Sorana Cîrstea ajunge în sferturi la Madrid

miercuri, 04 mai 2016, 17:57

UPDATE 20:33 GAME, SET, MECI SORANA! Cîrstea rezistă în tiebreak, revine de la 8-7 pentru adversară şi închide meciul, scor 6-4, 7-6(9) şi ajunge în sferturi la Madrid!

UPDATE 20:02 Sorana a pierdut avantajul pe care-l avea în startul setului, dar rămâne pe o poziţie bună. Siegemund a revenit de la 0-3 la 4-3 cu serviciul, dar jucătoarea din Târgovişte a câştigat pe serviciul adversarei şi a reechilibrat manşa. 6-5 pentru Sorana, serveşte tenismena din Germania.

UPDATE 19:32 Continuă seria foarte bună a Soranei. Românca a preluat avantajul şi în setul secund: 3-0!

UPDATE 18:58: SET CÎRSTEA! Sorana se apropie de un rezultat mare: face break-ul la 5-4 şi încheie prima manşă cu Siegemund.

UPDATE 18:42: A început meciul dintre Sorana Cîrstea şi Laura Siegemund, o jucătoare aflată în formă foarte bună. Românca a recuperat un break şi conduce cu 4-3 în primul set.