Irina Begu s-a oprit în turul III al turneului de la Roland Garros

sâmbătă, 02 iunie 2018, 18:55
1 MIN

Irina Begu s-a oprit în turul III al turneului de la Roland Garros, învinsă fără drept de apel de favorita 7 a competiției, Caroline Garcia. Franțuzoaica s-a impus în două seturi, scor 6-1, 6-3, după o partidă care a durat o oră și 20 de minute.

Irina nu a avut nicio șansă în primul set, fiind surclasată de Garcia. Franțuzoaica nu și-a pierdut serviciul nici măcar o dată și și-a adjudecat setul la 1, după doar 29 de minute.

Garcia a început furtunos și setul secund și s-a distanțat rapid la 5-1. De acolo, Irina a început să joace mai bine, a recuperat un break și a încercat din răsputeri sp egaleze. Totuși, Caroline Garcia s-a dovedit mult prea puternică și a închis meciul după un game maraton pe serviciul Irinei.