Un singur meci, două feţe diferite pentru hanbdalistele de la CSM Iaşi

luni, 23 ianuarie 2023, 08:00

Echipa de handbal feminin CSM Iaşi 2020 a pornit cu dreptul în 2023. Sâmbătă seară, în Sala Liceului cu Program Sportiv Iaşi, formaţia ieşeană a confirmat aşteptările şi a trecut de o grupare modestă, HCF Piatra Neamţ, în prima etapă a returului Diviziei A.

Gazdele s-au impus la scor, 33-18, nu însă fără emoţii. Prima repriză a aparţinut, extrem de surprinzător, oaspetelor, care au condus la pauză cu 11-7, după ce au avut şi un avantaj de şapte goluri, 10-3, în minutul 22! Ieşencele au egalat în minutul 37, la 12, şi apoi s-au desprins fără probleme.

În urma succesului, CSM Iaşi 2020 a acumulat 21 de puncte şi continuă să se situeze pe locul III în clasamentul Seriei B a ultimului eşalon intern, la şase puncte de CNE Sfântu Gheorghe şi nouă de Corona Braşov.