Zeci de maşini din Iaşi au fost vandalizate. Poliţişti în civil pândesc parcările. De ce sunt furate catalizatoarele?
De altfel, în ultimile zile, tot Iasul a auzit de patania unor ieseni din Alexandru care s-au (...)
citeste totvineri, 27.01.2023
Polițiștii și firma de pază a băncii au intervenit în câteva minute însă femeia a apucat să fugă.
Precizări oficiale Alpha Bank România: În cursul zilei de 9 decembrie, în jurul orei 12.01, o persoană a intrat în sediul Agenţiei Păcurari Iaşi, cu intenţia de a sustrage o sumă de bani. Personalul şi echipa de intervenţie a băncii au reacţionat cu promptitudine şi au împiedicat sustragerea banilor. Nicio persoană nu a fost rănită, clienţii aflaţi în agenţie la ora evenimentului nu au fost implicaţi şi nici afectaţi. Alpha Bank România a cooperat cu Poliţia şi acordă în continuare întregul suport autorităţilor care se ocupă de investigarea cazului.
UPDATE: Femeia bănuită de comiterea faptei a fost depistată de poliţiştii Secţiei nr. 1 Poliţie Iaşi pe raza municipiului Iaşi şi condusă la audieri. Femeia are circa 50 de ani şi a fost prinsă de poliţişti în Canta. Ea avea foarfecul în poşetă. Potrivit ultimelor informaţii, femeia a mers la ghişeul băncii a scos foarfecul şi la expus în faţa funcţioarei de la bancă spunând că are nevoie de bani.
TEXT INITIAL: În prezent, polițiști în civil și jandarmi o caută pe cea care a intrat în bancă, iar criminaliștii au prelevat probe pentru identificarea acesteia..
Comunicat IPJ:
La data de 09 decembrie a.c., în jurul orei 12.00, polițiștii Secției nr. 2 Poliție au fost sesizați despre faptul că o femeie a intrat într-o unitate bancară de pe raza mun. Iași, a scos un foarfece și a solicitat bani.
Aceasta nu a primit ce a cerut, fiind imediat scoasă din incinta unității bancare de angajați.
În urma incidentului nu au rezultat victime omenești.
Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Iași efectuează cercetări în vederea identificării persoanei și luării măsurilor legale care se impun. "La data de 09 decembrie a.c., în jurul orei 12.00, polițiștii Secției nr. 2 Poliție au fost sesizați despre faptul că o femeie a intrat într-o unitate bancară de pe raza mun. Iași, a scos un foarfece și a solicitat bani. Aceasta nu a primit ce a cerut, fiind imediat scoasă din incinta unității bancare de angajați. În urma incidentului nu au rezultat victime omenești. Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Iași efectuează cercetări în vederea identificării persoanei și luării măsurilor legale care se impun", au precizat reprezentanții Poliției Iași.
Cuvinte cheie: + jaf, banca, alpha bank, iasi
© Drepturi de Autor (Copyright) - Acest articol este proprietatea Ziarul de Iasi (www.ziaruldeiasi.ro) si este protejat de Legea dreptului de autor si drepturilor conexe (8/1996). Preluarea acestui articol se poate face, potrivit reglementarilor in vigoare, doar în limita a maximum 500 de caractere, urmate obligatoriu de un link directionat catre acest articol! Orice incalcare a acestor prevederi va fi supusa procedurilor pentru intrarea in legalitate si recuperarea daunelor.
Iată-l pe marele politician ieşean care se milogea să urce pe scenă, lângă boşi!
Politehnica a adus un internaţional de 20 de ani crescut în Italia. Iaşul a trecut Prutul
I-a tăiat faţa în trafic şi a sărit la bătaie. Scandalul s-a terminat cu o condamnare
Tânără de 21 de ani, condamnată pentru un accident mortal. Lipsa de experienţă!
Pot mare la Primărie: se împart 200 milioane de lei. Un contract mare la stârpitul căpuşelor
Un Caritas cu mobilă. 114 plângeri de înșelăciune la adresa Bismobil Kitchen
Gripa încă face victime la Iaşi. 40% dintre cei depistaţi cu gripă au nevoie de internare
Ziua Internațională de Comemorare a Victimelor Holocaustului, la Casa Muzeelor din Iaşi
Gradul de lăcomie al medicului șpăgar de la Oncologie Suceava: bani și cadouri la fiecare 15 minute
Guvernul ia în calcul să subvenţioneze din nou carburanţii, după scumpirile din ultima perioadă
Elena Rybakina a învins-o pe Victoria Azarenka şi este prima finalistă de la Australian Open
Bărbat cercetat după ce a înfometat şi schingiuit peste 30 de câini
Tatăl lui Novak Djokovici s-a fotografiat cu susţinători ai lui Putin, la Melbourne
Motivele pentru care tancul Leopard este considerat cel mai bun din lume
Ford va decide până la jumătatea lunii februarie câte locuri de muncă va elimina în Europa
China anunţă o scădere cu 80% a bilanţului zilnic al morţilor din cauza COVID-19
Ciorapii lungi – confortul, mai presus de estetică în sezonul rece (P)
Instrument digital gratuit pentru verificarea sănătății creierului
Google face concesii importante în India legate de Android. Compania a fost amendată pentru monopol
3 mituri despre videochatul în Iași. Ce este și ce nu este jobul ăsta (P)
Fraţii Tate, din nou la sediul DIICOT pentru a asista la percheziţiile informatice
Ilustraţii rare ale fabulelor lui La Fontaine, vândute la New York pentru 2,3 milioane de dolari
Elon Musk caută trei miliarde de dolari pentru a plăti datorii făcute pentru preluarea Twitter
A crescut valoarea contribuției de sănătate pentru cei care se asigură pe durată determinată
Trump a fost reprimit pe Facebook şi Instagram. Meta anunţă că îi va restabili conturile suspendate
Ioan Alexandru TOFANOPENAI: despre viitorul luminos al şcolii |
Alexandru CĂLINESCUConservator? De ce nu… |
Neculai SEGHEDINIoT |
pr. Constantin STURZU„Dezumanizarea” femeii Canaanence |
Copyright 2006-2020 © Ziaruldeiasi.ro Toate drepturile rezervate.