Mai bine cu Ambro

luni, 17 martie 2003, 00:00

Dupa ce marti au pierdut la doua goluri diferenta partida amicala disputata la Bacau, handbalistii ieseni si-au incercat joi fortele cu Ambro Suceava, intr-o partida disputata la Gura Humorului. Chiar daca rezultatul partidei disputate pe parcursul a doua reprize a cite 40 de minute a fost in avantajul gazdelor, scor 46-45 (20-20), antrenorul Costel Schender s-a declarat mai multumit decit in urma cu citeva zile. „A fost mai bine decit la Bacau, in conditiile in care am avut o buna circulatie a balonului. Au fost replieri, au iesit combinatiile, nu s-a mai ratat la fel de mult pe contraatac, astfel ca probleme au fost doar in ceea ce priveste defensiva.” – ne-a declarat tehnicianul iesean, care a ingrosat acum lista celor remarcati, incepind cu Dimofte (care a avut un procentaj bun), Crainiceanu, Damian, Massari si din nou portarul Pralea. Avind la dispozitie aproape intreg lotul de jucatori (mai putin interul Onuta, retinut la locul de munca), tehnicianul iesean a remarcat utilitatea partidei cu Ambro, in conditiile in care si-a putut face o noua impresie vizavi de lucrurile nepuse la punct in perspectiva returului. Saptamina viitoare Politehnica ar mai putea sustine inca doua meciuri amicale (este asteptat raspunsul celor de la Bacau si se va contacta echipa din Vasului) urmind ca in zilele dinaintea primei etape a returului (programata pe 29 martie) sa primeasca vizita sucevenilor. (Lucian M.)