin cont de faptul ca o infrangere ar clarifica situatia mai bine , si pentru ENACHE ar fi suficient de edificator ! Noi egalam la PANDURII si cu greu ne-au batut in final ...dar ce fotbal arata ei acum ? Chestie de antrenor . FORZA CSMS !
Vineri, 04 Octombrie 2013, 09:39
Mos Groza
Buna dimineata d.le Dolby ! Prea ati devenit pesimist...! Pana nu de mult, eu eram in aceasta ipostaza ( nu ca acum as fi mai optimist ) dar vedeti ca...nu da bine unora...! Un vecgi proverb spune ca- La omul sarac, nici boi nu trag ! Numai ce incoltise si la noi o floricica datatoare de sperante (Petrescu ) care s-a ofilit inainte de a inflori ... Sa fie oare de vina numai temperaturile scazute a acestei toamne timpurii ? EU spun ca NU...! Cat despre EXCURSIA la Constanta, macar de ar fi fost vreme si VREMURI mai bune... Iar SPERANTA bat-o vina... Hai Iasul ! Hai CSMS !
Vineri, 04 Octombrie 2013, 08:40
dolby
Da . Stirile sunt cunoscute inca de ieri . Vaicarelile antrenorului , de asemenea . Ca au in lot jucatori care nu au mai jucat de cand erau tineri se stia si lipsa pregatirii fizice e evidenta in jocuri , ultimile fiind elocvente , cand atat old-boys de CLINCENI cat si pustii Sloboziei pur si simplu zburau pe teren , jucatorii ieseni parand uneori ca asista doar la acele jocuri ! Faptul ca se gandesc la victorie nu este insa suficient, CSMS trebuie sa doreasca ( vrea ) victoria ! Dar o deplasare pe litoral face bine oricui , deja suntem pusi in garda de antrenor asupra valorii unei echipe care traieste doar din amintiri , rezultatele recente vorbind de la sine . Daca Tiganasu si ONO prin o zi buna si vor inscrie sunt sperante , daca nu , vorba antrenorului, slaba conditie fizica , raceli, accidentati etc Oricum , excursie placuta si sa se intoarca macar cu un punct !
Vineri, 04 Octombrie 2013, 08:34
lulu
,,cate bube rele toate-n fundu' babei mele!!" - spune o vorba batraneasca...dupa ce ca ,,useleul" ia banii destinati iasiului si-i da la bucuresti sectorul agricol ilfov, mai vin si accidentarile pe banda rulanta la echipa de suflet !!! sa moare nichita de necaz...... tocmai acum, cand ,,usl iubeste iasiul!!!
ozon Vineri, 04 Octombrie 2013, 13:22
Cearta in familie ? se mai intampla...a iesit TULBURELUL... Un grup de cetateni INDIGNATI !? Eu as spune AFUMATI... Spor la treaba zapacitilor ! Sa va treziti cand s-o trezi...MAM_MARE>>>
jarpele Vineri, 04 Octombrie 2013, 13:00
as ESTI UN GRUP DE TU SINGUR BHOULE MINCINOS!
Dinu Vineri, 04 Octombrie 2013, 12:06
Sintem un grup de cettateni indignati pe postarea asza a lui lulu. Nu se poate aasa ceva domnilor de la ZDI. Bravo domnul AS esti unicul care stii sas le dai peste nas acestor nenorociti. Lasane bre lul cu combinatii dintrastea naspa. Rusine Bravo domnule AS Mare om sinteti.
Ghebosu Vineri, 04 Octombrie 2013, 12:04
Da aveti dreptate si eu sustin pe domnul AS. Lulu esti o mizerie de om. Cum sa te iei de Nichita fara probe? Rusine.
Acarul Paun Vineri, 04 Octombrie 2013, 12:03
Sustin parerea domnului AS. Mare om.
AS - adevarat suporter ! Vineri, 04 Octombrie 2013, 12:02
Adica ce vrei tu sa spui de niscaiva galceava acolo balaoachesule portocaliu? Nu tie rusine la obraz sa spui asemenea ineptii despre primar? Tu habar nu ai nimic si te trezesti vorbind acuma.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 08:34
lulu
,,cate bube rele toate-n fundu' babei mele!!" - spune o vorba batraneasca...dupa ce ca ,,useleul" ia banii destinati iasiului si-i da la bucuresti sectorul agricol ilfov, mai vin si accidentarile pe banda rulanta la echipa de suflet !!! sa moare nichita de necaz...... tocmai acum, cand ,,usl iubeste iasiul!!!
ozon Vineri, 04 Octombrie 2013, 13:22
Cearta in familie ? se mai intampla...a iesit TULBURELUL... Un grup de cetateni INDIGNATI !? Eu as spune AFUMATI... Spor la treaba zapacitilor ! Sa va treziti cand s-o trezi...MAM_MARE>>>
