Sorana Cîrstea aduce prima victorie a României la Roland Garros 2017

marți, 30 mai 2017, 12:15

DESFĂȘURAREA PARTIDEI:

UPDATE 13:08 – Sorana Cîrstea – Shuai Peng 6-3 6-1 – Sorana se impune fără probleme în fața chinezoaicei și devine prima jucătoare din România care ajunge în turul secund de la Roland Garros.

UPDATE 13:03 – Sorana Cîrstea – Shuai Peng 6-3 4-1 – Un nou break făcut de româncă. Aceasta se îndreaptă spre o victorie fără probleme.

UPDATE 12:54 – Sorana Cîrstea – Shuai Peng 6-3 2-0 – Început foarte bun de set secund pentru româncă. Aceasta a făcut break în debutul manșei.

UPDATE 12:47 – Sorana Cîrstea – Shuai Peng 6-3 – Românca își adjudecă primul set, după ce valorifică a patra șansă avută pe propriul serviciu.

UPDATE 12:35 – Sorana Cîrstea – Shuai Peng 5-2 – Românca se apropie la un singur game de câștigarea primului set, după ce își face serviciul.

UPDATE 12:32 – Sorana Cîrstea – Shuai Peng 4-2 – Chinezoaica se apropie la două game-uri, după ce a făcut un break, iar apoi și-a păstrat serviciul.

UPDATE 12:25 – Sorana Cîrstea – Shuai Peng 4-0 – Jucătoarea noastră este de neoprit în meciul de debut de la Roland Garros. A câștigat fără probleme atât pe serviciul ei cât și pe cel al adversarei.

UPDATE 12:15 – Sorana Cîrstea – Shuai Peng 1-0 – Sorana a început cu dreptul partida și a reușit să-și facă serviciul.

UPDATE 12:10 – A început meciul Sorana Cîrstea – Shuai Peng.