Astra Giurgiu câștigă cu Concordia Chiajna, scor 3-1, și urcă pe loc de play-off

duminică, 09 decembrie 2018, 18:57
1 MIN

Astra s-a impus cu 3-1 în meciul din etapa a 19-a din Liga 1 în fața celor de la Concordia Chiajna.

Giurgiuvenii au avut meciul în mână. Begue a intrat după pauză în unghi și a deschis scorul cu un șut la colțul lung.

Ilfovenii au egalat în minutul 73 când mingea s-a lovit de Leca și a intrat în poartă.

Alibec și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor 3 minute mai târziu, când a înscris dintr-un penalty obținut în urma unui henț al lui Bărboianu.

Cu două minute înainte de final, Llullaku a primit o minge în fața porții și a stabilit scorul final, 3-1.