Noua Generație Imperial - la prima ieșire internațională
anunturi
Eurotrip
grandchef
anunturi
Bolta rece
anunturi
metalco

vineri, 04.12.2020

Eveniment (P)

Noua Generație Imperial - la prima ieșire internațională

GALERIE
QD6A9659doiIMG_6286_DSC0040_DSC0263_MG_3216-bunagjfjtuIMG_6287IMG_6288IMG_6289IMG_6290IMG_6291IMG_6295IMG_6298IMG_6300IMG_6312 (1)PHOTO-2018-10-15-15-01-53unu
 • QD6A9659
 • doi
 • IMG_6286
 • _DSC0040
 • _DSC0263
 • _MG_3216-buna
 • gjfjtu
 • IMG_6287
 • IMG_6288
 • IMG_6289
 • IMG_6290
 • IMG_6291
 • IMG_6295
 • IMG_6298
 • IMG_6300
 • IMG_6312 (1)
 • PHOTO-2018-10-15-15-01-53
 • unu
- +

Noua Generație Imperial Dance School scrie istorie în ceea ce privește avansarea în clase valorice și sunt pregătiți să cucerească scena internațională de dans sportiv.

Anul 2018 se va incheia pentru sportivii de la Imperial cu o competitie internationala, chiar de ziua Romaniei, asfel 1 decembrie ii va gasi pe acestia pe ringul de dans din Maribor, Slovenia la cea dea XX-a editie a Maribor Open, o competitie de renume international cu participanti din peste 25 de tari .

3 perechi sunt la prima iesire internationala dar evolutia extraordinara pe care acestia au avut-o anul acesta ne da incredere sa credem ca vor reusi sa reprezinte Romania cu brio la aceasta competitie importanta“ antrenor Georgiana Ciutoiu.

Perechea Stefan Coroi- Ana Olaru, proaspeti promovati in clasa D 10-11 ani ,au avut poate cel mai fulminant traseu de anul acesta. Luna martie ii gasea la clasa Precompetitional, iar pe data de 17 noiembrie au promovat in clasa D, trecand de clasa H si Clasa E in doar 8 luni de zile, strangand in aceste 8 luni 8 medalii de aur, 2 de argint si 2 de bronz si un onorabil loc 4 la Campionatul National de Clasa E 10-11 ani.

Harbu Damian - Ana Macovei, este o pereche formata in iulie anul acesta si au promovat la Clasa D 10-11 ani tot dupa  competitia din 17 noiembrie . Ana Macovei este finalista la Campionatul National Standard 6-9 ani si Latino 6-9 ani de anul acesta, iar impreuna cu noul partener participa la o categorie de varsta mai mare de 10-11 ani reusind sa stranga in palmares in cele 2 luni de competitii 2 medalii de bronz, 2 de argint si un loc 5 in finala Campionatului National de Clasa E 10-11 ani desfasurat la Cluj -Napoca in 29-30 septembrie.

Perechea intitulata si M&M, Mario Costin - Maria Mistireanu, au participat la primul concurs impreuna in martie 2018 la categoria debutanti 10-11 ani, iar acum sunt promovati la Clasa E 10-11 ani. Au parcurs cele 3 clase de Debutanti, Precompetitional si Hobby in doar 8 luni  obtinand o medalie de bronz, 4 de argint, 6 medalii de aur si un loc 5 lin finala Campionatului National de clasa Hobby 10-11 ani.

Pregatirea de anul acesta a fost una intensa si foarte clar personalizata pentru fiecare pereche in parte tocmai pentru a le putea valorifica potentialul intr-un timp cat mai scurt. De obicei, perechile avanseaza de la o clasa la alta in jumatate - 1 an de zile, sau chiar mai mult in functie de clasa si varsta la care concureaza. Ce este clar este ca pentru a avansa 3 clase valorice intr-un timp de doar 8 luni de zile este remarcabil! Aici este rezultatul unei munci de echipa intre  pasiunea sportivilor, daruirea parintilor si profesionalismul antrenorilor, iar cu totii suntem incantati de ceea ce au reusit ei sa obtina! ” antrenor Adrian Ciutoiu.

Pe langa sportivii care se vor deplasa in Slovenia, s-au mai remarcat si sportivii Adelin Visostchi -Natalia Catana care au promovat de la clasa Hobby la clasa E, fiind semifinalisti la campionatul National de Clasa Hobby, la precompetitional si debutanti  perechile Ioan Timmerman - Catalina Elena Pasare, Andrei Carauș - Alexandra Carauș, Sebastian Butnaru - Dariana Butnaru, Luca Timmerman - Maya Tarca, Rares Sârcu - Cristina Amurăriței, Andrei si Ana Carausu, Dariana si Sebastian Butnaru, Iraida Barboiu si Robert Tanase, Carina Apostu, Rhyanna Roibu, Ana Maria Pasare, Adela Vasile, Adrian Ionescu si Ioana Juganu, Alesia Anita, Cristina Amuraritei si Rares Sarcu, Victor Dobrin si Alessia Ionasanu si au obtinut finale si clasari pe podium la numeroase concursuri zonale si nationale.

Foarte multi dintre copiii care calca pragul scolii de dans Imperial, nici nu se gandesc la performanta, vrajiti de muzica, purtati de curiozitate ,incearca sa descopere si sa se bucure de beneficiile pe care dansul le aduce in viata tutror celor care-l practica, iar noi le ghidam pasii spre performanta celor care isi doresc si au abilitatile necesare .

