Test cu sucevenii

miercuri, 28 octombrie 2009, 23:33

Pentru ca esalonul secund de handbal masculin are o noua pauza de doua saptamini, iesenii de la Politehnica si-au umplut timpul cu un amical tare disputat ieri in compania prim-divizionarei Bucovina Suceava. Dupa trei reprize de cite 25 de minute oaspetii s-au impus cu 43-31 (17-14, 30-22, 13-9), experienta superioara a echipei care s-a prezentat in formula completa fiind decisiva. Fara Buga si Onuta pe teren, Politehnica a dat o replica buna mai ales in prima repriza cind satisfactie au dat Caciuc, Motrevici dar si Ifrim. "A fost un test foarte bun pentru noi in fata unui adversar puternic. In prima repriza am dat o replica foarte buna apoi ne-am mai stins iar in ultima parte au jucat numai rezervele.", ne-a declarat Dan Constantinescu, directorul sportiv al echipei care are in intentie sa mai joace inca o partida amicala si saptamina viitoare in conditiile in care urmatorul meci oficial este programat pe 8 noiembrie, la Vaslui.