jarpele Vineri, 04 Octombrie 2013, 13:00
as ESTI UN GRUP DE TU SINGUR BHOULE MINCINOS!
Dinu Vineri, 04 Octombrie 2013, 12:06
Sintem un grup de cettateni indignati pe postarea asza a lui lulu. Nu se poate aasa ceva domnilor de la ZDI. Bravo domnul AS esti unicul care stii sas le dai peste nas acestor nenorociti. Lasane bre lul cu combinatii dintrastea naspa. Rusine Bravo domnule AS Mare om sinteti.
Ghebosu Vineri, 04 Octombrie 2013, 12:04
Da aveti dreptate si eu sustin pe domnul AS. Lulu esti o mizerie de om. Cum sa te iei de Nichita fara probe? Rusine.
Acarul Paun Vineri, 04 Octombrie 2013, 12:03
Sustin parerea domnului AS. Mare om.
AS - adevarat suporter ! Vineri, 04 Octombrie 2013, 12:02
Adica ce vrei tu sa spui de niscaiva galceava acolo balaoachesule portocaliu? Nu tie rusine la obraz sa spui asemenea ineptii despre primar? Tu habar nu ai nimic si te trezesti vorbind acuma.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 08:40
dolby
Da . Stirile sunt cunoscute inca de ieri . Vaicarelile antrenorului , de asemenea . Ca au in lot jucatori care nu au mai jucat de cand erau tineri se stia si lipsa pregatirii fizice e evidenta in jocuri , ultimile fiind elocvente , cand atat old-boys de CLINCENI cat si pustii Sloboziei pur si simplu zburau pe teren , jucatorii ieseni parand uneori ca asista doar la acele jocuri ! Faptul ca se gandesc la victorie nu este insa suficient, CSMS trebuie sa doreasca ( vrea ) victoria ! Dar o deplasare pe litoral face bine oricui , deja suntem pusi in garda de antrenor asupra valorii unei echipe care traieste doar din amintiri , rezultatele recente vorbind de la sine . Daca Tiganasu si ONO prin o zi buna si vor inscrie sunt sperante , daca nu , vorba antrenorului, slaba conditie fizica , raceli, accidentati etc Oricum , excursie placuta si sa se intoarca macar cu un punct !
Vineri, 04 Octombrie 2013, 09:39
Mos Groza
Buna dimineata d.le Dolby ! Prea ati devenit pesimist...! Pana nu de mult, eu eram in aceasta ipostaza ( nu ca acum as fi mai optimist ) dar vedeti ca...nu da bine unora...! Un vecgi proverb spune ca- La omul sarac, nici boi nu trag ! Numai ce incoltise si la noi o floricica datatoare de sperante (Petrescu ) care s-a ofilit inainte de a inflori ... Sa fie oare de vina numai temperaturile scazute a acestei toamne timpurii ? EU spun ca NU...! Cat despre EXCURSIA la Constanta, macar de ar fi fost vreme si VREMURI mai bune... Iar SPERANTA bat-o vina... Hai Iasul ! Hai CSMS !
Vineri, 04 Octombrie 2013, 19:37
Dukadam
Cred ca era mai indicat sa scrii simplu Vasile,nu sa ne luminezisi cu localitatea de bastina.Consider ca e rusinos sa domiciliezi acolo si sa te arati mare cucos pe aici.Cred ca mustul pe care l-ai baut s-a facut vin mai repede decat credeai.Stiai ca vasluiul tau va fi penalizat cu 8 puncte?Sanse mici sa se salveze de la retrogradare,mucea de vaslui.Oricum la anul se va desfiinta,caci fara porumboiu: muriti cu totii de foame. Apa nu-i,lumina nu-i,sa-mi bag beep in el vaslui.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:56
Vasile din Vaslui
Tot aceeasi dilimani pe aici,hmmmm nimic nu se schimba, nu-i asa ,,bajeti"?????De curiozitate,evenimentul sportiv al anului in Iasi(Raliul) va produs un orgasm asa de mare,ca va trebuie o zi de odihna?Nu de alta,dar vad doar vreo 16 comentarii pe-aici,minim istoric!!!?Legat de fotbal,poate(am spus poate) ne vedem mai repede decat credeti,sa facem ,,de-o miuta" la voi sau la noi,unde vreti(stiti de ce)!Ar fi pacat,deja avem o traditie in a juca cu voi,chiar ne face placere!In final ,sa nu uit,salutari calduroase lui Costel, ,,mandru" chirias al orasului resedinta de judet din sudul vostru!
Laur Vineri, 04 Octombrie 2013, 19:30
