Iran: Mirzapour – Kaabi (’67 – Borhani), Bakhtiarizadeh, Rezaei, Nosrati (’14 – Shojaei) – Mahdavikia, Zandi, Teymourian, Mandanchi – Daei, Hashemian (’42 – Khatibi). Antrenor: Branco Ivankovic.
Angola: Joao Ricardo – Loco, Jamba, Kali, Delgado – Miloy – Kalanga, Figueiredo (’73 – Marques), Mendonça – Mateus (’20 – Love), Akwa (’50 – Flavio) . Antrenor: Luis Gonçalves.
Arbitri: Mark Shield – Nathan Gibson, Ben Wilson (Australia).
Cartonase galbene: Mandanchi, Teymourian, Zandi / Loco, Mendonça, Kalanga
0-1, min. 60: Flavio, cu capul, din careu, dupa centrarea lui Kalanga.
1-1, min. 80: Mahdavikia executa un corner de pe dreapta, Bakhtiarizadeh inscrie, cu capul, nemarcat.
Echipa mai buna in acest meci a fost Iran, care ar fi dorit sa-si incheie participarea cu o victorie. Angolezii au inviat la mijlocul reprizei I, stimulati de cele doua goluri portugheze de la Gelsenkirchen, iar la inceputul reprizei secunde au reusit golul, prin rezerva Flavio. Cum a mai inscrie doua goluri parea o misiune prea grea pentru africani, acestia au fost trazniti de egalarea persanilor. Care persani, n-au mai putut sa-si asigure si victoria dorita, desi au dominat finalul.