
Un grav accident rutier a avut loc în această seară în localitatea Ipatele, județul Iași. Un pieton a fost lovit de un autoturism, iar impactul i-a fost fatal.
UPDATE – La data de 7 ianuarie a.c., în jurul orei 18.20, polițiștii Serviciului Rutier Iași au fost sesizați cu privire la faptul că, în comuna Ipatele, a avut loc un accident rutier soldat cu victime omenești.
Din cercetările efectuate până în prezent, s-a constatat faptul că un bărbat în vârstă de 53 de ani ar fi fost acroșat și accidentat mortal de un autoturism condus de un bărbat.
Șoferul a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, iar cercetările sunt continuate.
ȘTIRE INIȚIALĂ
Potrivit reprezentanților ISU Iași, echipajul SMURD care a ajuns la fața locului se afla în misiune pentru un alt caz. Din păcate, victima prezenta „leziuni incompatibile cu viața”, fiind declarat decesul.
„Un pieton a fost lovit de un autoturism. Un echipaj SMURD care intervenea la un alt caz a oprit la locul accidentului. Victima prezenta leziuni incompatibila cu viața”, au precizat reprezentanții ISU Iași.
Polițiștii au deschis o anchetă pentru a stabili circumstanțele în care s-a produs accidentul.
Publicitate și alte recomandări video