marshin phixda mathi de taranoi. aibalega intre degete si-ti permiti sa scrii aici. mori de foame dar te dai mare fudul. satul vaslui,rusinea moldovei. cu voi se incep stirile de la pro tv. viol,incest,talharie,crima,betivi,cei mai saraci,etc. ar trebui sa fii mai ingrijorat ca nu ai ce manca,nu sa scrii tu aici,rapandula.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 10:50
dolby
Sa ne traiti mos GROZA , sa aveti parte de bucurii ! ( hai sa ma opresc aici caci """"prietenarul""""va avea motive in plus ...cum v-a facut si DVS ieri "GHEBOSUL" desi doar va purtaserati civilizat !) ) Nu-s neaparat pessimist dar cum i-am vazut evoluand in CLINCENI -SLOBOZIA , parca niciodata mai rau ...! Sunt totusi tolerant , au si cativa buni, dar daca apararea ( in frunte cu AVRAMIA ) si acusi VLADU ar juca precum o faceau in elita ...Ma uitam aseara la PANDURII , au in aparare 2 de care nu poti trai ca atacant decat daca faci 3-4 pase rapide si IMPREVIZIBILE ( ca la golul egalarii ) , dar si CRETU era bun anul trecut insa parca i-a turnat cineva plumb in ghete ! Pacat de TOMMY( vai , PETRESCU , sa nu-i zica cineva " motanul" pe aici... glumesc !) la FARUL eu contam pe el . Sunt chiar optimist daca tin cont de faptul ca o infrangere ar clarifica situatia mai bine , si pentru ENACHE ar fi suficient de edificator ! Noi egalam la PANDURII si cu greu ne-au batut in final ...dar ce fotbal arata ei acum ? Chestie de antrenor . FORZA CSMS !
Vineri, 04 Octombrie 2013, 21:45
V
AS ,- clona nenorocita , te oftigi ?
Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:54
Parvu
FRIG ...FRIG ...D-le CRISTI ! Chiar asa , dle , mai bine cu actualul , indiferent de ce va fi ? Pai daca e asa , sa renunte la promovare si s-o ia cu juniorii tot ENACHE si fac si eu ca unul aici peste 4-5 ani la IASI va fi un nou CEAHLAUL ! D-ta sa stii aa si in liga a 3a tot atatia spectatori ca si acum ar veni ! Noi doi printre ei , nu-i asa?Hai ca zau ti-am luat de buna sugestia facuta sa mai radem si noi un piculet! Forzza IASUL!
Vineri, 04 Octombrie 2013, 21:50
AS-Adevarat Suporter!
Eu=dolby=Dukadam=David=FanFan=Yolyol=V=acelasi homosexual care incearca sa rada de voi de mult timp :(((( Pacat ca iar am scris in graba si nu am lasat un pic de timp intre comentariul scris cu Yolyol si cel cu V,poate eram mai credibil :((((
Vineri, 04 Octombrie 2013, 19:48
David
D-le DUKADAM si D-le LAUR - nu e nici un vasluian este aceeasi clona retardata , acum pe post de VASLUIKKA ! de unde stiu ? Pai ia vedeti ce scrie , are ce are cu COSTEL il terfeleste si surpriza...foloseste ceva de ...ieri ! si ieri zicea tot " dilimani" (despre cei care postau aici) intr-o postare , e preten cu GHEBUOSU'L sau e chiar GHEBOSUL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:45
dolby
Chiar ma bucur de faptul ca d-nii SARRO si altii dau credit excelentului ENACHE . Eu nu-i contest meritele , iata CEAHLAUL a ramas in elita dupa ce a invins acasa cu 1-0 in prelungirile prelungirilor o echipa care fusese la o ...nunta cu 2 zile inainte . Si ce s-au mai imbratisat la gol... iar invinsii , nimeni altii decat megiesii lor , iesenii, sedeau lati de suparare ! Daca e asa de bun iar jucatorii asa de rai de ce l-a tinut pe tusa pe TOMMY, ca tot nu are lot ? Realisti? Ce desen tactic realizase CIOBOTARIU ? Ce joaca CSMS de vreo 3 luni ? Ce au jucatorii supraponderali cu antrenorul sau mai bine zis ce are el cu ei ? Tolereaza . Joaca cu portarul pe post de coordinator de joc. Jocul merge spre inapoi si nu invers cum ar fi normal. Nu are inspiratie la schimbari desi ar trebui . Tipetele sale de pe margine( basic line ) nu-i cresc autoritatea , jocul este lent , previzibil . Victoriile de pana acum au fost norocoase sau datorita eficientei individuale a catorva . Cand a venit ceasul adevarului - CLINCENI ( la IASI ) n-a mai mers ... Cu Bacaul lui HUSEIN care are un joc modern , doar norocul si AVRAMIA. Cu SLOBOZIA norocul si ratarile exasperante ale acelor tineri . Jocul iesean este mediocru . Ar trebui adusi de pe la PETROLUL, VASLUI, PANDURII STEAUA etc spre a avea antrenorul de unde sa aleaga un 11 competitiv??? Asa si dl SARRO si nu numai, poate proceda , la o adica , ca antrenor !Dar astea sunt subiectivisme , vedem la CONSTANTA , (ca de RAPID s-a scapat deja pentru catva timp ! ) SUCCES !
