anunturi
grandchef
Bolta rece
anunturi
Iasi Tv Life
TeleM
Impact FM regional
anunturi

Bogdan Crucianu, liderul de grup al consilierilor muncipali, reacţie imediată la ultimele declaraţii publice ale preşedintelui PNL Iaşi

GALERIE
Bogdan_Crucianu
 • Bogdan_Crucianu
- +

Bogdan Crucianu, liderul consilierilor muncipali, a reacţionat imediat la afirmaţiile liderului PNL Iaşi, Alexandru Muraru, care îi cerea, într-un comunicat, ministrului Transporturilor “să oprească blasfemia lăutărească din Trenul Regal, programată pentru 1 Decembrie”. Mai fost redăm integral afirmaţiile lui Crucianu.

"Neavând niciun rezultat notabil cu care peneliştii să iasă în faţa, şeful liberalilor încearcă să atragă atenţia asupra sa şi a partidului pe care îl conduce, vânturându-ne prin faţă un sondaj din care să înţelegem că marea dragoste a comunităţii noastre sunt peneliştii!

Cititi si: Alexandru Muraru, şeful PNL Iaşi, îl atacă dur pe Grindeanu pe tema Trenului Regal

Mai mult, în încercarea de a creşte notorietatea partidului, penelistul Muraru oscilează între ai face pe reprezentanţii dreptei din #CLIaşi victime sau eroi ai administraţiei locale, ajutându-se de #minciuni! Deoarece constat că are grave probleme cu memoria, cu etica şi cu bunul simţ, sfidând fără reţineri inteligenţa ieşenilor, vreau să-i amintesc penelistului Muraru câteva aspecte care nu prea se potrivesc cu „realitatea” descrisă de domnia sa în ieşirile publice:

 • Votarea bugetului nu s-a făcut cu o întârziere de „de jumătate de an”, angajaţii şi-au primit salariile în acea perioadă, iar atunci când noi, social-democraţii, ne-am opus proiectului prezentat de penelişti în plen a fost pentru că acesta din urmă era incoerent, nerealist şi nu răspundea adevăratelor nevoi resimţite de cetăţeni!
 • Până la votarea bugetului am venit cu propuneri/ proiecte clare care să dezvolte într-o manieră reală Iaşul, însă în loc să accepte iniţiativele noastre, peneliştii au preferat să treacă propriul proiect de buget cu ajutorului „dezertorului” userist Baciu, acesta fiind „cumpărat” cu uşurinţă cu funcţia de viceprimar!
 • Dacă tot sunt atât de performanţi în a conduce Iaşul şi a aduce prosperitatea în comunitatea noastră, îl invit pe şeful liberalilor să ne indice unde putem găsi/ vedea câteva dintre #proiectele pe care municipalitatea ni le-a prezentat, ca #machete, şi şi-a asumat să le facă:
 1. Sala Polivalentă „Regina Maria”;
 2. Bazinul Olimpic;
 3. Stadionul Municipal;
 4. Terenul pentru noul sediu al Operei Naţionale - investiţie pentru care există finanţare, dar Primăria nu a rezolvat problema terenului;
 5. Parcările supra şi subterane din cartiere;
 • Domnule Muraru, vreţi să fiţi ghid pentru noi, oamenii de rând, şi să ne indicaţi locurile în care au fost realizate marile proiecte ale Iaşului? Noi încercăm să dăm de ele, dar nu le găsim....sunt sigur că dacă ni le arătaţi, dragostea de penelişti va fi şi mai mare, iar sondajul dumneavoastră va arăta şi mai bine...cel mai bine!"

 

© Drepturi de Autor (Copyright) - Acest articol este proprietatea Ziarul de Iasi (www.ziaruldeiasi.ro) si este protejat de Legea dreptului de autor si drepturilor conexe (8/1996). Preluarea acestui articol se poate face, potrivit reglementarilor in vigoare, doar în limita a maximum 500 de caractere, urmate obligatoriu de un link directionat catre acest articol! Orice incalcare a acestor prevederi va fi supusa procedurilor pentru intrarea in legalitate si recuperarea daunelor.

Ultima ora

editorial

Testamentul PNL, un nou certificat de naştere pentru PSD

Cosmin PAȘCA

Testamentul PNL, un nou certificat de naştere pentru PSD

Vetuşti, incompetenţi, poate uşor retardaţi, dar în orice caz, mai puţin mizerabili decât liberalii. Or, tocmai această reinventare a PSD ca partid frecventabil, aparent onest, e cel mai toxic testament pe îl lasă PNL după epoca Ciucă-Iohannis.

opinii

Fuga, lupta şi a treia variantă

Briscan ZARA

Fuga, lupta şi a treia variantă

Nimeni nu se gândeşte ce se întâmplă exact în momentul acela, momentul groazei, momentul instinctului maxim de fugă sau luptă, în care niciunul dintre combatanţi nu mai este raţional, când eşti în stare să muşti cu dinţii din carnea celuilalt pentru a nu muri. Atunci nu ştii ce faci, nu mai eşti tu însuţi, ci un criminal în devenire, singurul tău gând fiind să supravieţuieşti, nu te interesează nimic altceva. Nimic.

Cu Pareto, la serviciu şi în pat

Cristina DANILOV

Cu Pareto, la serviciu şi în pat

Una dintre marile probleme ale secolului este, firește, stresul. Și cine nu a fost niciodată stresat de solicitări excesive, aflându-se în imposibilitatea de a îndeplini toate sarcinile pe care și le-a propus într-o zi? La finalul unei zile adeseori ne gândim câte lucruri în orele ce tocmai au trecut au fost de prisos? Cât timp petrecem făcând activități sau lucrări care nu sunt cu adevărat importante? Și, mai ales, câtă energie am folosit pentru a rezolva probleme care nu sunt ale noastre? Și acest lucru se întâmplă pentru că este o mare diferență între ceea ce ar trebui să faci și ceea ce tu, realmente, poți face.

Unificatori şi dezbinatori (II)

Mihai DORIN

Unificatori şi dezbinatori (II)

Când noul război era la porţile cetăţii, România era mai izolată şi mai slabă chiar decât în pragul celuilalt război. Politicienii de strânsură le-au spus românilor că duşmanul e înafară. Şi aşa credem şi azi, din naivitate şi prostie. Din păcate, duşmanii cei mai aprigi ai unităţii României sunt chiar înlăuntrul ei.

pulspulspuls

Iar a ajuns ciuca miştourilor naţionale un ales al ieşenilor

Iar a ajuns ciuca miştourilor naţionale un ales al ieşenilor

Băbăeţ, haidaţ’ bă, dar nici chiar aşa, băă... Iacătă mai jos poza care circulă cu mare frenezie prin mediul online, şi de care se râde cu mare poftă! 

Caricatura zilei

Pițuțurlică

Editia PDF

Bancul zilei

Doi prieteni se întâlnesc dupa multa vreme: - Ei, prietene, cum e viata de barbat însurat? - Excelenta! Am reu (...)

Linkuri sponsorizate

Parteneri

Alte publicatii

  Fotografia zilei

  Intrebarea zilei

  Un raport al Universitatii “Babes Bolyai” din Cluj Napoca a stabilit ca teza de doctorat a ministrului de Interne este plagiata. Credeti ca Lucian Bode trebuie sa demisioneze?

  vezi raspunsuri

  Copyright 2006-2020 © Ziaruldeiasi.ro Toate drepturile rezervate.