Prima spălătorie self-service pentru câini, cu fise, din Iași. S-a deschis la Animax din Mall Moldova – FOTO/VIDEO

luni, 02 iunie 2025, 03:07
2 MIN
 Prima spălătorie self-service pentru câini, cu fise, din Iași. S-a deschis la Animax din Mall Moldova – FOTO/VIDEO

Magazinul ,,Animax” din Mall Moldova are un serviciu inedit pentru stăpânii de animale din Iași: o spălătorie self-service complet automată pentru câini, prima de acest fel din oraș.

Noul sistem le oferă proprietarilor o soluție rapidă, practică și accesibilă pentru îngrijirea patrupedelor.

Fise pentru spălatul câinilor

Funcționarea este simplă, cu o fisă în valoare de 30 de lei, câinele poate fi spălat, clătit, uscat și chiar parfumat, într-un spațiu special amenajat, igienic și prietenos. Spălătoria este dotată cu echipamente intuitive, iar întregul proces se desfășoară sub supravegherea stăpânului, într-un mediu controlat și sigur pentru animal.

Spațiul este gândit pentru a acomoda câini de diverse talii, iar serviciul se adresează tuturor celor care își doresc o soluție practică și eficientă pentru igiena patrupedului, fără stresul obișnuit al băii de acasă sau costurile unui salon specializat.

Spălătoria este ușor de folosit și pune la dispoziție o gamă completă de servicii: igienizare gratuită a cuvei de spălare; șampon hipoalergenic; șampon cu balsam și apă caldă; șampon pentru toate tipurile de blană; clătire cu apă caldă (35°C); balsam; clătire suplimentară (tot la 35°C); uscare blândă cu aer cald – nivel redus sau uscare intensă cu aer cald – nivel mare; parfum pentru blană și descărcare (îndepărtarea excesului de apă)

Sunt și promoții

Pe lângă serviciile de bază, pet shop-ul oferă și o promoție dedicată clienților fideli: pentru fiecare 200 de lei cheltuiți în magazin, aceștia primesc gratuit o fisă pentru spălătorie.

Potrivit angajaților ,,Animax”, spălătoria a fost deja utilizată de un număr considerabil de stăpâni. ,,Au fost destul de mulți căței până acum”, a declarat o angajată.

Publicitate și alte recomandări video

Comentarii