sarro Vineri, 04 Octombrie 2013, 20:47
Ironie satesca.Suficienta gratuita.Sunteti un bun"parerolog".Doar atat.Admiratie fata de parerile d-vs si chiar fata de d-vs. Nu suportati alte opinii.Le contraziceti cu o inversunare pe care incercati sa o ascundeti sub o anumita ironie.O ironie rurala.De curiozitate,dovediti-va marea competenta alegand din lotul iesean un unsprezece care sa practice un fotbal pe care cu totii il dorim.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 17:20
Andreescu
Prunea,spre finalul perioadei de pregatire ai declarat,in dese randuri,ca avem un lot de jucatori care poate face fata chiar si rigorilor primei divizii.Ai mintit cum numai un rapan tiganesc ca tine este in stare.Nu ti-a fost de ajuns.Lipsa de caracter pe care o ai te-a facut,pentru a abate atentia de la calitatea jucatorilor adusi de tine,sa incerci sa transferi toata vina rezultatelor modeste ale CSMS-ULUI asupra domnului Enache.Manevra de satra, manevra tipic ti.ganeasca.Daca ai avea un minim de onoare ai recunoaste ca transferurile realizate de tine,transferuri pentru care ai avut probabil un profit material consistent,nu sunt in concordanta cu obiectivul de a promova in Divizia A si ca urmare a incompetentei tale ti-ai prezenta demisia.Totusi este prea mult pentru un individ de teapa ta.Nu ti-e rusine?
Vineri, 04 Octombrie 2013, 14:12
dolby
Buna ziua d. VIO ! Cum zici bine , ce sa-i mai ceri lui ENACHE ? ACUM? .... sa-i ceri VICTORIE LA FARUL si ...Alea jahta est !( zarurile au fost aruncate ! ) In situatia lui Enache ,ca FARUL , am putea zice : TERTIUM NON DATUR ! ( adica nu exista a 3a cale ( victorie sau egal ...in rest ...?!) In cazul infrangerii ....i-ar fi valabila zicala stramosilor nostri : vae victis ! (adica : vai celor invinsi !) Daca Enache e tare ca antrenor sa dea acum dovada : VICTORIE cu FARUL ! Daca nu , se va dovedi ca alegerea sa din vara a fost , asa cum unii fani anticipasem aici , eronata ! Deci ENACHE are cuvantul !Sa vedem ce poate ca noi stim ce trebuie CSMS IASI : VICTORIE ! FORZA IASUL ! ( daca invinge FARUL scontez pe prezenta a mii de ieseni cu RAPID ! asa-s iesenii ...imi aduc aminte de POLI- fc VASLUI din liga a 3a , televizat, =tribunele pline !
sarro Vineri, 04 Octombrie 2013, 17:47
Nu Enache este problema.El,ca antrenor are calitatile necesare unei promovari.Si-a dovedit priceperea la Ceahlaul.Problema grava o reprezinta calitatea mediocra a lotului,lot ale carui probleme majore le-a prezentat cat se poate de clar in declaratia sa din articol.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 21:21
dolby
D-le SARRO , nu stiam ca exista ironie rurala si una urbana ! Ironia -i ironie mai ales daca beneficiezi nativ de simtul umorului , ce nu e cazul la DVS ! SA INTELEG CA VA DATI DREPT .."an urban guy ? " I quite really do not think so ! Frankly speaking the way you overreacted at somebody else's opinion contradicting yours is eloquent and developed your lack of self-support ! Guess what ? Why don't you suggested changing the coach instead ? It is by far more difficult to pick and choose eleven soccer-players to your own taste , Mr. SARRO rather than one good coach , if you can get the picture ! ... So stop pulling country-boys legs , it will be quite a lost of time and you are being so busy that I have never read anything posted by yourself ! Sleep tight and ...happy dreams !
Dragos Sambata, 05 Octombrie 2013, 02:08
