Prioritățile primarului Mihai Chirica pentru viitorii patru ani
anunturi
Eurotrip
grandchef
anunturi
Bolta rece
anunturi
metalco

ADVERTORIAL

Prioritățile primarului Mihai Chirica pentru viitorii patru ani

GALERIE
afis chirica
  • afis chirica
- +

Primarul interimar Mihai Chirica, candidatul PSD la Primăria Municipiului Iași, a prezentat public oferta electorală adresată ieșenilor. Structurat pe 36 de pagini, materialul tipărit care rezumă programul politic al lui Mihai Chirica și al echipei sale pentru Consiliul Local Iași reprezintă cea mai bună ofertă pentru continuarea schimbării Iașului în bine.

„Schimbarea în bine a orașului nostru se petrece chiar acum! De un an de zile, Primăria Municipiului Iași trăiește un nou început, bazat pe transparență, deschidere și eficiență. Ieșenii participă cu adevărat la luarea deciziilor care influențează viața comunității și se implică în proiectele mari ale Iașului. Alături de ieșeni, am structurat programul politic pe 36 de pagini, rezultând cea mai complexă ofertă politică a momentului”, a declarat Mihai Chirica.

Programul politic, care poate fi consultat și pe website-ul www.mihaichirica.ro, identifică priorități și oferă soluții pe mai multe domenii: transparență, educație, siguranță publică, asistență socială, sport, locuri de parcare, infrastructură, transport public, mediu, spații verzi și de agrement, turism, cultură și culte, dezvoltare economică.

„Proiectele rezumate în platforma program nu sunt simple soluții punctuale, ci fac parte dintr-o viziune de dezvoltare a orașului nostru pe termen mediu și lung. Vom folosi toate fondurile locale, guvernamentale și europene pentru a continua să schimbăm Iașul în bine. În același timp, cred că, pentru a ne atinge adevăratul potențial, noi toți trebuie să reînvățăm să discutăm și să colaborăm, onest și responsabil, pentru viitorul Iașului. De aceea, atât în această campanie electorală, cât și în perioada următoare, voi lăsa în primul rând să vorbească faptele pentru mine!”, a mai spus Mihai Chirica.

Biroul de Presă al Organizației Municipale Iași a PSD

Publicat la Comanda Partidului Social Democrat - Organizatia Judeteana Iasi, CUI AEP 21160002

© Drepturi de Autor (Copyright) - Acest articol este proprietatea Ziarul de Iasi (www.ziaruldeiasi.ro) si este protejat de Legea dreptului de autor si drepturilor conexe (8/1996). Preluarea acestui articol se poate face, potrivit reglementarilor in vigoare, doar în limita a maximum 500 de caractere, urmate obligatoriu de un link directionat catre acest articol! Orice incalcare a acestor prevederi va fi supusa procedurilor pentru intrarea in legalitate si recuperarea daunelor.

Ultima ora

editorial

Ultimul val

Cătălin ONOFREI

Ultimul val

Câţi oameni au înţelepciunea de a se îndoi de lucrurile în care cred cu atâta tărie?

Filmuletul zilei

opinii

Tokyo – motivul nostalgiei

Victor BEJAN

Tokyo – motivul nostalgiei

Trăgând cu ochiul, prin televizor, către Jocurile Olimpice de la Tokyo, nu se poate să nu mă ducă memoria și la lumea sportului nostru bahluian „oropsât”, vorba lui Creangă.

Măştile lui Adrian Marino (II)

Florin CÎNTIC

Măştile lui Adrian Marino (II)

În preambulul centenarului de la naştere (5 septembrie) aş cere îngăduinţa ca să amorsez dezbaterea reluând acest text, în trei părţi, scris în 2015, la un deceniu de la moartea cărturarului. E o discuţie care se cuvine făcută fără patimă, dar şi fără parti pris-uri, pentru a descrie şi devoala măştile succesive care se întrevăd sub chipul sever, aulic, al ieşeanului apostat.

...Şi parfumul de tei în Copou

Radu PĂRPĂUȚĂ

...Şi parfumul de tei în Copou

Se întâlneau în jurul Universităţii. Se plimbau, ţinându-se de mână, pe dealul Copoului şi pe străzile din jur: până la Biblioteca Eminescu şi luând-o apoi câteva sute de metri spre Păcurari, până-n parcul Copou spre liceul Negruzzi sau prin încrengătura de uliţe repezi din sus de liceu, pe partea cealaltă până ieşeau în Sărărie - în acest din urmă loc chiar nu-i întâlnea nimeni cunoscut. Când se întâlneau cu vreun profesor de-al lor, le era ruşine şi îşi desprindeau repede mâinile, deşi - îşi dădeau seama - profesorul sau profesoara zâmbeau când îi vedeau. Lui i s-a părut că a văzut o dată un fel de înduioşare în ochii unei profesoare la vederea lor.

pulspulspuls

Iaca secretul dosarului surpriză care a adus un vice nou la Roznovanu!

PULS

Iaca secretul dosarului surpriză care a adus un vice nou la Roznovanu!

Vă povesteam ieri aicea la rubricuţă, stimaţi telespectatori, despre cum s-a făcut şi s-a dres încât noul vice dat afară din USR, junele Ciorăpel, avea deja dosarul făcut, la cheie, ca să conteste în instanţă decizia partidului de a-l exclude, contestaţie fără de care omul ar fi rămas fără mandat şi, evident, ciuciu vice dup’aia. 

Caricatura zilei

Propunere de nou sport olimpic

Editia PDF

Bancul zilei

Când ma întâlnesc în parc si vorbesc cu barbati casatoriti, am impresia ca toti traim cu aceeasi femeie! (...)

Parteneri

Alte publicatii

    Intrebarea zilei

    Sute de persoane au ieșit în stradă pentru a protesta împotriva resticțiilor legate de COVID. Care ar trebui să fie pasul următor?

    vezi raspunsuri

    Copyright 2006-2020 © Ziaruldeiasi.ro Toate drepturile rezervate.