FCU Craiova – UTA Arad, egal stabilit în prelungiri. Echipele sunt departe de play-off

vineri, 18 februarie 2022, 20:11
1 MIN

FCU Craiova 1948 și UTA Arad au terminat la egalitate, scor 1-1, la capătul primei partide din etapa 27 din Liga 1. Compagno a deschis scorul pentru olteni, iar Ongaro a restabilit egalitatea în minutele de prelungiri.

Gazdele au deschis scorul. Compagno (56) l-a învins pe Iacob cu o lovitură de cap.

Elevii lui Ionuț Badea au restabilit în cele din urmă egalitatea în minutele adiționale. Canadianul Ongaro (90+1) nu l-a iertat pe Popa și prin golul său a adus arădenilor un punct în cont.

S-a terminat 1-1 confruntarea din Bănie, iar în urma acestui rezultat gazdele ajung la borna 27 în clasament, în timp ce UTA are 34 de puncte și ratează șansa de a se apropia locurilor de play-off.