VIDEO Sorana Cîrstea și-a luat adio de la US Open. I-a stat în cale Karolina Muchova. REZUMATUL PARTIDEI

miercuri, 06 septembrie 2023, 07:09

Sorana Cîrstea a întâlnit o jucătoare aflată într-o zi de grație în sferturi la US Open 2023.

Karolina Muchova a avut răspuns pentru aproape orice lovitură a româncei, a comis foarte puține erori și a servit excelent sub presiune (a salvat 10 mingi de break, nouă dintre ele într-un singur game).

Sportiva din Cehia s-a impus după o oră și 38 de minute de joc, scor 6-0, 6-3, iar Sorana rămâne cu cel mai bun rezultat din carieră la un Grand Slam (a mai ajuns în această fază la Roland Garros 2009).