Miroslava, la al doilea eşec

luni, 17 noiembrie 2014, 02:42
Ştiinţa a coborât pe locul II în Seria I a Ligii a III-a

Ştiinţa Miroslava a suferit a doua înfrângere în actuala ediţie a Ligii a III-a de fotbal. În etapa a XII-a, formaţia pregătită de Cristi Ungureanu a cedat la Sfântu Gheorghe, în faţa Sepsi OSK, cu scorul de 1-2 (1-0). Ieşenii au deschis scorul în minutul 22, prin Talpan, care a transformat un penalty, iar gazdele au întors rezultatul după pauză, când au marcat prin Stîngă (’56, din penalty) şi Kurtuly (’83). În aceeaşi rundă, cealaltă echipă din judeţul Iaşi care activează în eşalonul trei, CSM Paşcani, a trecut la scor, 6-0, de Sporting Lieşti, toate golurile fiind înscrise în repriza secundă! În urma acestor rezultate, Ştiinţa a pierdut fotoliul de lider al seriei, formaţia din Miroslava, care are 24 de puncte din 10 meciuri, fiind devansată la golaveraj de Bucovina Pojorîta. CSM Paşcani se află pe poziţia a VII-a, cu 14 puncte obţinute în 11 partide.