Eurotrip
epimedica
franco
mesterescu

Miliardar în ştreang

EXCLUSIV PRINT: Un miliardar din Iași și-a pus ștreangul de gât, dar s-a rupt craca

Un cunoscut miliardar din Iaşi, speculant imobiliar cu afaceri şi tranzacţii de ordinul milioanelor de euro, a scăpat miraculos alaltăseară de la o moarte sigură după ce a încercat să se spânzure.

GALERIE
streang_padure
  • streang_padure
- +

Un cunoscut miliardar din Iaşi, speculant imobiliar cu afaceri şi tranzacţii de ordinul milioanelor de euro, a scăpat miraculos alaltăseară de la o moarte sigură după ce a încercat să se spânzure în pădurea de la Bârnova. Norocul lui chior: creanga de care şi-a agăţat frânghia s-a rupt la timp, înainte de a-şi da duhul. Acesta apucase deja să trimită fotografii şi mesaje apropiaţilor despre iminenţa actului suicidar, iar aceştia au sunat de urgenţă la Poliţie. Alertaţi, oamenii legii l-au căutat în zonă şi, într-un final, l-au găsit la marginea pădurii, văitându-se. Bărbatul se plângea că nu mai poate de şale, lovindu-se de la căzătură. Pe larg despre motivele pentru care un miliardar îmbogăţit în perioada boom-ului imobiliar, cu o soţie frumoasă şi doi copii, a decis să-şi ia zilele, deşi nu avea probleme financiare serioase, în ediția tipărită a "Ziarului de Iași".

Comentarii Facebook

(12 comentarii)

Citeste Faq
Scrie un comentariu

Toate campurile sunt obligatorii!

