Daniela Popa, Sector 1, despre situația din Piața Unirii: „Mi se pare incredibil cum un primar general al Capitalei poate să fie atât de iresponsabil”

miercuri, 30 aprilie 2025, 12:45
1 MIN
 Daniela Popa, Sector 1, despre situația din Piața Unirii: „Mi se pare incredibil cum un primar general al Capitalei poate să fie atât de iresponsabil”

Daniela Popa, lider al grupului PSD din Consiliul Local Sector 1, a declarat, în emisiunea „Cu Gândul la București”, că primarul general al Capitalei, Nicușor Dan, este iresponsabil pentru faptul că nu grăbește intervenția în Piața Unirii și în același timp îl blochează pe Daniel Băluță, scrie Gândul.

„Pentru astfel de lucrări, pentru infrastructură mare, mie mi se pare incredibil cum un primar al Capitalei poate să fie atât de iresponsabil, să blochezi, și să nu recunoști că noi avem o problemă acolo. Ce așteptăm? Să se întâmplă ceva, vreo nenorocire, și apoi să luăm măsuri? De ce să nu prevenim astfel de situații catastrofale?!”, a spus Daniela Popa în emisiunea „Cu Gândul la București”, citată de Gândul.

Urmăriți canalul „Ziarul de Iași” pe WhatsApp. Cele mai importante știri ale zilei sunt disponibile aici

Consiliera de la Sectorul 1 mai spune că primarul Daniel Băluță are totul pregătit pentru intervenția în Piața Unirii.

„Este normal să se intervină acolo și să se repare structura (…) Pur și simplu a blocat, în acești ani, orice dezvoltare a Bucureștiului. Primarul Daniel Băluță are totul pregătit, are bani. Să blochezi un astfel de proiect mi se pare incredibil, și este imoral pentru un primar de municipiu”, a mai afirmat Daniela Popa.

Mai mult pe Gândul.

Publicitate și alte recomandări video

Comentarii