Klaus Iohannis, primit de preşedintele sud-coreean Yoon Suk Yeol, în a doua zi a vizitei oficiale la Seul

marți, 23 aprilie 2024, 10:27
1 MIN
 Klaus Iohannis, primit de preşedintele sud-coreean Yoon Suk Yeol, în a doua zi a vizitei oficiale la Seul

Preşedintele Klaus Iohannis a fost primit marţi, în a doua zi a vizitei oficiale la Seul, de preşedintele sud-coreean Yoon Suk Yeol. El afirmă că România este hotărâtă să extindă cooperarea bilaterală româno-coreeană, pe baza unui Parteneriat strategic solid şi să aprofundeze legăturile pentru a face faţă provocărilor actuale.

Preşedintele Klaus Iohannis a transmis într-un mesaj pe X că a avut discuţii de fond cu preşedintele Yoon Suk Yeol, cu ocazia vizitei sale oficiale în Republica Coreea.

”Suntem hotărâţi să extindem cooperarea bilaterală, pe baza unui Parteneriat strategic solid şi să ne aprofundăm legăturile pentru a face faţă provocărilor actuale”, a subliniat preşedintele României.

 Vezi și: Iohannis a plecat în vizită în Coreea de Sud

 

Publicitate și alte recomandări video

Comentarii