anunturi
grandchef
Bolta rece
Iasi Tv Life
TeleM

duminica, 22.05.2022

Comunicat de presă

SPECTRUM APARTMENTS: CEL MAI BUN PROIECT REZIDENȚIAL DIN IAȘI ÎN 2018

GALERIE
14121528
 • 14
 • 12
 • 15
 • 28
- +

Fiecare dintre noi ne-am imaginat cel puțin o dată cum ar fi dacă am avea posibilitatea de a ne muta într-un apartament pe care să îl considerăm cu adevărat locul în care suntem ACASĂ. Locuința noastră nu poate fi doar un spațiu simplu în care ne retragem la finalul fiecărei zile ci locația în care ne găsim liniștea, care ne reprezintă și ne oferă posibilitatea ca totul să fie așa cum ne dorim.

Apartamentul sau casa în care locuim este propriul nostru cămin personal, oaza noastră de liniște, răsfăț și confort, spațiul în care lucrurile trebuie să se întâmple indiferent dacă suntem acasă sau nu. Mizând pe aceste aspecte esențiale, la care se adaugă principii importante precum eficiența energetică, siguranța și flexibilitatea, cel mai nou proiect rezidențial din Iași, SPECTRUM APARTMENTS vă oferă acum șansa de a vă muta acasă, în primele apartamente cu adevărat SMART din orașul nostru.

 
SPECTRUM APARTMENTS: PRIMUL PROIECT CU ADEVĂRAT SMART DIN IAȘI

V-ați imaginat vreodată cum ar fi dacă la voi acasă tehnologia s-ar îmbina perfect cu eleganța și confortul? Cât de ușoară ar fi viața pentru fiecare dintre voi dacă ați avea la dispoziție SISTEME INTELIGENTE care să vă facă viața mai ușoară în fiecare zi? Dar dacă ați avea șansa de a beneficia de toate acestea într-o zonă ultra-centrală din Iași, aproape de tot și de toate dar în același timp departe de orice element care v-ar putea afecta liniștea și confortul în căminul vostru personal?

Poate vi se pare că sună prea bine pentru a fi adevărat însă să știți că acum acest lucru este posibil, chiar la noi în oraș, într-o zonă bine aleasă pentru ca voi să beneficiați de toate avantajele dorite. La SPECTRUM APARTMENTS, acum aveți posibilitatea de a alege locuințe cu adevărat valoroase, care să merite investiția făcută pe termen lung și în care să vă facă cu adevărat plăcere să locuiți mult timp de acum înainte.

Sistemele de ultimă generație pe care le puteți alege atunci când vă achiziționați un nou apartament în cadrul primului proiect SMART HOME din Iași vă asigură cel mai bun confort vouă, celor care doriți să adoptați un stil de viață modern. Mai mult decât atât, dat fiind faptul că achiziția unui nou apartament reprezintă cea mai mare investiție din viața multora dintre noi, la SPECTRUM APARTMENTS se pune accentul pe sisteme care vă permit să eficientizați costurile de întreținere pentru ca investiția făcută să fie una cu adevărat valoroasă pe termen lung.
Gama variată de facilități inteligente pe care vi le punem la dispoziție vă va ajuta să amortizați investiția inițială fără a fi nevoiți să faceți compromisuri în ceea ce privește calitatea stilului de viață adoptat și confortul înlesnit de conceptul SMART HOME.

 
 

SIGURANȚA VOASTRĂ ESTE CEA MAI IMPORTANTĂ

Atunci când luați decizia de a vă muta într-o locuință nouă, un factor esențial pe care trebuie să îl aveți în vedere este zona în care veți locui și siguranța pe care aceasta v-o asigură. Acordați-vă câteva minute pentru a vă gândi la ceea ce contează cu adevărat pentru voi, cei care vă aflați în căutarea unei noi locuințe care să aibă potențialul de a deveni căminul vostru personal. Cum ar fi dacă ați avea acces la sisteme de ultimă oră care vă permit să controlați și să monitorizați facilitățile din propria locuință indiferent dacă sunteți în interior sau la distanță?

