FC Braşov – ASA Târgu Mureş, SCOR FINAL 2 – 1. Află cum s-a desfăşurat partida

vineri, 22 august 2014, 19:38

"Stegarii" au cîştigat meciul cu ASA Tîrgu Mureş, scor 2-1.

94′ FLUIER FINAL!

88′ Iacob primeste cartonas galben

86′ Balaur primeste si el galben

82′ Goga intra in locul lui Voiculet

78′ N’Doye iese, Martins intra

77′ GOL!!! M. Constantinescu inscrie cu o lovitura de cap foarte bine plasata

75′ Voiculet trage frumos de la 25 de metri, Fl. Iacob respinge cu un plonjon spectaculos

73′ -Primul meci jucat de actuala echipă din Tg Mureş în Liga 1 a fost chiar împotriva Braşovului, pe 26 iulie 2010. Partida s-a încheiat cu victoria "stegarilor", scor 1-0, gol Vali Badea

69′ BRASOV VS ASA TG MURES în Liga 1: 4 jocuri – două victorii Brasov – două remize – zero victorii ASA! BRASOV gazdă: două jocuri – o victorie Brasov – o remiză – zereo victorii ASA

65′ Tîră intra in locul lui Buga

62′ Sepsi primeste si el cartonas galben

58′ Amauri intra in locul lui Zicu

56′ Leko primeste galben

55′ Aganovici trage cu pamantul, mingea este retinuta de Stancioiu

53′ Pentru "galben-negri", meciul cu ASA reprezintă şi un moment important, asta deoarece vor bifa jocul cu numărul 1400 în Liga 1. Palmaresul cuprinde 524 victorii, 306 remize şi 569 înfrângeri

46′ M. Constantinescu intra in locul lui L. Ganea

46′ A inceput repriza secunda!

45′ Sfarsitul primei reprize PAUZA!

43′ Hora scapa si el spre poarta, trage cu latul pe jos de la 16 metri, pe linga poarta insa

41′ Leko reia spectaculos din voleu, mingea trece milimetric pe linga poarta

40′ N’Doye scapa singur cu portarul iar, dar se precipita si trage alaturi

40′ Enceanu primeste cartonas galben

39′ GOL!!! Grigorie deviaza cu capul o lovitura libera si inscrie la coltul lung

39′ Aganovici intra in locul lui Barna

36′ Liviu Ganea reia de la 11 metri de poarta cu capul, Stancioiu retine in siguranta

34′ N’Doye scapa singur la 11 metri de poarta, dar sutul mijlocasului senegalez este foarte slab si Iacob respinge

33′ Madeira primeste cartonas galben si el

31′ Gorobsov primeste cartonas galben

30′ Totuşi, de partea gazdelor de astăzi este statistica meciurilor de pe teren propriu: numai o înfrângere în ultimele 8 jocuri din campionat, cu Petrolul în ediţia actuală, în rest 5 victorii şi două remize

25′ Zicu trage din unghi, mingea se duce peste poarta brasovenilor

23′ Bumba scapa singur cu Iacob, trage pe jos, mingea loveste bara

17′ ASA Tg Mureş are un început de sezon excelent, victorii cu Ceahlăul şi Chiajna, remize cu U Cluj şi Dinamo. De partea cealaltă, braşovenii nu au cunoscut până acum gusutl victoriei în stagiunea curentă, "stegarii" contabilizând doar două puncte din 12 posibile

14′ Liviu Ganea reia cu capul de la coltul scurt, mingea trece putin pe linga poarta

08′ Grigorie trage din intoarcere de la 7 metri, Stancioiu retine

07′ Start foarte bun de sezon pentru tînărul Bumba, un gol şi 3 pase de gol în 4 jocuri

04′ GOL!!! Hora centreaza in fata portii, de unde Bumba inscrie cu latul

01′ A inceput partida!

ASA Tîrgu Mureș: Stăncioiu – Velayos, Balaur, M. Constantin, Sepsi – N’Doye, Gorobsov – Bumba, Voiculeț, Zicu – Hora

Brașov: Fl. Iacob – Vagner, R. Machado, Leko, Barna – Buga, Bruno Madeira, C. Munteanu, Serginho – Grigorie – L. Gane