Eurotrip
mesterescu

sambata, 20.12.2014

VIDEO Doi tineri beţi au "ras" cu maşina mai multe autoturisme din Tătăraşi

GALERIE
accident, iasi
  • accident, iasi
- +

UPDATE 11.34: În urma cercetărilor efectuate de poliţişti a reieşit că la volan, în momentul accidentului, se afla un tânăr de 20 de ani din Popeşti. Acesta a refuzat iniţial să fie testat cu alcooltestul, dar o dată ajuns la spital tânărul s-a lăsat convins să-i fie recoltate probe de sânge.

Pentru că exista suspiciunea că la volan s-ar fi aflat băiatul de 16 ani, a fost şi el testat cu alcooltestul. Rezultatul a fost de 0,50 mg la litru de alcool pur în aerul expirat.

În maşină a fost găsită o cantitate impresionantă de vin.

-----

Un tânăr şofer a lovit mai multe autoturisme parcate în zona Tătăraşiului. În timp ce conducea o Dacia Nova dinspre Flora spre podul din Metalurgie, şoferul a vrut să depăşească un Volkswagen Golf dar, pentru ca era băut, au spus poliţiştii, a pierdut controlul volanului şi a lovit patru maşini parcate pe marginea drumului. Coechiper i-a fost fost un adolescent de 16 ani, băut şi el. Cei doi tineri au fost transportaţi la Neurochirurgie şi au refuzat să dea sânge pentru stabilirea alcoolemiie. Accidentul a avut loc în jurul orei 23:00

 

Comentarii Facebook

(4 comentarii)

Citeste Faq
Scrie un comentariu

Toate campurile sunt obligatorii!

