Eurotrip
epimedica
franco
mesterescu

VIDEO Doi tineri beţi au "ras" cu maşina mai multe autoturisme din Tătăraşi

GALERIE
accident, iasi
  • accident, iasi
- +

UPDATE 11.34: În urma cercetărilor efectuate de poliţişti a reieşit că la volan, în momentul accidentului, se afla un tânăr de 20 de ani din Popeşti. Acesta a refuzat iniţial să fie testat cu alcooltestul, dar o dată ajuns la spital tânărul s-a lăsat convins să-i fie recoltate probe de sânge.

Pentru că exista suspiciunea că la volan s-ar fi aflat băiatul de 16 ani, a fost şi el testat cu alcooltestul. Rezultatul a fost de 0,50 mg la litru de alcool pur în aerul expirat.

În maşină a fost găsită o cantitate impresionantă de vin.

-----

Un tânăr şofer a lovit mai multe autoturisme parcate în zona Tătăraşiului. În timp ce conducea o Dacia Nova dinspre Flora spre podul din Metalurgie, şoferul a vrut să depăşească un Volkswagen Golf dar, pentru ca era băut, au spus poliţiştii, a pierdut controlul volanului şi a lovit patru maşini parcate pe marginea drumului. Coechiper i-a fost fost un adolescent de 16 ani, băut şi el. Cei doi tineri au fost transportaţi la Neurochirurgie şi au refuzat să dea sânge pentru stabilirea alcoolemiie. Accidentul a avut loc în jurul orei 23:00

 

Comentarii Facebook

(4 comentarii)

Citeste Faq
Scrie un comentariu

Toate campurile sunt obligatorii!

