Stadion "ARO": vreme friguroasa, teren bun, spectatori 500.
Cartonase galbene: Cumpanasu (min.15), Cozma (min.21), Dinu (min.76), Craioveanu (min. 76), Din (min.88).
Aro Cimpulung: Ceclan, Jitaru, Ilie Ionut, Cumpanasu(min.25 -Stefanica), Ceapraz, Gorgonaru, Galea, Gheorghe (min.46 -Moldoveanu), Butoiu, Din, Constantin (min.46 – Craioveanu). Antrenor – Ionel Augustin.
Laminorul Roman: Branet, Beceru, Ghinea, Ghidarcea, Dinu (min.85 – Gheorghiu), Cozma, Susanu, Mitruc, Serban (min.75 – Ioan Radu), Andries, Cimpeanu. Antrenor – Ioan Radu.
Arbitru – Vasile Bratu (Amara).
Asistenti: Calin Caia si Florin Buturca, ambii din Satu Mare.
Observator FRF – Vasile Tarcan (Tirgu-Mures).
1-0, min.81: Din executa impecabil o lovitura libera de la 17 metri, usor lateral stinga si trimite balonul in coltul lung al portii lui Branet.

Simbata, cu un lot decimat de accidentari si absente, Laminorul Roman nu s-a putut impune in fata fotbalistilor din Cimpulung, chiar daca acestia nu au demonstrat prea mult ca au un lot redutabil. Lipsa din teren a lui Tapu si Zaharia, evolutia incerta a lui Ioan Radu au facut ca echipa tevarilor sa nu mai practice acelasi joc sigur si eficient ca pina acum. In prima parte a jocului, dupa o perioada in care ambele echipe s-au tatonat reciproc, gazdele au preluat controlul jocului, fara a pune insa in pericol prea mare buturile portii aparate de catre Branet. Cu toate acestea, in ultimul minut de joc al primei reprize, romascanii au fost la un pas de gol, insa, dupa ce Andries a primit o centrare de pe partea dreapta, romascanul a ratat interceptia balonului, la aproximativ 7 metri de poarta lui Ceclan.
In cel de-al doilea mitan, ambele echipe au apasat putin pe acceleratie, fortind inscrierea golului. Prima faza notabila a reprizei a doua a apartinut gazdelor, care, in minutul 51, aflate la cirma jocului, Gheorghe suteaza foarte puternic, de la 16 metri, insa balonul trece peste poarta lui Branet. Dupa 20 de minute, faza s-a repetat, insa autorul sutului a fost altul: Moldoveanu. Nici acesta nu a reusit sa deschida scorul. In minutul 5, Ceapraz patrunde pe partea stinga, intra in careul romascanilor, Branet ii iese in intimpinare, insa sutul trimis de catre fotbalistul echipei gazda, de la 10 metri, se scurge pe linga stilpul din dreapta al portii tevarilor. Singura faza de gol a romascanilor – dar si cea mai mare ratare a meciului – i-a apartinut lui Cimpeanu, in minutul 80, cind acesta a reusit sa scape singur spre poarta lui Ceclan, l-a driblat pe goalkeeper-ul gazdelor, insa, dupa ce a intrat in unghi, in loc sa incerce un sut direct spre poarta, a preferat sa centreze in careu, spre Ioan Radu. Fundasii cimpineni au reusit sa respinga balonul. Un minut mai tirziu, gazdele au deschis tabela de marcaj prin reusita de exceptie a lui Din, care a transformat impecabil o lovitura libera din marginea careului de 16 metri. Chiar daca, dupa primirea golului, romascanii au fortat egalarea, ei nu au reusit sa puna in pericol buturile portii cimpinene. In schimb, cu doar un minut inaintea expirarii timpului regulamentar de joc, Stefanica suteaza puternic, de la 15 metri, insa Branet reuseste sa boxeze balonul in afara suprafetei de joc. La finalul intilnirii, chiar daca echipa sa a pierdut jocul, antrenorul Ioan Radu a afirmat ca este multumit de prestatia elevilor sai. "Cu un lot atit de subtire, avind in vedere si faptul ca multi dintre titularii nostri de astazi nu au prea jucat in acest campionat, pot sa spus ca sint multumit de evolutia lor. Imi pare rau de greseala facuta de Branet la golul primit si de faptul ca nu am inscris atunci cind Cimpeanu a scapat singur spre poarta. Daca aceste doua lucruri nu se intimplau, cred ca altul era scorul final". (Bogdan GOTCA)