Dan Petrescu s-a calificat cu echipa antrenată de el, Jeonbuk Hyundai, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei

marți, 20 februarie 2024, 16:42

Formaţia Jeonbuk Hyundai, antrenată de Dan Petrescu, a remizat, marţi, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Pohang Steelers, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei.

Pentru Jeonbuk a marcat Jeong Tae-Wook, în minutul 76, iar pentru Pohang a înscris Park Chan-Yong, în minutul 12.

În tur, Jeonbuk s-a impus, scor 2-0. În sferturi, echipa lui Dan Petrescu va evolua cu învingătoarea meciului dintre echipa sud-coreeană lsan Hyundai oşi japonezii de la Ventforet Kofu. La ediţia trecută a competiţiei, Jeonbuk a ajuns până în semifinale.