Cod verificare* Security Code
Toate campurile sunt obligatorii!
Comentariile cu continut licentios vor fi sterse.
Luni, 20 Ianuarie 2014, 11:40
La locul faptei
Cred ca aveam aproximativ 100km/h pe Vasile Lupu venind dinspre 2 baieti spre Podul din Metalurgie, in spatele Daciei era un Wolkswagen golf 3 care il claxona si-i dadea flash-uri, in dreptul blocului turn i-a sarit spoilerul fata trecand peste el. Fiind curba, nu a mai apucat sa faca toata curba si-a intrat, intr-un Wolkswagen Passat, Pasatul a intrat in Mercedesul de la ICG cu partea dreapta, iar cu stanga a intrat in spatele unui Alfa Romeo.. Alfa Romeo intrand intr-un Opel. S-a dus un tip sa-l scoata pe sofer de la volan si pe pasager, sa vada daca sunt intregi...iar acestia au sarit la bataie. Atat soferul cat si pasagerul aveau fetele pline de sange.
Luni, 20 Ianuarie 2014, 11:09
Legea este....da cine sa o aplice???
Ce mama ma-sii ca doar la noi in oras e ca-n vestu salbatic oricand te poti trezi cu masina busita si stai si te uiti ca prostu, ca nu stii cine si de ce ti-a busit-o...E plin pe strazi de reisari dintr-astia care daca iti lovesc masina se fac disparuti, ca doar n-o sa plateasca ei pt pagube. Si nici politia nu e in stare sa te ajute, chiar daca vii la ei cu dovezi sau martori, cel vinovat se face ca ploua si tu ramai cu ochii in soare (e vorba lui vs vorba ta)...E PLIN LA POLITIE de dosare din astea fara rezolvare si nimeni nu ridica un deget sa schimbe ceva....Pana la urma in tara asta prostu plateste, nu cel vinovat. Si in cazul asta, sincer mi-e mila de victimele colaterale, ca tot ei o sa plateasca daunele.
Luni, 20 Ianuarie 2014, 09:52
tashu-tm.blogspot.com
io zic că bine au făcut că s-au distrat și moldovenii ăia o leacă!, ce e anormal în moldova să bei muuuult. pi urmă ceava batii ori accidenti ori violuri?, deci dacă no fost crime, violuri atunci îi ghini di tăt
fiji Luni, 20 Ianuarie 2014, 20:55
Vezi, moşule, că eşti moldovean, aşa cum te-am ginit? Cum ai fost provocat, cum ai şi sărit în sus! Ce să-ţi mai spun? Bravos, naţiune, halal popor!
tashu-tm.blogspot.com Luni, 20 Ianuarie 2014, 17:33
fijiros ador provocarea!, asta e tot, alții m-au provocat iar eu la rândul meu provoc!, inportant e să îți pui sângele în mișcare!, cine e moldovean să sară în sus, din păcate sunt prea puțini moldoveni adevărați, restul sunt javre koțomârle, bulangii fară de grai pentru că o înghit cu noduri cu ochii în pământ!
fiji Luni, 20 Ianuarie 2014, 17:00
Aşa au procedat ai tăi când te-au adus pe lume? Dar ce întreb eu, că se vede după cum ai reacţionat de parcă ai fi leit unul care semenază pe aici cu "tashu-tm.blogspot.com"!
Lula Luni, 20 Ianuarie 2014, 13:09
Si ce te arati asa ofuscat?Ce,nu e asa?Sau te simti si reactionezi ca toti cei ce scriu cu sticla in mana? Ia mai da cate-o p.la la supt si prin familia ta,alora care trebuiau sa te ediuce sa nu ajungi asa.Sauy nici ei n-au putut tot din motive de...sticla?
fiji Luni, 20 Ianuarie 2014, 11:44
Ce-mi place la tine e că nu pierzi nicio ocazie să le sugi poola la toţi moldovenii! Te alungă oamenii, se încheie la prohab dar tu nu şi nu, o ţii întruna să te "alimentezi" cât mai consistent în fiecare zi. Dacă asta îţi este placerea, spor la supt!
Luni, 20 Ianuarie 2014, 09:38
iluminatti
Deci asa, astia 2 idioti refuza sa dea sange, pana sunt constransi de lege le iese alcoolul si apoi scapa basma curata. Platesc 200 de lei amenda si asigurarea le plateste dauna. Si apoi vin prostii care fac pe desteptii si cer inasprirea sanctiunilor. Le inaspresc pana nu le mai respecta nimeni.
EU.... Luni, 20 Ianuarie 2014, 16:54
CE BATAIE AR FI MERITAT MARLANII...AU,AU....PANA LE SAREA ALCOOLUL....F.U.T.U.-I.IN GAT DE VACARI HANDICAPATI
xyz Luni, 20 Ianuarie 2014, 13:44
Din cate stiu, asigurarea nu despagubeste daca soferul care a produs accidentul se afla sub influenta alcoolului.
Luni, 20 Ianuarie 2014, 11:09
Legea este....da cine sa o aplice???
Ce mama ma-sii ca doar la noi in oras e ca-n vestu salbatic oricand te poti trezi cu masina busita si stai si te uiti ca prostu, ca nu stii cine si de ce ti-a busit-o...E plin pe strazi de reisari dintr-astia care daca iti lovesc masina se fac disparuti, ca doar n-o sa plateasca ei pt pagube. Si nici politia nu e in stare sa te ajute, chiar daca vii la ei cu dovezi sau martori, cel vinovat se face ca ploua si tu ramai cu ochii in soare (e vorba lui vs vorba ta)...E PLIN LA POLITIE de dosare din astea fara rezolvare si nimeni nu ridica un deget sa schimbe ceva....Pana la urma in tara asta prostu plateste, nu cel vinovat. Si in cazul asta, sincer mi-e mila de victimele colaterale, ca tot ei o sa plateasca daunele.
Luni, 20 Ianuarie 2014, 09:38
iluminatti
Deci asa, astia 2 idioti refuza sa dea sange, pana sunt constransi de lege le iese alcoolul si apoi scapa basma curata. Platesc 200 de lei amenda si asigurarea le plateste dauna. Si apoi vin prostii care fac pe desteptii si cer inasprirea sanctiunilor. Le inaspresc pana nu le mai respecta nimeni.
EU.... Luni, 20 Ianuarie 2014, 16:54
CE BATAIE AR FI MERITAT MARLANII...AU,AU....PANA LE SAREA ALCOOLUL....F.U.T.U.-I.IN GAT DE VACARI HANDICAPATI
xyz Luni, 20 Ianuarie 2014, 13:44
Din cate stiu, asigurarea nu despagubeste daca soferul care a produs accidentul se afla sub influenta alcoolului.
Luni, 20 Ianuarie 2014, 11:40
La locul faptei
Cred ca aveam aproximativ 100km/h pe Vasile Lupu venind dinspre 2 baieti spre Podul din Metalurgie, in spatele Daciei era un Wolkswagen golf 3 care il claxona si-i dadea flash-uri, in dreptul blocului turn i-a sarit spoilerul fata trecand peste el. Fiind curba, nu a mai apucat sa faca toata curba si-a intrat, intr-un Wolkswagen Passat, Pasatul a intrat in Mercedesul de la ICG cu partea dreapta, iar cu stanga a intrat in spatele unui Alfa Romeo.. Alfa Romeo intrand intr-un Opel. S-a dus un tip sa-l scoata pe sofer de la volan si pe pasager, sa vada daca sunt intregi...iar acestia au sarit la bataie. Atat soferul cat si pasagerul aveau fetele pline de sange.
Luni, 20 Ianuarie 2014, 09:52
tashu-tm.blogspot.com
io zic că bine au făcut că s-au distrat și moldovenii ăia o leacă!, ce e anormal în moldova să bei muuuult. pi urmă ceava batii ori accidenti ori violuri?, deci dacă no fost crime, violuri atunci îi ghini di tăt
fiji Luni, 20 Ianuarie 2014, 20:55
Vezi, moşule, că eşti moldovean, aşa cum te-am ginit? Cum ai fost provocat, cum ai şi sărit în sus! Ce să-ţi mai spun? Bravos, naţiune, halal popor!
tashu-tm.blogspot.com Luni, 20 Ianuarie 2014, 17:33
fijiros ador provocarea!, asta e tot, alții m-au provocat iar eu la rândul meu provoc!, inportant e să îți pui sângele în mișcare!, cine e moldovean să sară în sus, din păcate sunt prea puțini moldoveni adevărați, restul sunt javre koțomârle, bulangii fară de grai pentru că o înghit cu noduri cu ochii în pământ!
fiji Luni, 20 Ianuarie 2014, 17:00
Aşa au procedat ai tăi când te-au adus pe lume? Dar ce întreb eu, că se vede după cum ai reacţionat de parcă ai fi leit unul care semenază pe aici cu "tashu-tm.blogspot.com"!
Lula Luni, 20 Ianuarie 2014, 13:09
Si ce te arati asa ofuscat?Ce,nu e asa?Sau te simti si reactionezi ca toti cei ce scriu cu sticla in mana? Ia mai da cate-o p.la la supt si prin familia ta,alora care trebuiau sa te ediuce sa nu ajungi asa.Sauy nici ei n-au putut tot din motive de...sticla?
fiji Luni, 20 Ianuarie 2014, 11:44
Ce-mi place la tine e că nu pierzi nicio ocazie să le sugi poola la toţi moldovenii! Te alungă oamenii, se încheie la prohab dar tu nu şi nu, o ţii întruna să te "alimentezi" cât mai consistent în fiecare zi. Dacă asta îţi este placerea, spor la supt!