Cod verificare* Security Code
Toate campurile sunt obligatorii!
Comentariile cu continut licentios vor fi sterse.
Luni, 22 Februarie 2016, 12:28
Cristi
Omul asta are probleme serioase cu banii....cred ca asta la facut sa-si puna funia in gat. Pacat dar posibil sal ajunga si blestemele oamenilor care lea vandut pamanturile.
Duminica, 21 Februarie 2016, 10:12
Adrian
Daca are ordin de restrictie inseamna, prin logica, ca este si in divort, deci a vrut sa impresioneze tampit, nenea asta. Ma intreb, nu ar trebui cercetata si nevasta pentru tepele pe care le-au dat impreuna sau cum ea n-a fost complice?
Sambata, 20 Februarie 2016, 16:14
Dinu
Rudele au fost puse in alerta cu un selfie facut de el trimis prin multimedia?
Sambata, 20 Februarie 2016, 14:37
fiji
ZDI, iar aţi dat-o pe "miliardari"? Sunteţi de-a dreptul bolnavi. Mi-a sărit inima din piept pentru că am crezut că e vorba de Ţiriac, deocamdată singurul veritabil miliardar român! Unul avem şi-l omorâm şi pe el?!?
Sambata, 20 Februarie 2016, 14:21
finul
De tot rasul, ca la asa prositie nu ramane decat sa razi de "miliardar". Probabil rugaciunile amantei isi fac efectul si in cazul sau, ca na....nu se putea si fara o amanta pe langa el, pe care o prezenta lumii ca drept iubita.Un mare batjocoritor, urmatorea data sa nu mai apeleze la rapca pentru a se sinucide.
Sambata, 20 Februarie 2016, 13:26
toto
Cine-i frate miliardarul asta de nu stie cum sa se sinucida? Zapodeanu nu e ca nu are nevasta frumoasa,sic...si atunci? Cihodaru nu ca-si iubeste prea mult amanta, Gheorghiu ala cu amanetele de a facut si camatarie nu e ca e prea las ca sa o faca iar alti speculanti nu mai stiu sa fie miliardari sau,poate, vor mai fi fiind si altii? haaa?
Lulu Sambata, 20 Februarie 2016, 16:21
Cica ar scrie in ziar ca Mihai Petrisor, dar cine a auzit si de asta?
Sambata, 20 Februarie 2016, 12:33
maria
La articolul cu Iancu president la Senat am scris ca bunicasu a fost decan si ca el calca glorios pe urmele fameliei, adica la vremuri noi... tot noi! Un tinar fara pile intra greu sau deloc in sistem. De ce m-ati cenzurat? De ce ati sters comentariul? Ce era gresit in ce am spus?
Sambata, 20 Februarie 2016, 12:32
Harakiri
Sa-ncerce cu alta craca!
Sambata, 20 Februarie 2016, 09:50
krim
Basme !! si-a ales o craca care sa se rupa ! escrocul ramane escroc pana in ultima clipa.
Sambata, 20 Februarie 2016, 09:20
Alexandru
Cine e, Zapodeanu?
Sambata, 20 Februarie 2016, 06:32
george
NU AVEA PROBLEME FINANCIARE ,DOAR DE CONSTIINTA CA MULTI DORM PE STRAZI DUPA CE EL S-A INBOGATIT .CA SA DEVII MILIONAR DIN ASTA TREBUIE SA INSELI SA FURI CE ESTE A ALTUIA ..DZ NU LA LASAT SA-SI ISPASEASCA PEDEAPSA ATAT DE USOR MAI ARE SA-I DEA INCERCARI .EU NU-I POT SPUNE CA IN VIATA TOTUL SE PLATESTE ,EXISTA O JUSTITIE DIVINA CARE MAI DEVREME SAU MAI TARZIU PLATESTE .SA-I APERE DZ COPII DE PACATELE LUI .ASTA O SPUN SI ALTOR IMBOGATITI CARE AU FURAT DE LA POPORUL ROMAN ,L-A SARACIT SI UMILIT IAR EI HUZURESC .POLITICIENII NERUSINATI CARE NU VAD CE ESTE IN JURUL LOR CATA SUFERINTA SI AMAR AU SEMANAT IN TARA .DZ SA LE DEA DUPA FAPTELE LOR .
Iesean 1 Sambata, 20 Februarie 2016, 11:24
Atata timp cat iliescu se ranjeste la 90 de ani dupa o viata bazata pe crime si ticalosii, in ce justitie divina sa mai crezi?
Realist Sambata, 20 Februarie 2016, 09:27
Si de ce nu ar fi justitie divina? Doar pt ca esti tu Gica- contra?
gigi Sambata, 20 Februarie 2016, 07:14
Treaba cu "justitia divina" tine de basmul ieftin care este foarte apreciat de mintile credule si spalate pe creier. Corect spus ar fi fost: La baza fiecarei averi exista cel putin o ticalosie. Ei da... si omul avea procese de constiinta, nu din cauza intrarii in insolventa, ci din cauza datornicilor.
Sambata, 20 Februarie 2016, 04:07
ali
Un tepar.
Sambata, 20 Februarie 2016, 04:07
ali
Un tepar.
Sambata, 20 Februarie 2016, 09:50
krim
Basme !! si-a ales o craca care sa se rupa ! escrocul ramane escroc pana in ultima clipa.
Sambata, 20 Februarie 2016, 06:32
george
NU AVEA PROBLEME FINANCIARE ,DOAR DE CONSTIINTA CA MULTI DORM PE STRAZI DUPA CE EL S-A INBOGATIT .CA SA DEVII MILIONAR DIN ASTA TREBUIE SA INSELI SA FURI CE ESTE A ALTUIA ..DZ NU LA LASAT SA-SI ISPASEASCA PEDEAPSA ATAT DE USOR MAI ARE SA-I DEA INCERCARI .EU NU-I POT SPUNE CA IN VIATA TOTUL SE PLATESTE ,EXISTA O JUSTITIE DIVINA CARE MAI DEVREME SAU MAI TARZIU PLATESTE .SA-I APERE DZ COPII DE PACATELE LUI .ASTA O SPUN SI ALTOR IMBOGATITI CARE AU FURAT DE LA POPORUL ROMAN ,L-A SARACIT SI UMILIT IAR EI HUZURESC .POLITICIENII NERUSINATI CARE NU VAD CE ESTE IN JURUL LOR CATA SUFERINTA SI AMAR AU SEMANAT IN TARA .DZ SA LE DEA DUPA FAPTELE LOR .
Iesean 1 Sambata, 20 Februarie 2016, 11:24
Atata timp cat iliescu se ranjeste la 90 de ani dupa o viata bazata pe crime si ticalosii, in ce justitie divina sa mai crezi?
Realist Sambata, 20 Februarie 2016, 09:27
Si de ce nu ar fi justitie divina? Doar pt ca esti tu Gica- contra?
gigi Sambata, 20 Februarie 2016, 07:14
Treaba cu "justitia divina" tine de basmul ieftin care este foarte apreciat de mintile credule si spalate pe creier. Corect spus ar fi fost: La baza fiecarei averi exista cel putin o ticalosie. Ei da... si omul avea procese de constiinta, nu din cauza intrarii in insolventa, ci din cauza datornicilor.
Sambata, 20 Februarie 2016, 09:20
Alexandru
Cine e, Zapodeanu?
Sambata, 20 Februarie 2016, 12:32
Harakiri
Sa-ncerce cu alta craca!
Sambata, 20 Februarie 2016, 13:26
toto
Cine-i frate miliardarul asta de nu stie cum sa se sinucida? Zapodeanu nu e ca nu are nevasta frumoasa,sic...si atunci? Cihodaru nu ca-si iubeste prea mult amanta, Gheorghiu ala cu amanetele de a facut si camatarie nu e ca e prea las ca sa o faca iar alti speculanti nu mai stiu sa fie miliardari sau,poate, vor mai fi fiind si altii? haaa?
Lulu Sambata, 20 Februarie 2016, 16:21
Cica ar scrie in ziar ca Mihai Petrisor, dar cine a auzit si de asta?
Sambata, 20 Februarie 2016, 12:33
maria
La articolul cu Iancu president la Senat am scris ca bunicasu a fost decan si ca el calca glorios pe urmele fameliei, adica la vremuri noi... tot noi! Un tinar fara pile intra greu sau deloc in sistem. De ce m-ati cenzurat? De ce ati sters comentariul? Ce era gresit in ce am spus?
Sambata, 20 Februarie 2016, 14:37
fiji
ZDI, iar aţi dat-o pe "miliardari"? Sunteţi de-a dreptul bolnavi. Mi-a sărit inima din piept pentru că am crezut că e vorba de Ţiriac, deocamdată singurul veritabil miliardar român! Unul avem şi-l omorâm şi pe el?!?
Sambata, 20 Februarie 2016, 14:21
finul
De tot rasul, ca la asa prositie nu ramane decat sa razi de "miliardar". Probabil rugaciunile amantei isi fac efectul si in cazul sau, ca na....nu se putea si fara o amanta pe langa el, pe care o prezenta lumii ca drept iubita.Un mare batjocoritor, urmatorea data sa nu mai apeleze la rapca pentru a se sinucide.
Sambata, 20 Februarie 2016, 16:14
Dinu
Rudele au fost puse in alerta cu un selfie facut de el trimis prin multimedia?
Duminica, 21 Februarie 2016, 10:12
Adrian
Daca are ordin de restrictie inseamna, prin logica, ca este si in divort, deci a vrut sa impresioneze tampit, nenea asta. Ma intreb, nu ar trebui cercetata si nevasta pentru tepele pe care le-au dat impreuna sau cum ea n-a fost complice?
Luni, 22 Februarie 2016, 12:28
Cristi
Omul asta are probleme serioase cu banii....cred ca asta la facut sa-si puna funia in gat. Pacat dar posibil sal ajunga si blestemele oamenilor care lea vandut pamanturile.

