Iesenii au calcat stramb

marți, 12 februarie 2013, 21:43
1 MIN

Al patrulea joc de verificare disputat in stagiul din Antalya de CSMS Iasi a avut loc ieri. Formatia pregatita de Liviu Ciobotariu a calcat stramb, fiind depasita

de Academia de fotbal Ferenc Puskas. Maghiarii, care au etalat echipa care conduce in Seria Vest a esalonului doi al Ungariei, au castigat cu scorul de 1-0 (1-0), in urma unui gol marcat in minutul 40. CSMS a inceput jocul in formula: Balan – Mihalachioaie, Cretu, Avramia, Mitrea – Semenenko – Onofras, Nalati, Cl. Tudor, Keita – Patulea. Dupa pauza au mai intrat Lungu, Mitic, Badic, Gado si Curiliuc.

Reamintim, CSMS a mai inregistrat in acest an urmatoarele rezultate in jocurile de verificare disputate: 0-3 cu CSM Pascani, in Copou, 0-1 cu Cernomoret Odessa (Ucraina I), 2-0 cu Sankt Polten (Austria II), 1-0 cu PFC Montana (Bulgaria I), ultimele trei partide fiind disputate in Antalya.

Daca nu apare vreo modificare de ultima ora, elevii lui Liviu Ciobotariu vor mai disputa un test inainte de intoarcerea acasa, care este prevazuta a avea loc vineri, joi fiind programat jocul amical cu liderul esalonului doi sarb, Napredak Krusevac.  Informatiile din Antalya au fost oferite de de Mircea Ungureanu, ofiterul de presa al CSMS