Galatasaray, cu Moruţan şi Cicâldău titulari, a fost eliminată din Cupa Turciei de o echipă din liga a doua

miercuri, 29 decembrie 2021, 09:44
1 MIN

Galatasaray a fost eliminată, marţi, pe teren propriu de formaţia Denizlispor, în 16-imile de finală ale Cupei Turciei.

La finalul celor 120 de minute de joc, scorul a fost egal, 3-3. Au marcat: Ozturk '29, Dervisoglu '49, Mostafa Mohamed '50 / Depe '9, Darri '38, Nelsson '90+9 (a).

La gazde, Olimpiu Moruţan şi Alexandru Cicâldău au fost titulari, Primul a jucat până în minutul 82, când a fost schimbat cu Berkan Kutlu, iar al doilea a fost schimbat la pauză cu Dervisoglu.

Moruţan a pasat decisiv la golul de 3-2. Ozturk a fost eliminat, în minutul 90+5. La loviturile de departajare, Denizlispor s-a impus cu 6-5. Doar Ogulcan Caglayan (Galata) a ratat.