S-au tinut aproape

duminică, 22 aprilie 2001, 23:00

Fara veteranii Nelu Zepciuc si Gheorghe Gheorghiu, echipa ieseana de handbal a abordat partida de la Medgidia cu o trupa tinara, care a jucat curajos, dar nu a reusit sa revina acasa cu mai mult decit punctul acordat la infringere. Gazdele au inceput mai bine si pina la jumatatea primei reprize s-au desprins la opt goluri diferenta, scor 12-4. Revenirea studentilor a fost insa puternica pina la pauza, intr-o perioada in care au ramas si fara extrema dreapta Chiuda (care a facut entorsa). Debutul reprizei secunde a fost din nou favorabil constantenilor, insa trupa antrenorului Iulian Hatura si-a revenit din nou, nu suficient insa pentru a impiedica gazdele sa termine partida cu sase goluri avans. Pentru Politehnica au evoluat: Buga – Elisei 4, Dimofte 8, Maftei 4, Hutanu 3, Ionescu 6, Chiuda, apoi Pralea si Crainiceanu.
Urmatoarea partida a iesenilor este programata simbata, cind vor intilni la Focsani lanterna Apoterm Adjud. (Lucian M.)