Start cu stingul

duminică, 03 octombrie 2004, 23:00

Cu toata bunavointa, echipa ieseana nu putea incepe noul campionat cu o victorie la Bacau. Intr-un meci in care au facut legea, gazdele s-au impus in trei seturi, chiar fara a se intrebuinta din cale afara. Bacauancele au inceput in forta, conducind cu 5-0 in primele minute si distantindu-se progresiv. Penicilina a avut un final de set in forta, dar inutil, pierzind la 20, dupa ce a recuperat de la 14-23. In setul secund, bacauancele nu s-au mai relaxat pe final, scorul de 25-11 fiind elocvent. Se parea ca iesencele pot obtine macar setul de onoare, dupa ce au condus in cea de-a treia parte a meciului cu 12-9, 17-13, 20-17 si 22-20, perioada in care a iesit in evidenta Cati Covalciuc. Dar Mihaela Truta si Natalia Ignatusa nu mai au rabdare sa suporte un al patrulea set si Stiinta intoarce scorul la 25-22.
Penicilina: Visan (Purice, Covalciuc) – Ciubuc (T. Popa), Androhovici, Diaconita, Dvonici (L. Ionescu), M. Ionescu. Antrenor Aurel Cazacu. Simbata, in etapa viitoare, Penicilina intilneste pe teren propriu echipa Gaz Tirgu Mures. (Marius AMBROZIE)