La 13 ani de activitate Imperial Dance School, clubul de dans sportiv condus de Georgiana si Adrian Ciutoiu se poate mandri cu o a doua generatie de sportivi care tind catre cele mai inalte trepte nationale si internationale. In cei 13 ani de activitate, sute de sportivi au fost initiati si au cunoscut succesul la competitii nationale si internationale iar dintre acestia o parte inca sunt in domeniul dansului sau domenii conexe.

Imperial Dance School putem spune ca este o rampa de lansare la nivel international. ”Avem in acest moment 2 perechi de dansatorri care reprezinta Republica Moldova si Irlanda si care participa la Campionate si Cupe Mondiale pentru aceste tari .Ne bucuram sa stim ca sportivi din prima noastra generatie au ajuns atat de sus si le putem fi in continuare aproape .Ei locuiesc si se antreneaza in continuare in Iasi in cadrul cublului ba mai mult sunt antrenori la randul lor pentru noua generatie .” sustine Georgiana Ciutoiu.

In luna septembrie, perechea Alexei Melentii -  Avram Raluca, a reprezentat Republica Moldova la Cupa Mondiala de standard Adulti unde a reusit sa se califice pana in sferturile competitiiei, iar perechea Elvin Constantin - Desislava Trifonova reprezentand Irlanda va participa la Campionatul Monidial de Tineret 10 dansuri in 8 decembrie, Guadalajara, Spania si Campionatul Mondial de Tineret Latino Riga, Letonia pe data de 15 decembrie.

Este adevarat  faptul că majoritatea sportivilor din orice scoala de dans nu au in final o carieră de dans profesională. Multi s-ar intreba ce este de câștigat din nenumăratele ore de antrenament, investiția financiară făcută și sacrificiul personal plătit în căutarea talentului în arta dansului? La Imperial ne străduim să oferim sportivilor noștri nu numai abilitățile tehnice de dans pentru a-și desfășura o carieră de dans profesional, dacă ar fi interesați, dar mai important, să-i inarmam  cu abilități esențiale de viață care să ducă la succes în tot ceea ce urmăresc.

Se fac amintiri minunate, se formează prietenii de-o viata și se dezvoltă obiceiuri de lucru. Sunt realizate obiective și tinerii dansatori învață să lucreze pentru atingerea acestor obiective.

Imperial Dance School oferă o pregătire tehnică remarcabilă într-un mediu pozitiv care se concentrează pe independenta, corectitudine, responsabilitate, respect și lucrul în echipă. Aceste abilități permit elevilor noștri să exceleze în fiecare aspect al vieții lor.
 
Pentru cursuri de dans - sediul este in Bulevardul Socola ( in incinta Tamaz ) sau pe pagina de facebook Imperial Dance School.

 

© Drepturi de Autor (Copyright) - Acest articol este proprietatea Ziarul de Iasi (www.ziaruldeiasi.ro) si este protejat de Legea dreptului de autor si drepturilor conexe (8/1996). Preluarea acestui articol se poate face, potrivit reglementarilor in vigoare, doar în limita a maximum 500 de caractere, urmate obligatoriu de un link directionat catre acest articol! Orice incalcare a acestor prevederi va fi supusa procedurilor pentru intrarea in legalitate si recuperarea daunelor.

Ultima ora

editorial

Amintiri

Cătălin ONOFREI

Amintiri

Ultimele zile ale comunismului.

Filmuletul zilei

opinii

Românitate absolută

Codrin Liviu CUȚITARU

Românitate absolută

Nu se mai putea sta în incinta clocotitoare! În frunte cu rectorul şi cu drapelul naţional, intonând, marţial, cântecul „Noi suntem români”, participanţii, încolonaţi militar, au ieşit vehement pe coridoare şi ulterior în stradă...

Moldova şi transportul durabil în Planul Naţional de Redresare şi Rezilienţă (II)

George ŢURCĂNAŞU

Moldova şi transportul durabil în Planul Naţional de Redresare şi Rezilienţă (II)

Nu poţi fluiera o simfonie, este nevoie de o orchestră

Bogdan ILIESCU

Nu poţi fluiera o simfonie, este nevoie de o orchestră

„It is the long history of humankind (and animal kind, too) that those who learned to collaborate and improvise most effectively have prevailed.”/ „Este învăţătura istoriei îndelungate a omului (şi a animalelor, de asemenea) că cei care au învăţat să colaboreze şi să improvizeze cel mai eficient au triumfat.” - Charles Darwin

pulspulspuls

Lovitură de Palat ratată de Peni Hill şi Electrician: au tras, dar mingea n-a ajuns la poartă

Lovitură de Palat ratată de Peni Hill şi Electrician: au tras, dar mingea n-a ajuns la poartă

Fiţi atenţi aicea, stimaţi telespectatori, cam cum se pune problema şi şmenul între conţilierii partidoiului ieşean, când e vorba de votat au ba în calitate de vice al premarelui pe omul buhaiului şantajist Ghihocel, cel pus pe liste de dipotatul deştept Grămadă în urma unui şantaj, aşa cum se aude prin piaţă la Alexandru, ba chiar şi pe la Nicolina (unii zic chiar că şi pe la piaţa de cornute de la Podu Iloaiei, lunea dimineaţă)! 

Caricatura zilei

Mireasa hoțomană

Editia PDF

Bancul zilei

O ambulanta goneste pe strazi si, la o intersectie rastoarna si accidenteaza un pieton. Soferul coboara imediat, ridica victima (...)

Linkuri

Alte ziare locale

  Intrebarea zilei

  Relaxarea condițiilpr de deplasare în starea de alertă va duce la:

  vezi raspunsuri

  Copyright 2006-2020 © Ziaruldeiasi.ro Toate drepturile rezervate.