Valeeeeu si asta a gasit programul de traducere automata in engleza, numa-i ca-i in "americana" dupa cum se vede. Soccer-ul lor de americani!
Mos Groza Vineri, 04 Octombrie 2013, 23:53
bv
sarro Vineri, 04 Octombrie 2013, 21:49
Probabil sunteti sau ati fost dascal intr-o localitate rurala.Sincer,nu este nicidecum o insulta.Chiar exist o ironie rurala adica taraneasca.Ca aproape orice dascal nu suportati pareri contrare celor pe care le sustineti si manifestati o suficienta,repet poate o sa pricepeti de ce,gratuita.Sunteti penibil cu engleza d-vs,chiar nu realizati?Ce doriti sa dovediti cu aceasta?.Presupunem ca nu am cunostinte de limba lui Shakespeare.Ce ati fi realizat?Ce mesaj ati fi transmis?Ati fi vorbit singur ca Andreea Esca cand ma duc la toaleta!Totusi cand veti alege primul unsprezece?
Vineri, 04 Octombrie 2013, 19:59
AS-Adevarat Suporter!
Sufar de schizofrenie :(( Sunt asa de retard ca am crezut ca va pot fraierii daca scriu cu 100 de nume pe zi(dolby,FanFan etc) care sunt aruncate aici doar ca sa imi iasa mie planul :((N-am ce face e vina lui mama ea ma abuzeaza mereu si ma pune sa io trag la popou:(((
Vineri, 04 Octombrie 2013, 19:54
AS-Adevarat Suporter!
M-ati prins eu am scris cu Duckadam,Laur si David :((( ......ma duc sa ma fhut in khur poate imi trece supararea:(((
Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:30
Cristi frig
Cred ca domnul Andreescu a facut cel mai bun si pertinent comentariu referitor la caracterul domnului prunea cu P mic.Sunt sigur ca daca pierdem la Constanta [sper ca nu ] viitorul antrenor cu siguranta nu va fi Popa [iubit de Ieseni dar urat de prunea ] , ci sluga ion viorel alta petarda.Asa ca mult mai bine cu Enache chiar daca de foarte multe ori este depasit de situatie.HAI IASUL ORICUM S-AR NUMI !!
vio Vineri, 04 Octombrie 2013, 19:44
Decat cu Ion Viorel ,mai BINE CU ENACHE !!
Vineri, 04 Octombrie 2013, 22:33
dolby
D-le SARRO , am presupus - gresit insa- ca un om" rafinat " ,un orasean get-beget cum va pretindeti a fi, prin disociere , cunoaste sumedenie de limbi straine , care , altminteri , se studiaza in elementara ,oriunde , engleza fiind una dintre " MAJOR LANGUAGES " in zilele noastre ! Am indraznit sa va adresez cateva cuvinte in alta limba pentru a ma face mai bine inteles de dvs. decat pana in acel moment , anticipand eruditia dvs. ,dovedita, mai mult sau mai putin in "pshianaliza" deja efectuata . Scuze !Observ ca aveti o" afectiune" deosebita pentru viata la tara , unde aerul este mai curat , eu asisderea. Nu va inteleg ..acolo, cu ironia sateasca ... sa stiti ca si in the U.K. , dar si in alte tari, ironia este la ea acasa... " in the countryside !" La oras acesta sufera puternic , asa dupa cum puteti vedea si din unele postari unde grosolania i-a luat locul ! In rest , bine ati venit pe acest site !
sarro Sambata, 05 Octombrie 2013, 00:08
Suferi domnule.Suferi de mania grandorii sau poate chiar mai mult!Sunt oameni care ar putea sa te ajute.Medici cu o anumita specializare.Sau poate stii acest lucru si iti cunosti si diagnosticul.
Mos Groza Vineri, 04 Octombrie 2013, 23:28
Iar te dai mare fraierici? Cit te mai tine pamantul profesorul lui peste prajit?
Vineri, 04 Octombrie 2013, 21:42
Yolyol
SARRO = AS =BOTO =VASILE DE VASLUI =Carabas =Fleanca = Fleandura etc.= nu te mai saturi ?( tot mic...)
sarro Vineri, 04 Octombrie 2013, 22:01
Esti retardat baiete.Ai o imaginatie bolnava.Sau te-a scapat mama,in copilarie,de la etaj!In cap presupun dupa ceea ce afisezi!D-le Dolby retardatul asta face parte din cercul dumneavoastra de sustinatori?Felicitari!
Vineri, 04 Octombrie 2013, 21:30
AS-Adevarat Suporter!
Iara scriu in engleza deoarece cred ca ceilalti nu inteleg ce spun :((((Cand nu mai stiu ce sa zic recurg la ironii ieftine sau schimb limba,dar daca am avea o conversatie orala nu as stii sa ma exprim:(((Scriu cu dolby ca sa va distrag atentia de la celelalte comentarii ale mele,cele injurioase :((