La SPECTRUM APARTMENTS, securitatea fiecărui apartament este un factor cheie și secretul vostru va fi bine păstrat pe telefonul mobil de pe care veți putea accesa și controla aceste sisteme de oriunde ați fi în lume. Armarea sistemului de securitate cu ajutorul telefonului mobil conectat la Internet reprezintă o funcționalitate SMART de care avem cu adevărat nevoie în 2018 pentru a avea mereu certitudinea că ACASĂ totul este în siguranță, oriunde ne-am afla noi.

 
CONFORTUL VIITOAREI TALE LOCUINȚE SMART

Locuințele din cadrul celui mai nou complex rezidențial din Iași și primul care vă oferă opțiuni cu adevărat smart în orașul nostru vin la pachet cu opțiuni diverse care vă oferă FLEXIBILITATE. Astfel, voi veți putea alege ceea ce cosiderați că aveți nevoie pentru a vă personaliza viitorul apartament și a-l transforma în căminul în care v-ați dorit mereu să locuiți.

Multiplele variante de setare a CONFORTULUI TERMIC în funcție de anotimp sau de perioade prestabilite vă vor asigura confortul în noua voastră locuință. În plus, variantele de JOCURI DE LUMINI pe care le veți putea alege pentru diversele zone ale noului vostru apartament și setarea acestora în funcție de necesități vor reprezenta beneficii importante pe care nu trebuie să le treceți cu vederea.

Sistemele inteligente alese pentru aceste apartamente vor permite aprinderea sau stingerea automată a luminilor la lăsarea serii și la venirea dimineți precum și accesul de pe dispozitive smart precum întrerupătoarele KNX. Astfel, nu va fi irosită energia inutil și investiția voastră inițială va fi cu adevărat valoroasă pe termen lung.

Tot ceea ce vă puteți dori pentru a vă asigura confortul în noua voastră locuință poate deveni realitate în cadrul celui mai nou și mai bun proiect rezidențial din Iași. La SPECTRUM APARTMENTS, veți putea beneficia de sisteme automate de prins jaluzele și draperii între geamuri, de centrale termice, aparate de aer condiționat și electrocasnice de ultimă generație integrate în performantul sistem KNX.
 
 
 LA SPECTRUM APARTAMENTS, POȚI INTERACȚIONA CU LOCUINȚA TA

V-ați gândi vreodată cum ar fi dacă ați avea posibilitatea de a interacționa cu locuința voastră pentru ca aceasta să devină căminul perfect pentru voi? Noul device KNX-IoT pus la dispoziția voastră în cadrul acestui nou proiect din orașul nostru vă oferă șansa integrării cu un asistent vocal și alte echipamente de ultimă generație care vor transforma în totalitate imaginea pe care o aveați despre locuințele moderne.

În plus, conectarea audio-video la acest sistem pentru acces facil de pe orice dispozitiv și integrarea electrocasnicelor din noua generație reprezintă facilități smart care vor acoperi nevoile voastre cu privire la accesul garantat la comenzile automate care fac lucrurile să se întâmple chiar și atunci când voi nu sunteți acasă.

 
CEL MAI BUN PROIECT REZIDENȚIAL DIN IAȘI VĂ PREMIAZĂ

Mai mult decât atât, reprezentanții acestui proiect unic în Iași v-au pregătit și PREMII în valoare de 51.430 EURO pentru ca voi să dați startul unei noi vieți în noul CARTIER SMART în care nu vă va lipsi nimic. Printre premii se numără un loc de parcare subteran, amenajarea smart a unei bucătării, echipament personalizare soft Smart House și Premiul cel Mare, un Autoturism Smart Electric.

