
„Minte ca o gazetă rusească” – Nicușor Dan îl contrazice pe George Simion după ce acesta a susținut că fondurile de la Bruxelles pentru România vor fi tăiate din iunie

Candidatul AUR la alegerile prezidenţiale George Simion a transmis, joi, că din vina guvernelor neserioase, EcoFin ne va stopa în iunie fondurile UE, în replică, contracandidatul independent Nicuşor Dan acuzându-l că „minte ca o gazetă rusească” şi că nu există nici o decizie sau procedură de suspendare a fondurilor europene pentru România, de care ne „salvează” azi de la Bruxelles, unde a fugit de dezbatere, transmite News.ro.
George Simion a scris o postare, joi, în care arată că se află la Bruxelles şi că se va concentra pe reîncererea discuţiilor, după ce, din vina guvernelor neserioase, EcoFin ne va stopa în iunie fondurile UE.
„Azi sunt la Brussels. Din vina guvernelor neserioase, EcoFin ne va stopa în iunie fondurile UE. Azi concentrarea mea va fi pe reînceperea discuţiilor ca această decizie nedreaptă să nu se aplice! Luptăm pentru România”, a scris Simion într-o postare pe Facebook.
„Contracandidatul meu minte ca o gazetă rusească. Nu există nici o decizie sau procedură de suspendare a fondurilor europene pentru România, de care ne „salvează” azi de la Bruxelles, unde a fugit de dezbaterea cu mine”, a replicat Nicuşor Dan, tot pe Facebook.
„O nouă declaraţie complet iresponsabilă după cea cu privire la Visa Waiver, sau cea a colegului său din AUR, despre naţionalizarea caselor românilor din diaspora. Asistăm la o nouă păcăleală după cea cu casele de 35.000 de euro, “turul doi înapoi”, reducerea cu 500 de mii de persoane a personalului bugetar şi multe altele”, mai scrie Nicuşor Dan.
Publicitate și alte recomandări video