Iasi Tv Life
TeleM
TVR Iasi Telejurnal
Abonament la editia tiparita

Concordia Chiajna - Dinamo Bucureşti, SCOR FINAL 0 - 0. Cum s-a desfăşurat partida

dinamo concordia
  • dinamo concordia
- +

Dinamo n-a reuşit să cîştige meciul de pe terenul Concordiei Chiajna, rezultatul fiind egal 0-0, deşi în urmă cu o lună cîştiga aici în Cupa Ligii, scor 3-1.

94' FLUIER FINAL!

93' Gavrila vede si el galben

89' Dina primeste galben

88' Matei iese, intra Gavrila

88' Bilinski trage la coltul lung, mingea trece pe linga poarta

93'Gavrila vede si el galben

83' Miranda iese, intra Serban

83' CONCORDIA VS DINAMO în Liga 1: 6 jocuri - zero victorii Chiajna - o remiză - 5 victorii Dinamo -În ediţia 2011/12 Dinamo a câştigat acasă cu 2-0 (Dănciulescu, Bakaj) şi în deplasare cu 3-1 (Alexe dublă, Petrovici autogol, respectiv Ilie Iordache). În stagiunea 2012/13 cele două au înregistrat o remiză albă la Chiajna în tur, iar în retur "alb-roşii" s-au impus cu 2-0 (Axente, Cosmin Matei). În fine, în 2013/14, elevii lui Stoican au luat toate punctele, 2-1 în Bucureşti şi 3-1 pe terenul ilfovenilor

81' Bucurica primeste cartonas galben

80' Lazar a incasat primul rosu din cariera in Liga 1 (66 j)

74' Lazar primeste rosu dupa o intrare cu talpa la Stan

70' Dina intra in locul lui Pena

63' Bilinski intra in locul lui Elton

56' Purece intra in locul lui Boldrin

55' Rotariu paseaza frumos la Barboianu, acest scapa singur cu Rimniceanu, trage la scurt, dar portarul Chiajnei respinge foarte bine

52' Matei centreaza de pe partea dreapta, mingea cade pe poarta insa! Dinamo ramane doar cu ocazia din prima repriza

46' A inceput repriza secunda!

45' Sfarsitul primei reprize PAUZA!

45' Stan suteaza frumos de la 18 metri, mingea este retinuta de T. Marc

41' Cea mai mare ocazie a meciului! Minge centrata infata portii Chiajnei, Elton trage din 5 metri mult peste poarta, suflindu-i mingea lui Grecu, care era intr-o pozitie excelenta

37' 35 de puncte a scos Dinamo în anul calendaristic 2014, an în care Concordia a cumulat numai 17 puncte, cu unul mai puţin decât Săgeata Năvodari

34' Partida foarte slaba la Chiajna! Cu 10 minute inainte de finalul primei reprize nici una dintre cele doua echipe nu si-a creat vreo ocazie importanta

28' O singură înfrângere a suferit Dinamo în ultimele 12 deplasări în Liga 1, 0-2 cu FC Braşov pe 3 mai, în rest 6 succese şi 5 remize

23' Gazdele au un start de sezon în Liga 1 destul de anevoios cu 3 înfrângeri, toate la zero, şi doar o victorie. În schimb, dinamoviştii au marcat în fiecare meci, au contabilizat 8 puncte, succese cu Oţelul şu U Cluj, remize cu ASA şi Ceahlăul

17' Barboianu scapa spre poarta, Rimniceanu este atent si iese la timp reusind sa respinga balonul in aut

13' Serediuc centreaza, mingea trece prin fata portii fara sa fie atinsa de vreun coechipier

08' Concordia şi Dinamo se întâlnesc la o lună distanţă de ultimul meci dintre cele două, jocul din Cupa Ligii Adeplast câştigat cu 3-1 de gruparea bucureşteană

04' Grecu suteaza de la mare distanta, mingea este deviata, iar Rimniceanu retine in siguranta

01'A inceput partida!

Dinamo: Marc – Fai, Durimel, Cordoş, Grecu – Bărboianu, Miranda, Elton – C. Matei, V. Lazăr, D. Rotariu

Concordia Chiajna: Rîmniceanu - Stan, Matej, Maftei, Bucurică - Boldrin, Roşu, Dodo, Serediuc - Martins, Pena

gsp.ro

© Drepturi de Autor (Copyright) - Acest articol este proprietatea Ziarul de Iasi (www.ziaruldeiasi.ro) si este protejat de Legea dreptului de autor si drepturilor conexe (8/1996). Preluarea acestui articol se poate face, potrivit reglementarilor in vigoare, doar în limita a maximum 500 de caractere, urmate obligatoriu de un link directionat catre acest articol! Orice incalcare a acestor prevederi va fi supusa procedurilor pentru intrarea in legalitate si recuperarea daunelor.

Ultima ora

editorial

Moştenirea toxică ce o vor lăsa rectorii ajunşi la al treilea sau al patrulea mandat

Dan CONSTANTIN

Dacă distinsul profesor „X” sau remarcabilul „Z” au putut să treacă peste lege, eu de ce nu aş putea?

opinii

Roboţi

Codrin Liviu CUȚITARU

Roboţi

Robotul a trecut, treptat, de la „plimbarea” convulsivă pe coridoarele Universităţii, la alergarea „profesionistă”. Se arăta capabil să sară şi peste obstacole, plăcerea sa supremă fiind „să evite” deliberat, în viteză, femeile de serviciu îngenuncheate pe ciment şi prinse în efortul răzuirii gumelor de mestecat aruncate iresponsabil. Îngrijitoarele se speriau îngrozitor şi ţipau injurios după Robogică (foarte des îl numeau „pocitania dracului”!).

Despre discursul regionalist din Moldova (II)

George ŢURCĂNAŞU

Delestaţi de centru şi captivi între statalismul teritoriului post-sovietic de la est de Prut şi desconsiderarea de la nivelul Bucureştiului, moldovenii din România aleg soluţia cea mai simplă: ştergerea sau renunţarea la identitate. Exemplele sunt multiple şi deseori invocate în scrieri mai vechi, de la divergenţele teritoriale bucovineană (în plin nucleu statal al Moldovei), vrânceană şi gălăţeană, la tendinţele actuale ale tinerilor de a migra pentru studii spre centrele universitare externe Moldovei, deseori mai prost cotate decât Iaşul în sistemul universitar. În aceste condiţii, să nu înţelegi necesitatea unor mişcări care militează pentru scoaterea Moldovei din izolarea impusă de către centru e cam prea mult!

Spărgătoarea de coduri

Bogdan ILIESCU

Viaţa unui copil de acum 40 de ani (şi aproape sigur şi înainte) era absolut fascinantă pentru că era înmuiată din plin în toată istoria omenirii şi în tot ce avea mai valoros, adunat până atunci, în cărţi. Da, lucrurile alea cu un aer prozaic, mărturia perpetuă a unei invenţii seculare, care, prin natura lor de a păstra scris orice gând pe care i-l încredinţai, obligau la multă atenţie, şi mare responsabilitate şi scriitorul, şi cititorul.

pulspulspuls

Calcule matematice: am putea avea o premieră la locale la Iaşi de ne va durea mintea

Dacă tot v-am servit ieri aicea niscai aritmetică electorală de Bahlui, haideţi să continuăm şi azi cu olecuţă de analiză matematică plus geometrie diferenţială tot pe tema asta incitantă! Nu de alta, dar acuşi încep iar simulările de alegeri, şi măcar să fim pregătiţi.