Toate persoanele care, până la data de 30 iunie 2018 inclusiv, încheie un antecontract / o promisiune de vânzare-cumpărare pentru un apartament în Ansamblul Imobiliar Spectrum Apartments și achită un avans de 20% din valoarea imobilului vor putea câștiga, prin tragere la sorți, unul din premiile menționate.

SPECTRUM APARTMENTS este primul proiect SMART HOME adevărat din Iași, creat din dorința de a acoperi nevoile voastre, a celor care vă doriți să cumpărați o locuință nouă în care totul să fie pus la punct pentru voi într-o manieră inteligentă. Mai mult decât atât, acest proiect este echivalentul îmbinării perfecte a tehnologiilor smart care asigură CONFORT, FLEXIBILITATE, SIGURANȚĂ și EFICIENȚĂ ENERGETICĂ.

© Drepturi de Autor (Copyright) - Acest articol este proprietatea Ziarul de Iasi (www.ziaruldeiasi.ro) si este protejat de Legea dreptului de autor si drepturilor conexe (8/1996). Preluarea acestui articol se poate face, potrivit reglementarilor in vigoare, doar în limita a maximum 500 de caractere, urmate obligatoriu de un link directionat catre acest articol! Orice incalcare a acestor prevederi va fi supusa procedurilor pentru intrarea in legalitate si recuperarea daunelor.

Ultima ora

editorial

Generaţia de AUR şi sporturile

Nicolae GRECU

Generaţia de AUR şi sporturile

Stimaţi iubitori de fotbal şi sporturi din spaţiul carpato-danubian-pontic, realizăm acum că noi, condeierii, pixarii şi tastatorii în domeniu am greşit în masă în aprecierile noastre.

opinii

Creşterea oraşului

arh. Ionel OANCEA

Creşterea oraşului

După reculul din anii postcomunişti, când falimentul industriei ieşene a distrus zeci de mii de locuri de muncă, dezvoltarea Iaşului a fost previzibilă. În fapt este marele pol de atracţie al regiunii Nord-Est şi unul dintre cele mai mari din ţară.

Lumina de la capătul Luminiţei

pr. Constantin STURZU

Lumina de la capătul Luminiţei

Aşa cum ni se relatează în pericopa evanghelică ce se citeşte mâine în bisericile ortodoxe (de la Ioan 4, 5-42), Iisus are un dialog deloc comod cu o femeie ce venise să scoată apă de la o fântână din Samaria, de lângă cetatea Sihar, acolo unde Domnul, ostenit de călătorie, se aşezase în aşteptarea ucenicilor plecaţi să cumpere de mâncare.

Identitate personală, identitate etnică, identitate naţională (IV)*

Eugen MUNTEANU

Identitate personală, identitate etnică, identitate naţională (IV)*

Articolul se referă pe scurt la apariţia componentei romanice a conştiinţei inaţionale a românilor.

pulspulspuls

Băieţii de la cumătrie, supăraţi pe sponsorii lui Maia Sandu

PULS

Băieţii de la cumătrie, supăraţi pe sponsorii lui Maia Sandu

Auzim prin zona băieţilor de la cumătrie că e mare agitaţie în zona acestora, cu tot sprijinul indirect de care beneficiază ei dinspre palatul cel roznovan, pe motiv că sunt prea şuntaţi de concurenţa pe bune care vine dinafara Iaşului cu bani tot mai mulţi de investit în cartiere întregi de blocuri.

Caricatura zilei

Cireșe, nu ruble

Editia PDF

Bancul zilei

Doi rechini : - Ce faci, ma? - Am fost bolnav... - Pai, ce-ai avut?  - Am mâncat un general rus si o saptamân (...)

Linkuri sponsorizate

Parteneri

Alte publicatii

  Fotografia zilei

  Intrebarea zilei

  Implementarea benzii unice pentru mijloacele de transport în comun pe toată lungimea șoselei Nicolina, o apreciați ca fiind benefică fluidizării traficului din zonă?

  vezi raspunsuri

  Copyright 2006-2020 © Ziaruldeiasi.ro Toate drepturile rezervate.