Autogolul lui Blazek face diferența în meciul Unirea Slobozia – Oțelul Galați (0 – 1)

vineri, 28 februarie 2025, 19:30
1 MIN
 Autogolul lui Blazek face diferența în meciul Unirea Slobozia – Oțelul Galați (0 – 1)

Formaţia Oţelul Galaţi a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Unirea Slobozia, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii, în care a jucat în inferioritate numerică din minutul 55.

De la Oţelul a fost eliminat Teles, în minutul 55. Golul a fost marcat de Blazek de la gazde, în minutul 60, în propria poartă.

Urmăriți canalul „Ziarul de Iași” pe WhatsApp. Cele mai importante știri ale zilei sunt disponibile aici

Unirea Slobozia: Krell – Dorobanţu, Antoche, Blazek (Dinu ’65), Toma – Perianu, Coadă (Ilie ’77) – Afalna (Lupu ’64), Purece (Vojtus ’60), Bărbuţ (Neagu ’64) – Yusov. Antrenor: Adrian Mihalcea

Oţelul Galaţi: Dur Bozoancă – Silva, Stevanovic, Cisse, Maftei – Teles, Zivulic, Lameira – Maciel (Cojocaru ’85), Tănasă (Burcea ’64, Bani ‘90+4), Hofman (Markovic ’85). Antrenor: Ovidiu Burcă

Cartonaşe galbene: / Lameira ’82, Markovic ’87, Dur Bozoancă ‘90+1

Arbitri: George Vidican – Alexandru Ioan Corb, Marius Cristian Marchidanu – Bogdan Dumitrache

Camera VAR: Marcel Bîrsan, Florin Andrei

Observatori: Adrian Comănescu, Paul Mincu

Sursă foto:  Facebook/ Oțelul Galați

Publicitate și alte recomandări video

Comentarii