Cod verificare* Security Code
Toate campurile sunt obligatorii!
Comentariile cu continut licentios vor fi sterse.
Luni, 20 Ianuarie 2014, 11:40
La locul faptei
Cred ca aveam aproximativ 100km/h pe Vasile Lupu venind dinspre 2 baieti spre Podul din Metalurgie, in spatele Daciei era un Wolkswagen golf 3 care il claxona si-i dadea flash-uri, in dreptul blocului turn i-a sarit spoilerul fata trecand peste el. Fiind curba, nu a mai apucat sa faca toata curba si-a intrat, intr-un Wolkswagen Passat, Pasatul a intrat in Mercedesul de la ICG cu partea dreapta, iar cu stanga a intrat in spatele unui Alfa Romeo.. Alfa Romeo intrand intr-un Opel. S-a dus un tip sa-l scoata pe sofer de la volan si pe pasager, sa vada daca sunt intregi...iar acestia au sarit la bataie. Atat soferul cat si pasagerul aveau fetele pline de sange.
Luni, 20 Ianuarie 2014, 11:09
Legea este....da cine sa o aplice???
Ce mama ma-sii ca doar la noi in oras e ca-n vestu salbatic oricand te poti trezi cu masina busita si stai si te uiti ca prostu, ca nu stii cine si de ce ti-a busit-o...E plin pe strazi de reisari dintr-astia care daca iti lovesc masina se fac disparuti, ca doar n-o sa plateasca ei pt pagube. Si nici politia nu e in stare sa te ajute, chiar daca vii la ei cu dovezi sau martori, cel vinovat se face ca ploua si tu ramai cu ochii in soare (e vorba lui vs vorba ta)...E PLIN LA POLITIE de dosare din astea fara rezolvare si nimeni nu ridica un deget sa schimbe ceva....Pana la urma in tara asta prostu plateste, nu cel vinovat. Si in cazul asta, sincer mi-e mila de victimele colaterale, ca tot ei o sa plateasca daunele.
Luni, 20 Ianuarie 2014, 09:52
tashu-tm.blogspot.com
io zic că bine au făcut că s-au distrat și moldovenii ăia o leacă!, ce e anormal în moldova să bei muuuult. pi urmă ceava batii ori accidenti ori violuri?, deci dacă no fost crime, violuri atunci îi ghini di tăt
fiji Luni, 20 Ianuarie 2014, 20:55
Vezi, moşule, că eşti moldovean, aşa cum te-am ginit? Cum ai fost provocat, cum ai şi sărit în sus! Ce să-ţi mai spun? Bravos, naţiune, halal popor!
tashu-tm.blogspot.com Luni, 20 Ianuarie 2014, 17:33
fijiros ador provocarea!, asta e tot, alții m-au provocat iar eu la rândul meu provoc!, inportant e să îți pui sângele în mișcare!, cine e moldovean să sară în sus, din păcate sunt prea puțini moldoveni adevărați, restul sunt javre koțomârle, bulangii fară de grai pentru că o înghit cu noduri cu ochii în pământ!
fiji Luni, 20 Ianuarie 2014, 17:00
Aşa au procedat ai tăi când te-au adus pe lume? Dar ce întreb eu, că se vede după cum ai reacţionat de parcă ai fi leit unul care semenază pe aici cu "tashu-tm.blogspot.com"!
Lula Luni, 20 Ianuarie 2014, 13:09
Si ce te arati asa ofuscat?Ce,nu e asa?Sau te simti si reactionezi ca toti cei ce scriu cu sticla in mana? Ia mai da cate-o p.la la supt si prin familia ta,alora care trebuiau sa te ediuce sa nu ajungi asa.Sauy nici ei n-au putut tot din motive de...sticla?
fiji Luni, 20 Ianuarie 2014, 11:44
Ce-mi place la tine e că nu pierzi nicio ocazie să le sugi poola la toţi moldovenii! Te alungă oamenii, se încheie la prohab dar tu nu şi nu, o ţii întruna să te "alimentezi" cât mai consistent în fiecare zi. Dacă asta îţi este placerea, spor la supt!
Luni, 20 Ianuarie 2014, 09:38
iluminatti
Deci asa, astia 2 idioti refuza sa dea sange, pana sunt constransi de lege le iese alcoolul si apoi scapa basma curata. Platesc 200 de lei amenda si asigurarea le plateste dauna. Si apoi vin prostii care fac pe desteptii si cer inasprirea sanctiunilor. Le inaspresc pana nu le mai respecta nimeni.
EU.... Luni, 20 Ianuarie 2014, 16:54
CE BATAIE AR FI MERITAT MARLANII...AU,AU....PANA LE SAREA ALCOOLUL....F.U.T.U.-I.IN GAT DE VACARI HANDICAPATI
xyz Luni, 20 Ianuarie 2014, 13:44
Din cate stiu, asigurarea nu despagubeste daca soferul care a produs accidentul se afla sub influenta alcoolului.
Luni, 20 Ianuarie 2014, 11:09
Legea este....da cine sa o aplice???
Ce mama ma-sii ca doar la noi in oras e ca-n vestu salbatic oricand te poti trezi cu masina busita si stai si te uiti ca prostu, ca nu stii cine si de ce ti-a busit-o...E plin pe strazi de reisari dintr-astia care daca iti lovesc masina se fac disparuti, ca doar n-o sa plateasca ei pt pagube. Si nici politia nu e in stare sa te ajute, chiar daca vii la ei cu dovezi sau martori, cel vinovat se face ca ploua si tu ramai cu ochii in soare (e vorba lui vs vorba ta)...E PLIN LA POLITIE de dosare din astea fara rezolvare si nimeni nu ridica un deget sa schimbe ceva....Pana la urma in tara asta prostu plateste, nu cel vinovat. Si in cazul asta, sincer mi-e mila de victimele colaterale, ca tot ei o sa plateasca daunele.
Luni, 20 Ianuarie 2014, 09:38
iluminatti
Deci asa, astia 2 idioti refuza sa dea sange, pana sunt constransi de lege le iese alcoolul si apoi scapa basma curata. Platesc 200 de lei amenda si asigurarea le plateste dauna. Si apoi vin prostii care fac pe desteptii si cer inasprirea sanctiunilor. Le inaspresc pana nu le mai respecta nimeni.
EU.... Luni, 20 Ianuarie 2014, 16:54
CE BATAIE AR FI MERITAT MARLANII...AU,AU....PANA LE SAREA ALCOOLUL....F.U.T.U.-I.IN GAT DE VACARI HANDICAPATI
xyz Luni, 20 Ianuarie 2014, 13:44
Din cate stiu, asigurarea nu despagubeste daca soferul care a produs accidentul se afla sub influenta alcoolului.
Luni, 20 Ianuarie 2014, 11:40
La locul faptei
Cred ca aveam aproximativ 100km/h pe Vasile Lupu venind dinspre 2 baieti spre Podul din Metalurgie, in spatele Daciei era un Wolkswagen golf 3 care il claxona si-i dadea flash-uri, in dreptul blocului turn i-a sarit spoilerul fata trecand peste el. Fiind curba, nu a mai apucat sa faca toata curba si-a intrat, intr-un Wolkswagen Passat, Pasatul a intrat in Mercedesul de la ICG cu partea dreapta, iar cu stanga a intrat in spatele unui Alfa Romeo.. Alfa Romeo intrand intr-un Opel. S-a dus un tip sa-l scoata pe sofer de la volan si pe pasager, sa vada daca sunt intregi...iar acestia au sarit la bataie. Atat soferul cat si pasagerul aveau fetele pline de sange.
Luni, 20 Ianuarie 2014, 09:52
tashu-tm.blogspot.com
io zic că bine au făcut că s-au distrat și moldovenii ăia o leacă!, ce e anormal în moldova să bei muuuult. pi urmă ceava batii ori accidenti ori violuri?, deci dacă no fost crime, violuri atunci îi ghini di tăt
fiji Luni, 20 Ianuarie 2014, 20:55
Vezi, moşule, că eşti moldovean, aşa cum te-am ginit? Cum ai fost provocat, cum ai şi sărit în sus! Ce să-ţi mai spun? Bravos, naţiune, halal popor!
tashu-tm.blogspot.com Luni, 20 Ianuarie 2014, 17:33
fijiros ador provocarea!, asta e tot, alții m-au provocat iar eu la rândul meu provoc!, inportant e să îți pui sângele în mișcare!, cine e moldovean să sară în sus, din păcate sunt prea puțini moldoveni adevărați, restul sunt javre koțomârle, bulangii fară de grai pentru că o înghit cu noduri cu ochii în pământ!
fiji Luni, 20 Ianuarie 2014, 17:00
Aşa au procedat ai tăi când te-au adus pe lume? Dar ce întreb eu, că se vede după cum ai reacţionat de parcă ai fi leit unul care semenază pe aici cu "tashu-tm.blogspot.com"!
Lula Luni, 20 Ianuarie 2014, 13:09
Si ce te arati asa ofuscat?Ce,nu e asa?Sau te simti si reactionezi ca toti cei ce scriu cu sticla in mana? Ia mai da cate-o p.la la supt si prin familia ta,alora care trebuiau sa te ediuce sa nu ajungi asa.Sauy nici ei n-au putut tot din motive de...sticla?
fiji Luni, 20 Ianuarie 2014, 11:44
Ce-mi place la tine e că nu pierzi nicio ocazie să le sugi poola la toţi moldovenii! Te alungă oamenii, se încheie la prohab dar tu nu şi nu, o ţii întruna să te "alimentezi" cât mai consistent în fiecare zi. Dacă asta îţi este placerea, spor la supt!

