Miere, vin, preparate din carne afumate și multe altele la târgul din Oancea
anunturi
Eurotrip
grandchef
anunturi
Bolta rece
anunturi
metalco

sambata, 15.05.2021

Miere, vin, preparate din carne afumate și multe altele la târgul din Oancea

GALERIE
ograda din camara
  • ograda din camara
- +

În perioada 17-18 august, între orele 7.00 și 16.00, pe esplanada Oancea din cartierul Tătărași se va desfășura cel de-al doilea eveniment „Ograda din Cămară” inițiat de Asociația magazinelor de proximitate La Băcănie, în parteneriat cu Primăria Municipiului Iași.

La acest eveniment vor fi prezenţi producători locali de: legume - Familia Hoşliag, salate proaspete - Ograda Cu Legume, fructe - Pofta Focului, lactate - Vio Lactate și producător individual Andrei Gheorge, preparate din carne afumate natural - Fabrica de Fum, cosmetice naturale - Lavanda Laurei, sucuri naturale - Lavanda de Iași și Orange Valley, miere de albine - Prisaca Bârnova, vinuri alese - Crama din Cotnari și Casa de vinuri Varzari.

"Ieșeni! In acest week-end vă asteptam la cea de-a doua editie a caravanei producătorilor locali, de aceasta dată in cartierul Tătărași pe Esplanada Oancea. Vor fi prezenti și mai multi producători locali cu produse mai variate. În plus, dacă participați veti avea parte de o surpriză placută.Vă invităm să vedeți, să gustați, să cumpărați și să apreciați efortul acestor oameni minunați ai comunității noastre, producătorii locali! Efortul lor vă este dedicat! Producem local, consumăm local, investim local. Împreună dezvoltăm comunitatea noastră!", scriu organizatorii pe Facebook.

© Drepturi de Autor (Copyright) - Acest articol este proprietatea Ziarul de Iasi (www.ziaruldeiasi.ro) si este protejat de Legea dreptului de autor si drepturilor conexe (8/1996). Preluarea acestui articol se poate face, potrivit reglementarilor in vigoare, doar în limita a maximum 500 de caractere, urmate obligatoriu de un link directionat catre acest articol! Orice incalcare a acestor prevederi va fi supusa procedurilor pentru intrarea in legalitate si recuperarea daunelor.

Ultima ora

editorial

Principiul lui Peter şi sportul

Nicolae GRECU

Principiul lui Peter şi sportul

Cei care nu izbutesc să treacă trec graniţa dintre competenţă şi incompetenţă se consideră insultaţi de către cei care observă aceasta.

Filmuletul zilei

opinii

Metamorfoze ale protocronismului sau despre incompetenţa cu ştaif (VII)

Eugen MUNTEANU

Metamorfoze ale protocronismului sau despre incompetenţa cu ştaif (VII)

În ultimul foileton al acestei serii sunt analizate două „contribuţii“ recente ale unor autori români, marcate de manipularea de tip protocronist a unor documente de istorie medievală europeană.

Nu poţi fi misogin când vorbeşti despre mironosiţe

pr. Constantin STURZU

Nu poţi fi misogin când vorbeşti despre mironosiţe

Ziua de mâine, a treia duminică a Paştilor, este consacrată femeilor mironosiţe (purtătoare de miruri la mormântul Domnului). Un bun prilej pentru a vorbi despre condiţia femeii în creştinism.

Este morala creştină compatibilă cu etosul capitalismului?

Aurelian-Petruș PLOPEANU

Este morala creştină compatibilă cu etosul capitalismului?

Azi doresc să vă provoc la reflecţie, fără să mă implic impunând vreun punct de vedere personal care să mă înregimenteze într-o tabără pro sau contra. E un subiect incitant, argumentele variate ale apărătorilor şi acuzatorilor nefiind deloc futile în a decela un răspuns definitiv.

pulspulspuls

Senatoarea de la Iaşi a dat iar iama-n pălării

PULS

Senatoarea de la Iaşi a dat iar iama-n pălării

Nu ştim alţii cum sunt, dar noi, numai când vedem o nouă pălărie a madamei senator PNL de Iaşi Scântei, parcă ne tresaltă inima de ce procopseală pe capul nostru s-a ales încât să avem şansa unei aşa reprezentări în Parlament. Nu, nu vă gândiţi că e la Iaşi madama, căci auzim că pe-aici n-a mai dat de la alegeri încoace, ci undeva pe la Arad, de ziua Regelui, ştiţi voi pasiunea veche.

Caricatura zilei

WC spațial

Editia PDF

Bancul zilei

Parintele Vasile a strâns 5 ani bani pentru clopotnita, dar nu i-au ajuns decât pentru un BMW.  

Parteneri

Alte publicatii

    Intrebarea zilei

    Sute de persoane au ieșit în stradă pentru a protesta împotriva resticțiilor legate de COVID. Care ar trebui să fie pasul următor?

    vezi raspunsuri

    Copyright 2006-2020 © Ziaruldeiasi.ro Toate drepturile rezervate.