Ultima ora

editorial

Tabăra Brexit a câştigat; şi acum ce urmează?

Alexandru LĂZESCU

Tabăra Brexit a câştigat; şi acum ce urmează?

După ce pe tot parcursul campaniei i-au încredinţat că toate scenariile pesimiste sunt doar nişte sperietori şi că oricum nu trebuie să se încreadă în experţi, e foarte posibil ca dezastrul să fie chiar mai mare decât îl estimaseră aceştia.

Filmuletul zilei

opinii

Despre rădăcinile sufletului poetei Luminiţa Cioabă

Nichita DANILOV

Despre rădăcinile sufletului poetei Luminiţa Cioabă

Versurile poetei din Sibiu respiră multă linişte şi candoare sufletească. Ele seamănă cu desenele făcute de copii pe zidurile caselor sau pe aleile parcurilor. Culorile sunt naive, vii, ca şi întrebările pe care vocile lor cristaline le  pun, aşa, în joacă, adulţilor aflaţi în preajmă.

La revedere, prieteni! (I)

Lucian DÎRDALA

La revedere, prieteni! (I)

La sfârşitul lunii februarie am publicat un text segmentat în două părţi (22 şi 29 februarie) intitulat „Referendum contra Europei”. Premierul Cameron tocmai se întorsese de la Bruxelles cu acordul ce includea câteva concesii menite să-i faciliteze campania pentru menţinerea Marii Britanii în Uniunea Europeană. Cititorii acestui articol sunt invitaţi - cu respect, ca întotdeauna - să acceseze şi acele două articole, spre a evalua în ce măsură intuiţiile mele de atunci s-au dovedit sau nu corecte. Mai jos, încerc să exprim câteva puncte de vedere, după victoria taberei Brexit.

Ciudăţeniile sorţii

Michael ASTNER

Ciudăţeniile sorţii

Marţi, înainte de Rusaliile ortodoxe, mi-am luat bilet de tren ca să plec la Amnaş. Pentru joi - vorba aia, să văd şi eu meciul României cu Elveţia. Mi-am pregătit ce era de pregătit încă de miercuri, mi-am cumpărat ce mai era de cumpărat joi dimineaţa (de la Lidl, din Piaţa Alexandru), apoi nu-mi rămăsese decât să-mi fac bagajele. Să pun toate cele necesare-n rucsac, iar cele trebuincioase pe drum în geanta de mână. N-am reuşit. 

pulspulspuls

Un ieşean, motivul pentru care şefii leberali înfruntă huiduielile şi scuipaţii la fuziunea cu uneperiştii

Un ieşean, motivul pentru care şefii leberali înfruntă huiduielile şi scuipaţii la fuziunea cu uneperiştii

Ştim că multă lume de prin zona leberalilor care aşteaptă rândul la ciolănel ar fi înjurat printre dinţi în ultimele zile, după ce s-a auzit că, deşi abia încap ei la împărţit posturi şi locuri pe liste, şefii de la Bucale vor să mai dea din acest puţin şi uneperiştilor.