Amical printre nameti

luni, 01 februarie 1999, 00:00

Aflata in cantonament la Cimpulung Moldovenesc, Politehnica Iasi a sustinut un prim joc de verificare in compania liderei Seriei a IV-a a Diviziei C, formatia CFR Timisoara. Partida, disputata pe durata a doua reprize de cite 70 de minute, la Vatra Dornei, s-a incheiat cu scorul de 2-2, golurile studentilor fiind realizate de Cojocaru si Matinca.
In prima repriza, antrenorii ieseni au trimis in teren o echipa in care s-a mizat cu precadere pe tinerete: Stoian – Gheban, Sandu, Catalin Popa, Ionescu – Onofras, Chiper, Cotan, Onut – Dobrea, Serban. In partea a doua a jocului, la Politehnica au evoluat: Cimpeanu – Abalasei, Petrache, Urdaru, Bordeanu – Botan, Matinca, Ilie, Tiron – Cojocaru, Stancu. Au mai intrat in joc Brighiu si Chirila. Manole si Paraschiv, ambii accidentati, nu au fost folositi. Marti, tot la Vatra Dornei, FCM Politehnica va sustine un nou meci de verificare, in compania echipei locale Dorna. (Ovidiu MINEA)