Ultima ora

editorial

Alte partide, aceiaşi corupţi

Cătălin ONOFREI

Alte partide, aceiaşi corupţi

Există cerere, dar nu există nicio ofertă valabilă pe piaţa politică. Până când?

Filmuletul zilei

opinii

Trei cărţi

Bogdan CREȚU

Trei cărţi

Lectura este, dacă ne-o putem asuma ca atare, una dintre cele mai intime şi mai voluptoase experienţe existenţiale. Departe de a pune la lucru doar inteligenţa, raţiunea, cultura, ea reprezintă o formă de participare totală: citim cu tot ceea ce suntem, cu tot ce ştim, cu tot ce nu ştim, cu toate iluziile şi deziluziile noastre, citim cu toate limitele şi cu dorinţa de ni le depăşi, citim din convingere şi stupoare, citim din iubire de viaţă şi mai ales citim împotriva morţii, contopindu-ne cu textul şi păstrând în acelaşi timp distanţa critică.

Incidente…

Stelian DUMISTRĂCEL

Incidente…

Mai auzisem cuvântul incident, folosit pentru a numi, grăbit, în discursul jurnalistic, tot felul de întâmplări considerate de interes pentru public, unele mai aşa şi-aşa, altele cu urmări destul de grave, ori chiar foarte grave. Cel mai des, incidentul din mass-media apare pentru ceea ce, de fapt, înseamnăaccident (auto, de aviaţie etc.). 

Regina

Mihai DORIN

Regina

Vine dintr-o veche familie regală cu încrengături în aproape toată Europa, dar aceasta nu a împiedicat-o să-şi păstreze prospeţimea de spirit şi disponibilitatea generoasă de a fi aproape de oameni şi de lucrurile simple. 

pulspulspuls

E timpul ca Măricel să se apuce de treabă

E timpul ca Măricel să se apuce de treabă

Stau unii de pe la Consiliul Judeţean, stimaţi telespectatori, cât este ziulica de lungă şi dau în bobi cu speranţa de a ghici ce mai pune la cale preşedintele Măricel cu privire la ce are Iaşul mai tare şi mai important, anume festivalul internaţional de literatură FILIT. 

Caricatura zilei

Jacuzzi DIPI

 

Editia PDF

Bancul zilei

 La ora de desen, un copil desena un îngeras. Vine profesorul si-i zice: – Ce desenezi acolo? – Un î (...)

Intrebarea zilei

Ce reproșuri aduceți autorităților locale?

vezi raspunsuri