DESFĂȘURAREA PARTIDEI: Ucraina – Irlanda de Nord, scor final 0-2. EURO 2016

joi, 16 iunie 2016, 18:21

Ucraina și Irlanda de Nord s-au întâlnit pe ”Stade des Lumieres” din Lyon.

LIVE TEXT:

Min. 90+7: Final de joc la Lyon. Nord-irlandezii reușesc să se impună cu scorul de 2-0!

Min. 90+6: Gol Irlanda de Nord! McGinn majorează scorul cu un șut de la marginea careului de 6 metri!

Min. 90+4: Cartonaș galben pentru J. Evans!

Min. 90+2: Ultima schimbare pentru Irlanda de Nord! Iese C. Evans și intră McNair!

Min. 90: Arbitri dictează 6 minute de prelungire!

Min. 84: Cartonaș galben pentru Dallas pentru conduită nesportivă!

Min. 81: Schimbare și la Irlanda de Nord! Iese Wahington și intră Mageniss!

Min. 81: Ultima schimbare pentru Ucraina! Iese Kovalenko și în locul să intră tânărul Zinchenko!

Min. 73: O nouă schimbare la ucrainieni! Iese  Sydorchuk, locul său fiind luat de Garmash!

Min. 69: Schimbare în echipa Ucrainei! Iese Selesnyov și intră Zozulya!

Min. 69: Ocazie importantă pentru Ucraina! Kovalenko șutează de la 16 metri puțin pe lângă poarta lui McGovern!

Min. 66: Schimbare la Irlanda de Nord! Ward este înlocuit de McGinn!

Min. 65: Cartonaș galben pentru Sydorchuk!

Min. 61: Cartonaș galben pentru Ward!

Min. 58: Jocul a fost reluat cu o minge de arbitru. Partida a fost întreruptă timp de două minute!

Min. 49: Gol Irlanda de Nord! McAuley deschide scorul cu o lovitură de cap, după lovitura liberă bătută de Norwood!

Min. 48: Prima ocazie de gol a reprizei secunde aparține ucrainienilor. Selesnyov trimite cu capul din 6 metri puțin pe lângă poarta nord irlandezilor.

Min. 46: A început repriza a doua. Irlanda de Nord are lovitura de începere. Cei doi antrenori nu au făcut nicio schimbare. Plouă torențial la Lyon!

Min. 45: Pauză la Lyon. Ucraina și Irlanda de Nord se află la egalitate 0-0.

Min. 40: Cartonaș galben văzut de Seleznyov pentru un fault asupra lui Evans

Min. 34: Cea mai importantă ocazie de gol pentru Irlanda de Nord. Cathcart trimite o lovitura de cap puțin pe lângă poarta lui Pyatov.

Min. 33: Ocazie pentru Irlanda de Nord, fără rezultat însă pe tabela de marcaj.

Min. 28: Irlanda de Nord cere lovitură de la 11 metri la duelul dintre Khacheridi și Whasington.

Min. 24: Aplauze în memoria suporterului Nord Irlandez decedat înaintea meciului cu Polonia.

Min. 12: Ucraina domină partida însă fără a-și creea ocazii la poarta lui McGovern.

Min. 4: Primul șut pe spațiul porți aparține Irlandei de Nord. Dallas șutează de la aproximativ 25 de metri, șutul este însă reținut cu siguranță de Pyatov.

Min. 1: A început meciul de la Lyon! Lovitura de start a aparținut Ucrainei!

ECHIPELE DE START:

Ucraina: Pyatov – Fedetskyi, Khacheridi, Rakitskiy, Shevchuk – Sydorchuk, Stepanenko – Yarmolenko, Kovalenko, Konoplyanka – Seleznyov

Rezerve: Boyko, M. Shevchenko – Butko, Tymoshchuk, Kucher, Zozulya, Rotan, Budkivskiy, Rybalka, Garmash, Zinchenko, Karavaev

Selecționer: M. Fomenko

Irlanda de Nord: McGovern – Hughes, Cathcart, McAuley, J.Evans – C.Evans, Davis, Norwood – Ward, Washington, Dallas

Rezerve: Mannus, Carrooll – Hodson, Magennis, McNair, McCullough, Lafferty, Grigg, McGinn, Baird, Ferguson, McLaughlin

Selecționer: M. O’Neill