S-au impus fara probleme

joi, 17 noiembrie 2011, 22:46

Politehnica a tras invatamintele necesare din precedentul meci disputat pe teren propriu, cu pustii de la Dinamo Bucuresti, pe care i-au intrecut cu dificultati din cauza superficialitatii cu care a tratat partida. Aseara, in sala LPS Iasi, Poli a intrat tare in jocul cu o alta echipa care mizeaza pe foarte multi tineri, LPS Piatra Neamt, in minutul 18 ajungindu-se la un linistitor, 14-5. Cu un avans de 12 goluri la pauza, gazdele s-au relaxat dupa odihna, scorul partial al primelor 12 minute ale actului doi fiind 4-4. Iesenii au reintrat apoi in joc, cu o serie de cinci goluri consecutive, diferenta de scor majorindu-se pina la final, chiar daca antrenorii Florin Spiridon si Ioan Zepciuc si-au odihnit titularii in ultimul sfert de ora.

La gazde au evoluat: Torica, Mitrofan (3 aruncari de la 7 metri parate); Sahin 10 goluri, Nemenco 8 (1 din 7 metri), Lapusneanu 5, Ilie Burdun 5, St. Dumitrache 4, G. Dumitrache 3, Sabau 3, Oniga 2, Saracila 2, Ciocoiu, Anita, Craiu.