Chiricheş s-a antrenat cu echipa Napoli şi va face deplasarea la Doneţk

marți, 12 septembrie 2017, 14:15
1 MIN

Fundaşul Vlad Chiricheş, accidentat la ultima partidă din Serie A, s-a antrenat normal, marţi dimineaţă, cu echipa Napoli şi face parte din lotul care va pleca spre Doneţk, pentru primul meci din Grupa F a Ligii Campionilor, cu Şahtior, informează gruparea italiană.

Vlad Chiricheş s-a accidentat la umăr, duminică, în prima repriză a meciului din deplasare cu Bologna, câştigat cu scorul de 3-0, în etapa a treia a campionatului Italiei. Chiricheş a căzut pe umărul stâng la o fază de joc şi în minutul 43 a părăsit terenul.

Clubul Napoli a anunţat, luni, pe site-ul oficial, că fundaşul român a suferit o luxaţie uşoară la umăr la meciul cu Bologna şi la antrenamentul de dimineaţă s-a pregătit separat. În această dimineaţă, el s-a antrenat împreună cu colegii lui, iar tehnicianul Maurizio Sarri l-a oprit în lot. Napoli va pleca, marţi după-amiază, în Ucraina, unde miercuri, de la ora 21.45, va întâlni echipa Şahtior Doneţk.