Vineri, 04 Octombrie 2013, 12:58
vio
Buna ziua Domnilor !! E una sa speri si alta sa se VREA VICTORIA !! Ori,din cele relatate de antrenor nu prea se vede ce vrea. E clar echipa e subtire si au mai intervenit ZVONURILE de ieri prin presa ca deja se vorbeste de Ion Viorel sau Ionut Popa plus accidentarile,ce sa-i ceri in asemenea conditii lui Costel Enache care merge la Constanta cu "sabia deasupra capului" !!?? E deranj mare la Iasi atat in presa locala cat si la nivelul vestiarului !!! Vom vedea ce va fi !! Sa SPERAM,a nu stiu cata oara in VICTORIE care este VITALA in aceste momente cand Clinceni si Rapid iti "sufla in ceafa" !!! O zi buna si un sfarsit de saptamana pe masura asteptarilor fanilor echipei din COPOU !!!
Vineri, 04 Octombrie 2013, 19:51
Fanfan
asa-i asa-i d-le DAVID , abea ce la- clonat pe mosu Groza , este chiar GHEBOU' SUL , e GHEBOU'sul!
Vineri, 04 Octombrie 2013, 17:45
birlic
FARUL - CSMS 4- 0 !!!
Vineri, 04 Octombrie 2013, 17:18
vio
Buna ziua D-le DOLBY !!! Aveti perfecta dreptate ! Enache daca "are sange in instalatie" si stie sa pregateasca acest meci, merita toate aprecierile suporterilor si nu numai !! El a facut ceva treaba la Ceahlaul,dar acolo se pare ca echipa era mult mai omogena si chiar alte conditii de performanta. Au simtit cei de sub Petricica ca e ceva in neregula si i-au facut "vant" si uitati-va ce face acest Mireuta,un antrenor nu prea cunoscut dar cu mari ambitii. Stie sa-si motiveze jucatorii si treaba merge struna. Meciul cu Rapid s-a amanat pentru data de 23.10.2013 (miercuri) !! Vom vedea ce va fi maine ! O seara placuta si sa auzim NUMAI DE BINE despre IASI !!!
sarro Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:23
Asa este viata.Nedreapta uneori!Unul cu munca(Enache),altul culege roadele(Miriuta)!Cu certitudine,rezultatele excelente pe care le are in prezent Miriuta sunt produsul muncii de buna calitate depusa de Enache timp de cativa ani la Piatra Neamt.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 17:12
Marius
S-a amanat meciul cu Rapidul domnilor.A confirmat Digisportul acum cateva minute....
Vineri, 04 Octombrie 2013, 14:48
IESEANUL
Mai baueti echipa noastra sa dus la Constanta sa cistige prima ei victorie din deplasare dar care este cu adevarat un meci capital,un meci de sase puncte.Doamne fereste eu atita va spun ca echipa noastra sa nu joace la adevarata ei valoare si sa lase spatii cit mai largi in apararea ieseana iar echipa Farul Constanta sa inscrie in uralele unui stadion plin la Constanta.Spun asta ca daca s-ar intimpla eroarea asta atunci noi toti suporterii ieseni dar si cei de la galerii le vom cere demisiile de urgenta in primul presedintelui de onoare al clubului Florin Prunea dar si antrenorului Costel Enache care la rindul sau va trebui sa ia o hotarire in acest sens si sa ii dea afara pe acei fotbalisti care nu au dat randament si nu se ridica pretentiilor ligii a 2 a si sunt incompetenti.Eu unul va spun drept ca tare imi este frica ca in meciul de miine de la Constanta,echipa noastra sa nu faca greseli si sa nu ia bataie,avind in vedere ca asa cum este echipa locala ||Farul""este totusi o echipa ambitioasa care poate pune probleme multor echipe din liga a 2 a atunci cind vor juca la Constanta.Dar eu unul nu cred asa ceva eu unul sper sa invingem.Voi nu care este parerea voastra stimabililor?
Cristi frig Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:37
Ai dreptate stadionul va fi plin dar numai primul rand.Vezi ca am mai jucat 2 meciuri in deplasare [asta nu e primul] . Cum e tlburelul? bun? mai pune putin sifon.
vio Vineri, 04 Octombrie 2013, 17:26
