Reacția Simonei Halep după victoria cu Gabriela Ruse: A fost un meci greu

miercuri, 16 februarie 2022, 21:50

Simona Halep (23 WTA) s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Dubai, după ce a învins-o pe Gabriela Ruse (59 WTA), scor 6-3, 6-2.

"A fost un meci greu, mai ales mental. Am jucat târziu, a trebuit să aștept toată ziua pentru a juca. Gabriela este o mare luptătoare, lovește mingea puternic, nu e ușor să joc împotriva ei. Dar am mai înfruntat-o de două ori și am știut ce trebuie să fac. Sunt fericită pentru victorie și sper ca în meciul următor să joc mai bine. Îmi amintesc că a fost un public incredibil la meciul din 2020 cu Ons Jabeur, a fost o plăcere. Am luptat până la final, dar sper să nu mai ajung la 7-6 în setul decisiv. Voi da totul pentru a juca cel mai bun tenis al meu. A fost plictisitor să aștept 5-6 ore astăzi, până la meci. M-am uitat la alte meciuri, m-am relaxat în vestiar. Sunt fericită că am câștigat", a spus Simona Halep.