Ultima ora

editorial

Dacă e decembrie, e handbal

Nicolae GRECU

Dacă e decembrie, e handbal

Noroc că echipa României nu este omogenă şi nu are psiholog, altfel cine ştie ce pretenţii am fi avut de la Tadici şi jucătoarele lui.

Filmuletul zilei

opinii

Nedreptatea Moşului

Briscan ZARA

Nedreptatea Moşului

N-ar putea inventa cineva şi un moment în care Moşul îşi dă barba jos şi zice: „Da, măi copii, sunt eu, Vasile, vecinul, iar darurile sunt de la părinţii voştri, mocofanilor!... Costumul ăsta e închiriat, iar Moş Crăciun adevărat nu există decât în minţile voastre creţe şi în cărţile de poveşti, clar? Acum, hai, la nani!..."

25 de la 21 (I)

Sorin CUCERAI

25 de la 21 (I)

Le-am adunat pe toate, pentru Theo. Şi pentru cei care au fost acolo. Şi pentru voi.

În România, discriminarea şi umilirea sunt constituţionale

pr. Constantin STURZU

În România, discriminarea şi umilirea sunt constituţionale

"Ora de religie" a devenit, e clar, un subiect tot mai prezent în spaţiul public. Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române a calificat, acum câteva zile, drept "discriminatorie şi umilitoare" decizia Curţii Constituţionale (CCR) de a declara... neconstituţional articolul din lege care prevede că, "la solicitarea scrisă a elevului major, respectiv a părinţilor sau a tutorelui legal instituit pentru elevul minor, elevul poate să nu frecventeze orele de religie".

Propunerea redactorului sef

Bătălia pentru autostradă

Toni HRITAC

Bătălia pentru autostradă

Avem vreo şansă să includem în Masterplanul pentru Transporturi autostrada care să lege Iaşul de vestul ţării?

Caricatura zilei

Cu ce-o sa se ocupe Remus Pricopie

 

Editia PDF

Intrebarea zilei

Guvernul Ponta la rezista anul viitor?

vezi raspunsuri