Dupa cum se vede,sunteti cam "pesimist" !! Aceasta frica s-a instalat la noi toti tinand cont de cum joaca echipa de o bucata de vreme !! Acele pase inapoi,duc numai si numai la comiterea unor gafe mari in aparere si de aici sigur se ivesc ocazii mari in favoarea echipei adverse. Speram sa fi invatat ceva din greselile anterioare si maine sa asistam la un meci ofensiv din partea iesenilor care sa le aduca MULT ASTEPTATA VICTORIE !!!
Vineri, 04 Octombrie 2013, 12:29
IESEANUL
Mai baieti v-am spus si ieri si de cite ori am avut ocazia ca echipa noastra trebuie sa cistige in deplasare musai avind in vedere ca alta so;utie nu au decit victoria tocmai la Constanta si eu sper ca echipa noastra ba cistiga v-am spus dar in acelasi timp si cred ca vom avea un meci greu,dar nu imposibil de cistigat dar cu conditia ca fotbalistii iesenii sa se concentreze la maximum asupra meciului si sa joace tare inca din primul minut al primei reprize si daca se poate ca tot fotbalistii nostrii sa inscrie repede,si daca se poate de cit mai multe ori in poarta celor de la ""Farul Constanta""asa ca echipa noastra va trebui sa scoata din circuit pe ""Farul Constanta"" si sa isi treaca in palmares echipa de fotbal ieseana o noua victorie dar de data aceasta in deplasare iar eu dau un pronostic ca echipa noastra va cistiga la Constanta in fata celor de la Farul cu scorul de 4-0 3-0 la pauza.dar coroborat cu o infringere a echipei Fc Clinceni dar si Rapid Bucuresti.Eu stiu poate pina la urma echipa noastra va putea orca din nou in fotoliul de lider al ligii a 2 a seria intii.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 23:13
acaru PAUN
domnisorule GHEBOSU noi si d-soru AS-adica Adevarat Suporter/noi noi va va apreciem postarile si asa dati/i inainte / injurati vanjos asa cum stiti de o viata si sa fiti sanatos
Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:44
IESEANUL
Cum Mos Groza chiar nu ai inteles nimic din ceea ce eu am scris?De ce te inytrb tocmai pentru ca d-voastra ati spus acest lucru.Eu unul v-am explicat la toti suporterii ieseni dar si la forumisti adica toti cei care ne exprimam parerile de dimineata pina seara pro sau contra echipei de fotbal CSMS IASI.Eu unul mi-am mai exprimat temerea Mos Groza ca echipa noastra va face greseli in aparare care ar putea dezavantaja foarte clar echipa moldava ceea ce nu ar fi de dorit.De aceea ca sa putem cistiga acest meci care este capital Mos Groza,si este un meci de 6 puncte iar echipa noastra are nevoie de aceste 3 puncte ca de aer avind in vedere ca saptamina viitoare Simbata 12 Octombrie vine la Iasi echipa Rapid Bucuresti si daca voi credeti ca rapidistii au venit sa vada frumusetile Iasiului turistic sa stiti ca va inselati.Ei vor veni la Iasi pe stadionul din Dealul Copoului in confruntarea cu CSMS IASI da sa cistige,dar sa speram ca noi nu ii vom lasa nicipe rapidisti sa cistige saptamina viitoare dar cum v-am mai spus miine la Constanta in meciul cu Farul echipa noastra va trebui sa joace foarte bine si sa ii ia tare pe cei de la Farul Constanta si sa nu ii lase nici sa respire si sa practice echipa noastra un meci impecabil.Acum ati intekes ce am vrut sa spun Mos Groza?
Mos Groza Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:50
Iar ai uitat de MEDICAMENTEEEEEEEEEEEE.
Vineri, 04 Octombrie 2013, 17:01
Mos Groza
Mai fratilor, o fi EL ISEANUL nostru mai...ANAPODA in felul lui (unic ) de a posta, dar parca acum, prea nu am inteles nimic din ceea ce a vrut sa spuna...!? Parca nu ar fi Ieseanul, dar oricum e...HAZOASA rau postarea... Felicitari ! Te mai asteptam, asa pentru buna-dispozitie...! PS. Prefer asa ceva, in locul obcenitatilor...
IESEANUL Vineri, 04 Octombrie 2013, 18:16
Mos Groza daca v-ati fi dat silinta ati fi inteles tot dar si toti ceilakti.Haideti mai baieti ca nu-i chiar asa de indescifrabuk ceea ce am scris eu aicea.Mai sa fie.

