
Digi 24 spune că echipa sa a fost bruscată la manifestația lui Călin Georgescu, iar jurnaliștii Prima TV nu au fost lăsați să filmeze

Mai mulți participanți de la manifestația convocată de Călin Georgescu în Parcul Tineretului au fost agresivi cu unii jurnaliști de la fața locului, la fel ca la protestul pro-Georgescu din urmă cu două săptămâni.
În timp ce manifestanții plecau din Parcul Tineretului, echipa Digi24 a fost bruscată de câțiva dintre ei, potrivit televiziunii de știri.
De asemenea, o echipă a Prima TV a fost împiedicată să filmeze de către o parte din manifestanți, care le-au strigat că mint.
Aceste noi incidente vin după ce, în urmă cu două săptămâni, la mitingul pro-Georgescu din fața Parlamentului, câțiva manifestanți au aruncat cu covrigi și sticle de apă într-o jurnalistă de la Digi 24. De asemenea, mașina jurnaliștilor Observator a fost vandalizată.
„Respectați-le activitatea și evitați orice gesturi sau acțiuni care ar putea pune în pericol siguranța lor sau a echipamentelor”, au spus reprezentanții Jandarmeriei.
Sursa: hotnews.ro
Publicitate și alte recomandări video