Al doilea meci, al doilea esec

marți, 05 februarie 2013, 21:53

CSMS Iasi a disputat aseara primul joc de verificare din Antalya, unde echipa pregatita de Liviu Ciobotariu se pregateste incepand de sambata trecuta. Intalnind pe Cernomoret Odessa, formatie care se claseaza pe locul V in prima liga ucraineana, Iasul a pierdut cu 0-1 (0-0). Unicul gol al partidei a fost marcat de Bobko, in minutul 55. CSMS a inceput jocul in formula: Irimia – Mihalachioaie, Tincu, Mitrea, Vladu – Milea, Straton – Ciucur, Cl. Tudor, Tiganasu – Cl. Ionescu. Dupa pauza au mai evoluat Balan, Lungu, Onofras, Badic, Keita, Nalati, Semenenko, Moutinho si Patulea. La echipa ucraineana au evoluat: Past (Matriscik) – Kovalciuk, Slinkin, Kutas, Stargorodski, Bobko, Satkih, Balasov, Didenko, Tasci, Kulisenko, Dancenko si trei jucatori din lotul de tineret-sperante

In ciuda infrangerii, oficialii CSMS au fost multumiti la final. "Nu ne-a interesat rezultatul, ci evolutia si atitudinea baietilor, care au fost foarte bune. In ciuda faptului ca am intalnit un adversar puternic, am jucat de la egal la egal, am avut initiativa in mai multe momente, am ratat cateva ocazii importante. De aceea, in ciuda rezultatului, consider ca a fost un antrenament extrem de reusit" a spus presedintele CSMS, Florin Prunea, care a oferit si datele amintite mai sus. Seful executivului iesean a mai precizat ca Mitic nu a evoluat din cauza unei usoare accidentari si ca Gado va trebui sa efectueze un examen RMN, pentru a afla exact care sunt cauzele problemelor sale medicale.

Reamintim, CSMS a mai disputat un joc de verificare in acest an, 0-3 cu CSM Pascani, in Copou.