Ultima ora

editorial

Maşina de propagandă rusească şi tragedia din Ucraina (II)

Alexandru LĂZESCU

Maşina de propagandă rusească şi tragedia din Ucraina (II)

Moscova are de gestionat o situaţie extrem de complicată din punctul de vedere al percepţiei opiniei publice internaţionale, dar pare puţin probabil ca asta să-l determine pe Putin să renunţe la războiul asimetric purtat prin intermediul "rebelilor pro-ruşi" din regiunea Doneţk.

Filmuletul zilei

opinii

Realitatea estetizată

Bogdan CREȚU

Realitatea estetizată

Realitatea trebuie estetizată, altfel e de o banalitate crâncenă. Sau, dimpotrivă, de o brutalitate, de o cruzime inexplicabilă. Dar ea nu e în nici un fel, ea e aşa cum suntem noi în stare să o percepem.

Clanuri ţigăneşti, politicieni şi servicii speciale

Mihai DORIN

Clanuri ţigăneşti, politicieni şi servicii speciale

Libertatea, care pentru cetăţenii normali înseamnă sarcini, a fost speculată de lumea interlopă pentru a submina orice idee de autoritate a statului.

Trufia bovaricilor

Ghenadie NICU

Trufia bovaricilor

Nu discută nimeni ce se întâmplă dacă Putin ni-i alungă in corpore pe cei plecaţi la Moscova după câştig.

Propunerea redactorului sef

Diferenţele dintre Bucureşti şi provincie cresc în ritm galopant

Toni HRITAC

Diferenţele dintre Bucureşti şi provincie cresc în ritm galopant

De ce n-ar lucra Hrebenciuc şi în interesul Iaşului?

Caricatura zilei

Documentele lui Basescu de la sediul PDL

 

Editia PDF

Intrebarea zilei

Soselele iesene sunt pline de soferi vitezomani. De ce?

vezi raspunsuri