Mai luam doua puncte?

miercuri, 16 noiembrie 2011, 22:50

Meciul dintre FC Snagov si CSMS Iasi, disputat in etapa a IV-a a Ligii a II-a de fotbal, are programata astazi cea de-a opta repriza de prelungire! Aceasta se va derula la Comisia de Recurs din cadrul Federatiei Romane de Fotbal, care va analiza, pentru a treia oara, punctele de vedere ale celor doua formatii vizavi de situatia portarului ilfovenilor, israelianul Baruch. Reamintim, la sfirsitul partidei FC Snagov – CSMS Iasi, incheiata cu scorul de 0-0, Iasul a reclamat faptul ca gazdele au folosit, pe parcursul meciului, patru jucatori extracomunitari in acelasi timp, cu unul mai mult decit permite regulamentul. Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal, care a analizat initial contestatia, a hotarit, dupa cinci termene, pastrarea rezultatului de pe teren. Comisia a considerat ca documentele prezentate de Snagov probeaza faptul ca Baruch are si cetatenie romana, fapt care face ca ilfovenii sa nu incalce regulamentul. Iasul a considerat insa ca actele depuse de trupa pregatita de Laurentiu Reghecampf nu sint suficiente pentru a proba cetatenia romana a fotbalistului amintit, cerind Comisiei de Recurs sa omologheze meciul cu scorul de 0-3. Altfel, CSMS s-a trezit cu probleme noi de lot, Gado devenind incert in perspectiva jocului de simbata, cu Dunarea Galati.