VIDEO Box pe terenul de fotbal între doi jucători la meciul Atletico Madrid- Barcelona

luni, 09 ianuarie 2023, 10:25
1 MIN
 VIDEO Box pe terenul de fotbal între doi jucători la  meciul Atletico Madrid- Barcelona

FC Barcelona a învins duminică, în deplasare, formaţia Atletico Madrid, scor 1-0, în etapa a 16-a din La Liga.Ousmane Dembele a marcat unicul gol al meciului de la Madrid, în minutul 22.

Pe final, în minutul 90+2, arbitrul Jose Luis Munuera Montero a eliminat cu roşu direct câte un jucător de la fiecare echipă: Savic (Atletico) şi Ferran Torres (Barcelona).Cei doi au fost implicați într-un duel teribil, în care s-au îmbrâncit și strâns de gât într-un duel demn de lupte greco-romane.Barcelona conduce în clasamentul din La Liga, cu 41 de puncte, în vreme ce Real Madrid a rămas cu 38 de puncte, potrivit ziare.com.