Final in forta

sâmbătă, 27 noiembrie 2004, 00:00

CFR Moldova Iasi a incheiat sezonul divizionar C din oras, echipa antrenata de Cornel Costachescu si Adi Cotan invingind ieri, cu 2-1, formatia bacauana Pambac. Dupa ce fabricantii de macaroane au condus la pauza, prin golul marcat de Hanga (’33), dar Maxim (’58) si Ipate (’77) au intors scorul intr-un final in care s-au dictat trei eliminari: bacauanii Hurdubei (’78) si Dobos (’80), dar si ieseanul Brighiu (’89). CFR Moldova a jucat in urmatoarea formula: Avadanii – Ghinea (’52 – Paius; ’75 – Mertic), Miron, Raileanu, Maxim – C. Ungureanu, Ilade, Ciolpan I, Virlan – Brighiu, Ipate (’87 – Carcea).
Echipa secunda a lui Poli, pregatita de Adi Kereszy, a invins la scor, in deplasare, formatia Cimentul Bicaz, cu 6-1, dupa ce la pauza scorul a fost de 1-0 pentru gazde! Si in acest meci s-au dictat trei eliminari, doi jucatori bicazeni fiind eliminati la scorul de 1-4, iar Stiubei a parasit terenul de joc dupa ce scorul a fost stabilit, golurile iesenilor fiind marcate de Gherasim (2), Filip, Stiubei, Such si Micu. Au jucat la Poli II: B. Costas – Filip, Such, Marin, Chirasca, A. Ungureanu – Tincu, Vintila (’46 – Gherasim), Micu – Palimaru (’87 – Caragea), Dogaru (’46 – Stiubei). (OM)