VIDEO Disperare la Torino: Juventus, eliminată din Champions League de Lyon. Cristiano Ronaldo, devastat, a izbucnit în lacrimi după meci

sâmbătă, 08 august 2020, 08:57

Pierduse manșa tur cu 1-0, dar era văzută favorită la calificarea în sferturile Champions League. Juventus a fost eliminată de Lyon din cea mai importantă competiție a cluburilor de pe Bătrânul Continent, campioana Italiei părăsind întrecerea după 2-1 cu Lyon.

Cristiano Ronaldo nu a fost de ajuns pentru ca Juve să facă pasul în sferturi. Dubla portughezului (43' – penalti, 60') a fost anulată de reușita lui Depay (penalti în minutul 12), iar francezii merg mai departe grație golului marcat în deplasare (a fost 2-2 la general).