Antrenament cu public

miercuri, 07 martie 2012, 22:49

De zece minute a avut nevoie Terom pentru a indeplini o formalitate, transarea jocului de ieri, disputat in Sala Polivalenta, cu Scoala 181 Bucuresti, partida din etapa a XVII-a fiind jucata in devans. Dupa opt minute relativ echilibrate (4-3), gazdele au jucat singure pina in minutul 18, in intervalul amintit inscriind de sapte ori consecutiv. A urmat o relaxare a iesencelor, care a facut ca ecartul de opt goluri sa ramina consemnat si la pauza. Gluma s-a ingrosat in startul reprizei secunde, pustoaicele din Capitala stringind pina la 20-15 (min. 42). Un time-out cerut de antrenoarea Victorina Bora le-a trezit pe gazde, care au rulat ceva mai bine pina la final. Urmarea? Distantarea rapida, citeva aeriene si o victorie la 14 goluri. In conditiile in care Ene si Aciobanitei au fost racite, Grama va fi operata de menisc, iar Bidascu a fost menajata, Terom a contat ieri doar pe 11 jucatoare: Stoleru, Anghelescu; Bocean – 3 goluri, Amariei 7, Vintu 3, Popescu 4, Hasegan 3, Stancu 2, Cozma, Baesu 1, Joldes 11 (2 din 7 metri). Cum Divizia A de handbal feminin se intrerupe pina pe 8 aprilie, iesencele au primit o saptamina libera, in acest interval sperindu-se ca problemele financiare existente sa fie rezolvate.